آخر هفته کدام گالری ها به انتها می رسند؟

آخر هفته کدام گالری ها به انتها می رسند؟ کارکادو: گالری گردی این آخر هفته را می توان به چند نمایشگاهی اختصاص داد که فرصت بازدید از آنها اندک است. این جمعه 31 شهریور ماه چند نمایشگاه در تهران به انتها می رسند.


به گزارش کارکادو به نقل از ایسنا، گالری گردی آخر هفته ها بخش قابل توجهی از برنامه هنرمندان و هنردوستان را به خود اختصاص می دهد؛ هنرمندان و هنر دوستان با حضور در گالری های مختلف سطح شهر از نمایشگاه های هنری دیدن و با یکدیگر معاشرت می کنند.
این آخر هفته نیز چندین نمایشگاه در سطح شهر تهران برپاست و شرایط برای بازدید از آنها فراهم است، با این وجود به نظر می آید تعدادی از آنان رو به انتها است و با گذشت این آخر هفته باید منتظر افتتاح نمایشگاه های جدیدی بود. برنامه ۱۰ نمایشگاه این آخر هفته به انتها خواهد رسید و با در نظر گرفتن این مورد تنها چند روز برای بازدید از آنها فرصت باقی است.

«وزن باد» نمایشگاه انفرادی «وزن باد» اینروزها در گالری والی برپاست. این نمایشگاه جمعه ۲۴ شهریور شروع شده و تا جمعه ۳۱ شهریور ماه ادامه می یابد. برای سر زدن به وزن باد که آثار مجتبی روحانی را به معرض نمایش گذاشته است باید به میدان ونک، خیابان شهید خدامی، پلاک ۷۲ مراجعه نمود.
قسمتی از بیانیه نمایشگاه انفرادی «وزن باد» به شرح زیر است: «باد هواست تمام تلاشی که انسان در طول تاریخ برای پایان دادن به جنگ کرده است.
امیدی کودکانه و تصویری دلگرم کننده از صلح که زیباییش دست و پا زدن برای رهایی از سیاهی را توجیح می کند.
دست و پا زدن برای آن چه که باور نداریم یا شاید تعداد آنهایی که باور داریم آنقدر کم است که نمی توانیم این دفعه را بکشیم.
رهایی از بهای سنگینی که در طول تاریخ برای جنگیدن داده ایم به رویا می ماند.
مجتبی روحانی»


«بازیابی/ سری پنجم» نمایشگاه «بازیابی/ سری پنجم» نیز در ایام پایانی خود به سر می برد. این نمایشگاه جمعه ۲۴ شهریور در گالری نیان، طبقه ۲ برگزار شده بود و تا جمعه ۳۱ شهریور ادامه می یابد.
این نمایشگاه آثار عبدالرضا دریابیگی را به نمایش درآورده و برای بازدید از آن باید به میدان هفت تیر، خیابان مفتح جنوبی، خیابان تور، خیابان وفایی ورمرز آبادی، بن بست ابهری، پلاک ۵/ طبقه ۲ سر زد.


«بازیابی/ سری چهارم» نمایشگاه گروهی «بازیابی/ سری چهارم» نیز روز جمعه ۱۷ شهریور در گالری نیان برگزار شده بود. این نمایشگاه تا جمعه ۳۱ شهریور ادامه می یابد. در این نمایشگاه آثاری از علیرضا آدم بکان، شنتیا ذاکرعاملی، منوچهر صفرزاده، مهدی فرهادیان، مقداد لرپور، بهمن محمدی، احمد مرشدلو، مهتا معینی، نیکزاد نجومی، سوسن هاشمیان و رستم وسکانیان به نمایش درآمده است.
برای بازدید از سری چهارم بازیابی باید به میدان هفت تیر، خیابان مفتح جنوبی، خیابان تور، خیابان وفایی ورمرز آبادی، بن بست ابهری، پلاک ۵ سر زد.


«تنیده ز دل بافته ز جان» نمایشگاه انفرادی «تنیده ز دل بافته ز جان» نیز اینروزها در گالری پروژه های آران برپاست. این گالری در خیابان نوفل لوشاتو کوچه لولاگر پلاک ۵ واقع شده است.
«تنیده ز دل بافته ز جان» آثار سارا سلیمانی قشقایی را به نمایش درآورده است.
در بیانیه این نمایشگاه آمده است: «سارا سلیمانی قشقایی در سایه چادرهای عشایری بزرگ شده، دور از مناظر شهری و غرق در
رنگ و ذوق. خاطرات دوران کودکی او پر از ماجراجویی و بازیگوشی، مثل چرخ و فلکی ذهنی در
جستجوی زیبایی و شادی شکل گرفته است.
سبک زندگی عشایری که هنرمند در کودکی شاهد آن بود، دیگر وجود ندارد و کم رونقی و
فروپاشی این فرهنگ، آثار عمیقی در روح و روان هنرمند بر جای گذاشته. در واکنش او با مطالعه
تصاویر هنری و میراث در رابطه با عشایر ایرانی، در کنار حرفه دانشگاهی خود، مسیر اکتشافی را آغاز
کرده که تحصیل در رشته صیانت از آثار تاریخی و مرمت در دانشگاه باهنر کرمان و کارشناسی
ارشد هنرهای زیبا از دانشگاه آزاد تهران، قسمتی از این نقشه راه بوده اند. او چندین پروژه
تحقیقاتی همچون مطالعات میدانی طولانی مدت و گسترده در عشایر فارس و کهگیلویه و
بویراحمد و چهار محال بختیاری را انجام داده است. الگوها و ترکیببندیهای بافته های عشایری
قبایل مختلف را مطالعه، ترسیم، حفظ و بازسازی کرده است، به خصوص قبایل قشقایی، بختیاری
و بلوچی.
هنرمند سوزن، نخ و پارچه را انتخاب می کند و با انتقال طراحی های خود روی پارچه و با
استفاده از روشهای فنی پته دوزی استان کرمان روایتهای شخصی خودرا به تصویر می کشد. او
قصه های خودرا بر بستر غنی این تکنیک که توسط بانوان صنعت گر استان کرمان زنده نگه
داشته شده درهم میآمیزد. با در کنار هم قرار دادن قدیم و جدید، هنرمند نگرانی ها، ترس ها و
امیدهای خودرا نشان داده است.»


«خانه، خیلی دور، خیلی نزدیک» «خانه، خیلی دور، خیلی نزدیک» نیز روز جمعه ۳۱ شهریور تمام می شود. این نمایشگاه با آثار نرگس رنجبر به نمایش درآمده است و در بیانیه آن نوشته شده: «خانه را یک اتاق انتظار می دانستم، جایی که باید میبودم تا بتوانم بجای دیگری بروم. بعد رفتم و دلم برایش تنگ شد.
راینر استافر
درتجربه ی اندک زیستی من خانه همیشه برای من مکانی بوده که نقش امنیت را گاها به خوبی بازی میکند. خانه آنجایی است که میتوان به آن بارها و بارها برگشت و زندگی را از سر گرفت. در سالهای گذشته که سفر کردم فهمیدم گاها این مفاهیمی که به خانه نسبت داده ام می تواند رنگ و بوی دیگری بگیرد. میتواند اهرم فشاری باشد به جهت اینکه فرد دلتنگ آن نباشد و امنیت را درش جستجو نکند. آن پیر دختری افتادم در روستایی دور افتاده، خانه برایش جایی بود که در خاک آن آرزوهایش را دفن کرده بود و یا آن پیرمردی که در کلبه ی خود مرگ عزیزترین هایش را دیده بود. تصویرهایی که از خانه ها ثبت کردم نگاه باردیگر ی من به خانه هاست، مکان هایی شگفت که دیگر آن مفهوم کلی امنیت را بدرستی بازی نمی کنند و انتظار هیچ آدمی را به درون خود نمی کشند.
نرگس رنجبر ۱۴۰۲»
برای بازدید از این نمایشگاه باید به گالری شیدایی در میدان هفتم تیر، میدان بهار شیراز، روبروی موزه عکسخانه شهر، پلاک ۱۴۹، واحد۱ سر زد.


«تداخل» نمایشگاه «تداخل» نیز اینروزها با گردآوری کامبیز صبری در نگارخانه شمیس برپاست. این نمایشگاه گروهی آثار ۱۱ هنرمند همچون بهاره امیری، پیمان بخشی، پریسا تقی پور، سارا تهرانی نیا، رامین جمشیدی، الهام خاکپاش، بهاره خدائی انارکی، نسرین شاهپوری، لیلا شوقی، فاطمه صفری و مهسا کریمی را به معرض نمایش گذاشته است.
«تداخل» جمعه ۱۰ شهریور و برای بازدید از آن تا روز جمعه ۳۱ شهریور فرصت باقی است. برای سر زدن به گالری شمیس باید به فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان دانیالی، شماره ۸ مراجعه نمود.


«حالت» «حالت» نیز نمایشگاه انفرادی دیگری است که این جمعه ۳۱ شهریور تمام می شود. گالری +۲ میزبان نمایشگاه «حالت» بوده و آثار اشکان عبدلی را به معرض نمایش گذاشته است.
برای دیدن این آثار باید به آدرس خیابان فرشته، خیابان بیدار، پلاک ۸، طبقه ی دوم مراجعه نمود.


«خاطرات کشدار» نمایشگاه انفرادی «خاطرات کشدار» جمعه ۳ شهریور راه اندازی شد. این نمایشگاه نیز تا جمعه ۳۱ شهریور در گالری عصر ادامه می یابد.
برای بازدید از گالری عصر باید به میرزای شیرازی شمالی، خیابان دلاویز، پلاک ۱۸ مراجعه نمود.
«خاطرات کشدار» با آثار کیومرث هارپا برگزار شده و در بیانیه آن آمده است: «انگار هر روز به دنیا میآیم. هر روز یک زندگی را تجربه میکنم؛ یک کابوس، یک خیال، یک وهم. با خیاالت و خاطراتم زندگی میکنم و برای التیام زخمهایم، به رویا پناه میبرم و درد و گناه را در قصهها گردن دیگری میاندازم. پاره پاره میشوم و از میان هزاران واقعیت و هزاران خاطره، تنها آنهایی که کشدار میشوند با من میمانند و به گمانم که زندگی همین است که میپندارم؛ لیست سیاهی از نامهایی که پر کرده حافظهام را.
کیومرث هارپا»


«شاهد» نمایشگاه انفرادی «شاهد» نیز روز جمعه ۲۷ مرداد برپا شد. این نمایشگاه تا جمعه ۳۱ شهریور ادامه می یابد و در گالری ایرانشهر قابل بازدید خواهد بود.
برای بازدید از گالری ایرانشهر باید به خیابان کریم خان زند، خیابان شهید عضدی (آبان جنوبی)، خیابان سپند، پلاک ۱/۶۹ رفت. در این نمایشگاه آثار شایا شهرستانی را می توان دید.
در بیانیه این نمایشگاه آمده است: «ملامتگرِ همیشگیِ خود ماندی، بابت نگاهی بی گناهْ از شکافِ در.»


«حکایتی از یک رفاقت چهل ساله» «حکایتی از یک رفاقت چهل ساله» نیز تا ۳۱ شهریور ماه ادامه دارد. این نمایشگاه نمایشگاه گروهی جمعه ۲۷ مرداد در گالری یافته برگزار شده بود. گالری یافته در دروس، خیابان یارمحمدی، بن بست طالقانی پلاک ۸ واقع شده است.
در این نمایشگاه آثار بیژن فرهنگ دره شوری و نصرالله کسراییان به نمایش درآمده است.


«زمان» نمایشگاه انفرادی «زمان» جمعه ۱۷ شهریور راه اندازی شد. این نمایشگاه تا سه شنبه ۱۸ مهر در گالری دوست ادامه می یابد.
گالری دوست در خیابان خرمشهر، خیابان عشقیار، خیابان چهارم، شماره ۴ واقع شده است.
نمایشگاه زمان با آثار حمیده عظیمی برگزار شده و در بیانیه آن آمده است: «مجموعه زمان زاییده نگاهی متفاوت به سوژه ای هندسی و آشناست. اعوجاج های حاصل از دید از ورای شیشه محدب، سبب رسیدن به فرم هایی متفاوت و آشنایی زدایی از سوژه ی “ساعت” گردیده است. حاصل این نگرش آثاریست با فضایی انتزاعی که با روشی واقع گرایانه در قالب طراحی و رنگ روغن به تصویر کشیده شده است.»


«اسب های بی سوار» «اسب های بی سوار» نیز اینروزها در گالری آرت سنتر برپاست. این نمایشگاه انفرادی جمعه ۱۰ شهریور شروع شده و تا سه شنبه ۴ مهر ادامه می یابد.
برای بازدید از گالری آرت سنتر باید به بلوار اندرزگو، سلیمی شمالی، پلاک ۱۴۵، باغ انجمن خوشنویسان مراجعه نمود.

«اسب های بی سوار» را محمدهادی فدوی به نمایش درآورده و در بیانیه آن آمده است: «اسب های بی سوار موضوع اصلی نقاشی های محمدهادی فدوی در نمایشگاه پیش رو است. نقاشی های هنرمند، الهامی مستقیم از هنر سنتی ایرانی است که بعد از چندین قرن از زاویه با نگرشی نو جانی تازه گرفته اند. آثار هنرمند در ضمن چند دهه از نقطه نگاری شروع و سپس در نقوش غزال و پرندگان و... تکامل یافته تا در دوره های اخیر با شیوه ها و روشهای فنی متنوع به پختگی و زیبایی فعلی رسیده است. در آثاری که پیش روی مخاطب گشوده شده، اسب های رنگارنگ در حرکتی را می یابیم که در کنار دیگر نمادهایی چون درختان سرو و سایر نقش مایه های ایرانی، در تکنیکی چندلایه از ترکیب طراحی دستی در حوزه تا مرکب و رنگ فراهم آمده اند. هدف نمایشی از سنت و مدرنیته روی قاب یک اثر هنری بمنظور بیان زیبایی و اهمیت هنر قدیمی مینیاتور ایرانی با نگرشی روزآمد شده و جدید است که هویت فرهنگ غنی و تاریخ را در محتوا دارد.»


«کاربن ۲» گالری اعتماد ۱ نیز اینروزها میزبان نمایشگاه «کاربن ۲» است. این نمایشگاه گروهی با آثار ۲۰ هنرمند برگزار شده است.
نمایشگاه «کاربن ۲» تا سه شنبه ۴ مهر ادامه می یابد و برای بازدید از آن باید به میدان هفت تیر، مفتح جنوبی، بن بست شیرودی پلاک ۲۵ سر زد.


«استعاره های مشوش» «استعاره های مشوش» نیز این روز ها در گالری باشگاه برپاست. این نمایشگاه تا روز دوشنبه ۳ مهر ادامه می یابد. گالری باشگاه در خیابان کریمخان خیابان حسینی کوچه دوازدهم پلاک ۱۳ طبقه۳ واقع شده است.
در این نمایشگاه آثار هفت هنرمند به نمایش در آمده و در بیانیه آن آمده است: « استعاره های مشوش
بدن آدمی به همان اندازه که ماهیتی زیستی دارد، بنیان اجتماعی نیز دارد. بدن فقط یک عنصر خارجی نیست؛ بلکه در رویارویی با رخدادها و حوادث بیرونی به شیوهای عملگرایانه تجربه می شود. بدن در تعامل با جهانِ پیرامون پیوسته بازسازی می شود و در این فرایند، هویت انسان نیز تکوین می یابد. ازاین رو اگر نقطه ی عزیمت این رویداد را گردآوری تصاویری در نظر بگیریم که هنرمند آن می خواهد پیامد وقایع تلخ اجتماعی را آشکارا و یا با زبانی نمادین نشان دهد؛ این ایده را به گونه ای نظام مند در طرحی از بدن و صورت انسان به نمایش درمی آورد. بدین سان بدنها در راه تجسم یافتگی گاهی سرکش و عصیانگرند، گاهی آرام و گاهی مطیع. پرترهای، بیان کننده ‌پریشانی و اضطراب است و پرترهای دیگر مدهوش و ناهوشیار. و دستها که جایی نجاتدهنده اند و جایی میراننده...
در این آثار پیکر جسمانی چونان استعارهای است برای بروز آزادی؛ حتی اگر زیست پذیر نباشد. واضح است که واکنش ناهمگون هنرمندان به صورتی تمایز بصری منجر می شود، اما آنها همیشه تلاش دارند اثر خودرا همچون آینهای برای تآمل در دغدغه های بغرنج انسانی مبدل سازند.
مهرنوش علیمددی»


نمایشگاه نقاشی «آفتاب» نیز در فرهنگسرای نهج البلاغه برگزار می شود و ۲۲ نقاشی زهرا منصوری را به نمایش خواهد گذاشت. سبک هنری این آثار رئالیسم، امپرسیونیسم و پست امپرسیونیسم است.
آیین گشایش «نمایشگاه آفتاب» روز جمعه ۳۱ شهریورماه از ساعت ۱۴ الی ۱۸ در گالری آفتاب فرهنگسرای نهج البلاغه برگزار می گردد. علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند از روز شنبه اول مهر تا پنج شنبه ۶ مهرماه از ساعت ۱۰ الی ۱۸ به گالری آفتاب واقع در خیابان شریعتی، روبروی خیابان دولت، خیابان امامزاده، فرهنگسرای نهج البلاغه مراجعه کنند.


منبع:

1402/06/31
13:16:25
5.0 / 5
237
تگهای خبر: اثر هنری , تاریخی , تصویر , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی