مدیركل میراث فرهنگی استان همدان اعلام كرد:

آغاز فصل چهارم كاوش معبد لائودیسه در 2 ماه آینده

آغاز فصل چهارم كاوش معبد لائودیسه در 2 ماه آینده كاركادو: مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان اظهار داشت: با عنایت به لزوم و اهمیت كشف معبد لائودیسه می خواهیم طی دو ماه آینده فصل چهارم كاوش معبد لائودیسه را آغاز نماییم.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، علی مالمیر امروز در همایش تخصصی و ملی گردشگری نهاوند اظهار نمود: وضعیت كاوش معبد لائودیسه باید هر چه سریعتر تعیین تكلیف شود. امسال هم شرایطی مهیا شد و اعتبار لازم برای تملك و كاوش معبد تخصیص یافت.
وی اضافه كرد: با عنایت به اینكه كشف این اثر تاریخی با اهمیت از دغدغه های مردم نهاوند است، فصل چهارم كاوش این معبد تا دو ماه آینده آغاز می گردد.
مالمیر با اشاره به اینكه امروزه صنعت گردشگری جزء یكی از سه صنعت بزرگ دنیا است، خاطرنشان كرد: همچون لزوم هایی كه امروز كشور ما و همه اركان نظام درگیر آن هستند تولید فرصت های شغلی و رسیدن به رشد اقتصادی هشت درصد است كه صنعت گردشگری بهترین راه برای رسیدن به این اهداف مهم است.
مالمیر اضافه كرد: لزوم توجه به محیط زیست، توزیع درآمد در كشور و عمق و استغنای فرهنگی و... جزء لزوم هایی هستند كه مورد توجه دولتمردان نظام قرار گرفته كه همه این موارد در صنعت سبز گردشگری مورد توجه قرار گرفته است.
وی تصریح كرد: ظرفیت های تاریخی و جاذبه های گردشگری كه در كشور ما وجود دارد از نظر تنوع و تعدد و از نظر فرهنگ غنی چند هزار ساله در دنیا زبانزد است كه موقعیت خاص جغرافیایی، امنیت كشور، میهمان نوازی و... همه ظرفیت هایی هستند كه نشان می دهند هم اكنون ناگریزترین و بهترین راه برای توسعه كشور استفاده از صنعت گردشگری می باشد و باید به این مهم توجه خاص و ویژه داشته باشیم.
مالمیر تصریح كرد: نوع جهت گیری دولت تدبیر و امید در حوزه گردشگری به صورت عام است و دولت در نظر دارد كه ظرفیت های گردشگری را معرفی نماید و در این حوزه زمینه مشاركت ها را فراهم آورد.
وی اظهار نمود: امسال استان همدان میزبان دو رویداد مهم گردشگری می باشد كه این دو رویداد مهم می تواند فرصتی برای معرفی ظرفیت های گردشگری كشور بخصوص استان همدان در دنیا باشد و همینطور زمینه مشاركت ها را در زمینه گردشگری استان را فراهم نمایند.1397/02/22
19:08:56
5.0 / 5
4875
تگهای خبر: تاریخی , فرهنگ , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی