بزرگترین رویداد فرهنگی منطقه چیست؟

بزرگترین رویداد فرهنگی منطقه چیست؟ برپایی هرچه باشکوه تر نمایشگاه کتاب به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی منطقه از اهمیت خاصی برای وزارت فرهنگ دولت مردمی برخوردار است، بر همین اساس می بایست نسبت به احصا و آماده سازی برش اجرایی نهادها و دستگاه های مختلف در همراهی با برپایی نمایشگاه اقدام شود.


به گزارش کارکادو به نقل از خبر آنلاین، ممحمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ با بیان اینکه در دوره جدید هیچ محدودیتی برای تقویت موارد نشاط آفرین در نمایشگاه کتاب قائل نیستیم، تصریح کرد: باید تمامی شرایط برای حفظ عظمت نمایشگاه لحاظ شود، اظهار داشت: خوشبختانه دوره گذشته نمایشگاه کتاب تهران علیرغم فرصت محدود و شرایطی که به واسطه ویروس کرونا پدید آمده بود در بهترین حالت ممکن برگزار شد و بر همین مبنا توقعات نسبت به برگزاری باشکوه تر دوره جدید نمایشگاه بیشتر شده است. اسماعیلی ضمن اشاره به ایجاد دبیرخانه دائمی نمایشگاه کتاب اظهار داشت: ایجاد این دبیرخانه، اقدام مهم و مناسبی به حساب می آید و این دبیرخانه می بایست با احصا تمامی نقاط قوت و ضعف دوره گذشته، دستور جلسات گوناگونی را جهت بررسی به شورای سیاست گذاری نمایشگاه ارجاع دهد تا این شورا با اشراف کامل نسبت به تمامی نکات احصا شده، تصمیمات و سیاست گذاری مناسبی را اتخاذ کند.

وزیر فرهنگ با اشاره به اینکه نمایشگاه کتاب هویت مهمی را برای حوزه کتاب خلق کرده، اظهار داشت: از آنجائیکه برگزاری باشکوه نمایشگاه در ایجاد نشاط فرهنگی و اجتماعی جامعه نقش تاثیرگذاری دارد، می بایست با تقویت زیرساخت ها و تشکیل کمیته ای ویژه برای مدیریت مسائل مختلف نمایشگاه به آیین نامه هایی دست پیدا نماییم و به صورت شفاف آئین نامه ها و ضوابط برای ناشران و مخاطبان اطلاع رسانی شود تا از صدمه مسائل حاشیه ای به نمایشگاه جلوگیری شود. وزیر فرهنگ ضمن اشاره به این که در دوره جدید هیچ محدودیتی برای تقویت موارد نشاط آفرین در نمایشگاه کتاب قائل نیستیم، خاطرنشان کرد: برگزاری هرچه باشکوه تر نمایشگاه کتاب بعنوان بزرگترین رویداد فرهنگی منطقه از اهمیت خاصی برای وزارت فرهنگ دولت مردمی برخوردار می باشد بر همین مبنا می بایست نسبت به احصا و آماده سازی برش اجرایی نهادها و دستگاههای مختلف در همراهی با برگزاری نمایشگاه اقدام گردد و به صورت شفاف مشخص شود که هر نهاد و دستگاه در جهت برگزاری بهتر نمایشگاه چه نوع همکاری یا همراهی می تواند داشته باشد. وی افزود: با عرضه پیوست اجرایی وظایف دستگاه ها و نهادها در نمایشگاه کتاب میتوان این پیوست ها را در کمیسیون فرهنگی دولت به تصویب رساند تا بعضی از این موارد بعنوان مصوبه دولت به صورت قانونی پیگیری و اجرایی شود. عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی در انتها به اهمیت حضور فعال انتشارات دانشگاه ها در نمایشگاه کتاب تهران پرداخت کرد و اظهار داشت: گسترش نشست های علمی فرهنگی با حضور دانشجویان و برگزاری کرسی های نقد کتاب از جانب انتشارات دانشگاه ها از موارد مهمی است که نباید نسبت به آن غافل شد. گفتنی است، یاسر احمدوند، علیرضا ملی، مریم جدلی، علی رمضانی، نادر قدیانی، رحیم مخدومی، سید محمد حسین ظریفیان یگانه، محمدعلی مرادیان، امین کمالوندی، هومان حسن پور و فتح الله فروغی از اعضای شورای سیاستگذاری سی و چهارمین نمایشگاه کتاب تهران به شمار می روند که از جانب وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شده اند. 
 


منبع:

1401/10/26
17:19:51
5.0 / 5
211
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی