دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی خبر داد

بلیت مشهد به نجف ۱۷ میلیون تومان

بلیت مشهد به نجف ۱۷ میلیون تومان به گزارش کارکادو، خراسان رضوی دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی اظهار داشت: در حالیکه قیمت مصوب بلیت های پروازی مشهد به نجف ۹.۵ میلیون تومان تعیین شده بود، اما با واگذاری فروش تمام بلیت های اربعین به ۳ آژانس در تهران، هم اکنون پروازهای مشهد به نجف از ۱۴ تا ۱۷ میلیون تومان به فروش می رسد.فرهاد دوایی در گفتگو با ایسنا در مورد کمبود بلیت های پروازی و افزایش قیمت آنها برای سفرهای اربعین اظهار نمود: متاسفانه سازمان هواپیمایی کشوری بلیت فروشی سفرهای اربعین را به ۳ اپلیکیشن علی بابا، اسنپ و فلای تودی واگذار کره است. در حالیکه علی بابا ۲ ماه قبل به دلیل گران فروشی به حالت تعلیق درآمده بود.

وی اضافه کرد: این ۳ اپلیکیشن هرگونه که بخواهند بلیت ها را به فروش می رسانند. یعنی آژانس های مسافرتی در مشهد هیچگونه کاری انجام نمی دهند. همینطور قیمت های مصوب برای پروازهای اربعین به هیچ وجه رعایت نمی گردد. هم اکنون با وجود این که پول از خراسان رضوی خارج می شود، اما مالیاتش را استان پرداخت می کند.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی اظهار داشت: هم اکنون عرضه پایین و تقاضا برای سفرهای اربعین زیاد است. اگر پروازهای بیشتری به سفرهای اربعین اختصاص می دادند، قیمت بلیت ۹.۵ میلیون تومانی مشهد به نجف پابرجا باقی می ماند، اما هم اکنون بلیت هواپیمای مشهد به نجف از ۱۴ تا ۱۷ میلیون تومان به فروش می رسد.

دوایی افزود: با وجود عرضه اندک برای بلیت های اربعین بطور قطع بازار سیاه به وجود خواهد آمد و قیمت بالا برای بلیت ها عرضه می شود. اگر وزارت راه و سازمان هواپیمایی توزیع بلیت را به نحو احسن انجام می داد این اتفاق صورت نمی گرفت. هم اکنون تعداد پروازها را کاهش داده و قیمتها را افزایش داده اند.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه انحصار است که صنعت توریسم کشور را نابود کرده است. بلیت فروشی سفرهای اربعین توسط ۳ آژانس چیزی جز انحصار نیست.۳ آژانسی است که تا چند ماه قبل به علت گران فروشی به حالت تعلیق درآمده بودند. ۲ ماه پیش یک آژانسی را تعلیق کرده و هم اکنون فروش کل بلیت های اربعین را به همان آژانس واگذار می کنند؛ اگر مفهوم این اتفاق انحصار نیست پس چیست؟

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی تصریح کرد: ۶۰۰ دفتر آژانس مسافرتی در مشهد داریم. چرا این ظلم را در حق این دفاتر انجام می دهند؟ یکی از پایگاه های پروازهای نجف و بغداد بعد از تهران، مشهد است. چرا انحصار فروش بلیت های اربعین را در تهران نگه داشتند؟

دوایی اظهار داشت: هم اکنون زائرین برای سفر به کربلا سرگردان شده اند. زائرین از قبل برای سفر به کربلا در روزهای اربعین برنامه ریزی کرده و هزینه آنرا هم پس انداز کرده، اما هم اکنون باید ۲ تا ۳ برابر بیشتر برای سفر به عتبات هزینه کنند.
1402/05/30
21:17:12
5.0 / 5
204
تگهای خبر: خدمات , سفر , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی