سازمان امور مالیاتی اعلام كرد

استرداد سیستمی عوارض خروج به مسافران خارج نشده بعلاوه شرایط پرداخت

استرداد سیستمی عوارض خروج به مسافران خارج نشده بعلاوه شرایط پرداخت به گزارش كاركادو معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی كشور از استرداد سیستمی عوارض خروج از كشور به اشخاصی كه موفق به خروج از كشور و استفاده از وجوه واریزی نشده اند، اطلاع داد.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، محمد مسیحی با اشاره به اینكه در جهت رفاه حال مسافران و سهولت پرداخت عوارض خروج از كشور، امكان پرداخت وجوه مزبور با استفاده از درگاه های اینترنتی بانك ملی ایران به نشانی www.bmi.ir و سامانه عملیات الكترونیكی نظام مالیات بر ارزش افزوده به نشانی www.evat.ir فراهم گشته است، اظهار داشت: علاوه بر این دو سامانه، پرداخت عوارض با استفاده از كانال های پرداخت شامل دستگاه های pos، دستگاه های cashless، دستگاه های كیوسك، اپلیكیشن موبایل بله و اپلیكیشن موبایل آیوا هم به صورت سیستمی بوجود آمده است.
وی اظهار نمود: استرداد سیستمی عوارض خروج از كشور برای اشخاصی كه موفق به خروج از كشور و استفاده از وجوه واریزی نشده اند هم با استفاده از سامانه عملیات الكترونیكی نظام مالیات بر ارزش افزوده به نشانی www.evat.ir امكان پذیر است.
طبق اعلام سازمان امور مالیاتی، معاون این سازمان با تاكید بر اینكه پرداخت عوارض خروج از كشور صرفا باید به نام و با شماره ملی شخص مسافر صورت گیرد، اظهار داشت: در صورت درج اشتباه شماره ملی، امكان خروج مسافر از كشور با رسید مزبور میسر نیست.
مسیحی افزود: استرداد عوارض خروج از كشور صرفا به حساب شخصی كه شماره ملی وی در رسید پرداخت درج شده واریز می گردد.
وی خاطرنشان كرد: با عنایت به عدم محدودیت زمانی در استفاده از وجوه واریزی در هر سال، در صورتی كه امكان استفاده از وجوه واریزی به علت عدم خروج میسر نشد، می توان از پرداختی مزبور در سفرهای بعدی استفاده كرد؛ بنابراین نگهداری رسید شماره پیگیری وجوه پرداختی توسط فرد الزامی است.1397/10/16
14:39:36
5.0 / 5
4841
تگهای خبر: دستگاه , رفاه , سفر , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی