عكاس ایرانی برنده جایزه سازمان ملل شد

عكاس ایرانی برنده جایزه سازمان ملل شد به گزارش كاركادو كیارش اقبالی سرشت؛ عكاس ایرانی می باشد كه توانسته یكی از سه جایزه دومین «مسابقه عكس دانشجویی آرمان های توسعه پایدار» را دریافت نماید.به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، این رقابت از سوی مركز اطلاعات سازمان ملل متحد در توكیو و دانشگاه سوفیا در ژاپن برگزار گردید كه برگزاركنندگان آن از دانشجویان و دانش آموزان سراسر جهان دعوت كردند تا برداشت خویش را از «آرمان های توسعه پایدار» با آنان به اشتراك بگذارند.

گفته می شود؛بیش از ۱۰۰۰ اثر از ۷۳ كشور برای این رقابت جهانی ارسال شد كه به میزان قابل توجهی نسبت به آثار فرستاده شده در مسابقه افتتاحیه درسال گذشته بیشتر بود.

كیارش اقبالی سرشت، دانشجوی ۲۳ ساله اقتصاد دانشگاه تهران، برنده اثر «شایسته تقدیر» این مسابقه شد.

او در این زمینه می گوید: همیشه باور داشته ام عكس می تواند بیش از هزار كلمه بیان كند و هر عكس خوب پیامی دارد. مبحث عكس های برنده حتی از خود این عكس های حرفه ای شگفت انگیز ترند.

اقبالی درباره عكسش كه برنده این جایزه شده و مبحث آن بانوی پیری است كه در یك خیابان زندگی می كرد، بیان می كند: تأمین هزینه های پزشكی نه تنها در ایران بلكه در جهان دغدغه بزرگی است. سالمندان در برابر بیماری های گوناگون بسیار صدمه پذیرترهستند و نمی توانند همیشه هزینه های پزشكی خویش را تأمین كنند. خانمی با پاهای شكسته به مدت دوماه بیرون از بیمارستان شریعتی تهران زندگی می كرد تا بتواند برای بستری شدن و عمل كردن پاهایش پول جمع آوری كند.

او ادامه می دهد: درد و اضطراب در چشم های خانم سالمند حاوی چنان پیام قدرتمندی بود كه نه تنها من، بلكه دوستانم را هم تحت تاثیر قرار داد. ما با افتخار به او كمك كردیم تا پول جمع آوری كند و خوشبختانه به تازگی تحت عمل جراحی قرار گرفت و به روستای خود در اردبیل بازگشت. این نشان داده است گاهی تنها یك عكس می تواند دگرگونی واقعی تولید كند.

برنده «اثر شایسته تقدیر» كه هم اكنون كارورز مركز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران است، اظهار می كند: كارورزی در این مركز نه تنها به من كمك كرد تا فعالیت های سازمان ملل متحد در ایران را درك كنم، بلكه خوشحالم كه خود بخشی از آن هستم و احساس خوبی دارم از اینكه می توانم تغییرات مثبتی ایجادكنم.

برگزاركنندگان مسابقه عكس از مركز اطلاعات سازمان ملل متحد در توكیو امسال سه جایزه ویژه، یعنی جایزه «بایكدیگر»، جایزه «اثر شایسته تقدیر» و جایزه «مفهوم» را برای برندگان در نظر گرفتند كه كیارش اقبالی سرشت جایزه «اثر شایسته تقدیر» را به دست آورد.

مراسم اهدای جایزه در روز جهانی سازمان ملل متحد ۲۴ اكتبر ۲۰۱۷ (سه شنبه ۲ آبان ماه) در توكیو برگزار خواهد شد كه مصادف با هفته سازمان ملل متحد در دانشگاه سوفیا است. 

1396/07/30
19:18:33
5.0 / 5
5549
تگهای خبر: جایزه , رمان , جشنواره , عكاس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی