نصب حفاظ برای دهانه های ۳۳ پل تصویب گردید

نصب حفاظ برای دهانه های ۳۳ پل تصویب گردید كاركادو: «شورای فنی میراث فرهنگی استان اصفهان، طرح نهائی نصبِ حفاظ روی دهانه های سی و سه پل تاریخی را تصویب كرد تا از این به بعد پل های تاریخی اصفهان ایمن باشند. »


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، اولین صحبت ها در خصوص نصب حفاظ بر دهانه های سی و سه پل، با انتشار خبری در خصوص كشته شدن كودكی دو ساله به علت پرت شدن از سی و سه پل در مهر امسال منتشر گردید.
یكی دو روز بعد یعنی ۲۰ مهر، حتی میراث فرهنگی استان اصفهان در طرحی آزمایشی دیوارهای سه وسه پل را با دریل برای نصب نرده های چوبی سوراخ كرد و برای یكی از دهانه ها نرده نصب كرد.
در آن زمان از یك سو دوستداران میراث فرهنگی با این اتفاق مخالفت كردند و از جانب دیگر میراث فرهنگی قول داد این نرده در قالب طرحی آزمایشی و برای بررسی جوانب كار است، این نهاد فرهنگی به قول خود عمل كرد و یك ماه بعد یعنی ۲۰ آبان ناصر طاهری، معاون میراث فرهنگی استان اصفهان به ایسنا اعلام كرد؛ « طرح "نرده كشی" در دهانه های سی وسه پل اصفهان توسط كارشناسان میراث فرهنگی رد شده و الان در حال بررسی های بیشتر در این زمینه هستیم. »

نصب حفاظ تصویب شد/با تلفیقی از چوب و فلز
و حالا پس از گذشت بیش از دو ماه از آخرین اظهارنظرها در این زمینه طاهری، معاون میراث فرهنگی اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان به ایسنا می گوید: برپایه نتیجه ی جلسه ی شورای فنی میراث فرهنگی استان اصفهان كه بامداد امروز - شنبه ۳۰ دی- برگزار شد، مقرر است تا حفاظ برای دهانه هایی كه به نمای پل راه داشته و حالت پرتگاه دارند و به بخش بیرونی پل ارتباط پیدا می كنند، با هدف ایمن سازی در سی و سه پل نصب شود.
او با بیان این كه قرار نیست این حفاظ ها برای همه ی دهانه های سی وسه پل نصب شود، تاكید می كند: این حفاظ ها برپایه تصویب شورای فنی با تلفیقی از چوب و فلز در قالب نرده در این دهانه ها نصب می شوند.
وی انجام این كار را پس از تائید طرح توسط شورای فنی میراث فرهنگی استان اصفهان می داند و ادامه می دهد: نخست مشاوران میراث فرهنگی شامل كارشناسانِ میراث فرهنگی و سازمان نوسازی و به سازی شهرداری در استان اصفهان طرح مورد نظر را تهیه می كنند و پس از بررسی و تائید در این شورا، اقدامات بعدی برای ساخت و نصب این حفاظ ها انجام می گردد.
طاهری تاكید می كند: در این شورا نهائی شدن این طرح تصویب شده است، ازاین رو این كار به صورت قطع انجام می گردد اما در هر مرحله ی شورای فنی میراث فرهنگی استان اصفهان باید این مراحل را تائید كند.

مرحله ی بعدی طرح نصب حفاظ "خواجو" و "شهرستان"
معاون میراث فرهنگی اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان همینطور از ادامه دار بودن این طرح برای دو پل تاریخی دیگر یعنی پل «خواجو» و پل «شهرستان» خبر می دهد و می افزاید: اجرائی شدن این طرح برای هر كدام از این پل ها برپایه طرح های جداگانه و با تائید شورای فنی و مناسب با موقعیت و پل مورد نظر رخ می دهد.
به گفته ی او، طرح نصب حفاظ برای دهانه های پل خواجو، متناسب با حفاظ هایی كه در گذشته در بعضی از دهانه های این پل انجام شده است، صورت می گیرد تا ایمن سازی در این پل ها هم اتفاق بیفتد.
به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، ۲۸ دی هم یكی از سایت های خبری، خبر دیگری در خصوص سقوط پسر ۱۷ ساله ای كه از شهر بابل به اصفهان سفر كرده بود منتشر نمود. وی در هنگام گرفتن عكس از ۳۳ پل سقوط كرد.
این خانواده در حال گرفتن عكس یادگاری بودند كه پسر خانواده در حال گرفتن عكس به سمت عقب آغاز به حركت می كند و غافلگیرانه از پل سقوط كرده است، او اكنون در كما به سر می برد.
*عكس خبر متعلق به زمان نصب نرده حفاظ به صورت آزمایشی روی یكی از دهانه های سی و سه پل است.1396/10/30
15:14:00
5.0 / 5
4495
تگهای خبر: فرهنگ , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی