اعلام برنامه های نخستین روز جشنواره ی فیلم مقاومت

اعلام برنامه های نخستین روز جشنواره ی فیلم مقاومت كاركادو: معرفی داوران جشنواره ی فیلم مقاومت، اعلام برنامه های این رویداد و... همچون خبرهای این رویداد سینمایی است.


داوران بخش «جلوه گاه نور» پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت عرضه شدند.
به گزارش كاركادو به نقل از روابط عمومی این رویداد سینمایی، اعضای هیات داوری این بخش بدین سان است:
حمید بهمنی، سیدناصر هاشم زاده، سیداحمد میرعلایی، هاشم میرزاخانی، حبیب الله والی نژاد
در این بخش 14 فیلم سینمایی و كوتاه و مستند رقابت می كنند.

داوران فیلم های كوتاه و مستند بخش «روایت نو» جشنواره مقاومت
داوران فیلم های كوتاه و مستند بخش روایت نو جشنواره بین المللی فیلم مقاومت عرضه شدند.
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین المللی فیلم مقاومت؛ هیات داوری فیلم های كوتاه و مستند بخش «روایت نو» این رویداد سینمایی بدین سان معرفی شدند:
جواد اردكانی، علی روئین تن، جواد رمضان نژاد، اصغر بختیاری، حبیب الله بهمنی
در این بخش 11 اثر كوتاه و مستند با یكدیگر رقابت خواهند داشت.نشست های «نشانه شناسی سینمای مقاومت» برگزار می شود
همزمان با برگزاری پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، سلسله نشست های «نشانه شناسی در سینمای مقاومت» از روز سه شنبه ۶ آذر تا روز جمعه ۹ آذر برگزار می گردد.
این نشست ها در ادامه نمایش فیلم های سینمایی با مدیریت محمود گبرلو از منتقدان و كارشناسان سینما در مجموعه سینمایی فلسطین پیش بینی شده است.
بر پایه این خبر؛ نشست های «نشانه شناسی سینمای مقاومت» با حضور عوامل فیلم و صاحب نظران طراحی شده و به تحلیل و ارزیابی مفاهیم و لایه های درونی فیلم های سینمایی جشنواره می پردازد.
این نشست ها كه بعد از آخر فیلم برگزار می گردد به واكاوی نظر و دیدگاه فیلم و فیلمساز و نسبت درك پیام فیلم با تماشاگر و مخاطب جستجوگر درك نشانه در درك مفاهیم سینمای می پردازد.
در این خبر تصریح شد: بحث فرم و محتوا از مباحث جدی و زیربنایی تاریخ سینما بوده اما برای نخستین بار این نشست ها در جشنواره مقاومت بدور از اطلاعات خبری یك فیلم با تمركز و نگاه ویژه تر به نشانه های محتوایی و اضلاع فكری و درونی یك فیلم توجه می كند.


شخصیت های فرهنگی و سینمایی منطقه وارد تهران شدند

صبح امروز شخصیت های فرهنگی و سینمایی كشورهای منطقه جهت شركت در پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت وارد تهران شدند.
مراد شاهین رئیس سازمان سینمایی سوریه، علی ظاهر رئیس مؤسسه الرسالات لبنان، ابراهیم فرحات رئیس شبكه تلویزیونی المنار و چند كارگردان سیِما جهت شركت در این رویداد سینمایی وارد تهران شدند.
بر پایه این خبر، علاوه بر این چهره ها، ده ها فیلمساز و سینماگر مستقل و آزاده جهان از امروز وارد تهران می شوند. از عصر امروز هم سینماگرانی از كشورهای: ونزوئلا، آمریكا، شیلی، تانزانیا، بنگلادش، آرژانتین، سوریه، روسیه، عراق، یمن، بحرین عربستان، لبنان، فرانسه، اسپانیا، هند، اروگوئه، و... در جشنواره حضور پیدا می كنند. هشت نفر از این مهمانان خارجی داور جشنواره در بخش مسابقه بین الملل هستند.
برگزاری سه كنفرانس خبری با مهمانان خارجی و دو نشست نقد و بررسی فیلم ها با حضور كارگردانان و عوامل فیلم های خارجی در كنار نشست های گفتگو با اهالی رسانه ها و شركت در برنامه های تلویزیونی و... همچون برنامه های پیش بینی شده برای مهمانان خارجی جشنواره فیلم مقاومت است.
اعلام برنامه های روز اول جشنواره فیلم مقاومت در سینما فلسطین/ كارگاه انتقال تجربه احمدرضا درویش تا نمایش خاشقچی
فردا در نخستین روز جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، فیلم های سینمایی و مستند از ایران و جهان به نمایش در می آید. همچنین، كارگاه انتقال تجربه احمدرضا درویش، سخنرانی دكتر مجید شاه حسینی با محوریت اسلام هراسی و ایران ستیزی و چندین برنامه دیگر در این روز پیش بینی شده است.
به گزارش روابط عمومی پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت سه شنبه ۶ آذر در بخش سینمای ایران سه فیلم سینمایی كنجانچم« یاسمن نصرتی» ساعت ۱۵: ۳۰، فیلم سینمایی ویلایی ها« منیر قیدی» ساعت ۱۸ و ماهورا «حمید زرگر نژاد» در ساعت ۲۰: ۳۰ در سینما فلسطین سالن ۱ به نمایش در می آید.
در سینما فلسطین ۲ هم كارگاه انتقال تجربه با حضور احمدرضا درویش و در ساعت ۱۵ برگزار می شود. هم چنین ساعت ۱۶ هم گفتمان فرهنگی انقلاب اسلامی با حضور دكتر وحید یامین پور و با حضور میهمانان تشكیل می گردد. در بخش اسلام هراسی هم نمایش و تحلیل فیلم یكی دیگر از برنامه های سینما فلسطین ۲ خواهد بود كه كه در ساعت ۱۸ با نمایش فیلم سینمایی قاتل آمریكایی به كارگردانی مایكل كوئستا محصول آمریكا آغاز و با حضور دكتر مجید شاه حسینی به تحلیل گذاشته می گردد.
سینمای بین الملل هم در ساعت ۲۰: ۳۰ به نمایش فیلم سینمایی ۲۸ مرد پانفیلولو به كارگردانی كیم دزاكین و آندره شالوپا محصول كشور روسیه ۲۰۱۶ می پردازد. روز سه شنبه ۳ مستند خارجی با عنوان های «فقط خاشقچی نیست»، « مهلت زندگی»، «یمن، كودكان و جنگ» در ساعت ۱۵: ۳۰ و در بخش سینمای ایران هم فیلم سینمایی دریاچه ماهی «مریم دوستی» در ساعت ۱۷: ۳۰ به اكران در خواهد آمد كه بعد از آن جلسه نقد و بررسی با حضور عوامل صورت می گیرد.
در بخش سینمای بین الملل ساعت ۲۰ فیلم باران حمص به كارگردانی جود سعید محصول كشور سوریه به اكران در می آید. گفتنی است كارگاه های آموزشی تخصصی سینمای مقاومت ویژه هنرجویان خارجی هم در ایام برگزاری جشنواره فیلم مقاومت هر روز با حضور پرویز شیخ طادی با مبحث كارگردانی از ساعت ۱۰ بامداد تا ۱۵ تشكیل می گردد.
پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت به دبیری محمد خزاعی تا ۹ آذر در سینما فلسطین و عصر جدید ادامه دارد.
1397/09/05
21:06:01
5.0 / 5
4622
تگهای خبر: ارزیابی , جشن , جشنواره , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی