فناوران و تیم های ایده پرداز برای رفع چالش های حوزه کتابخانه با هوش مصنوعی فراخوانده شدند

فناوران و تیم های ایده پرداز برای رفع چالش های حوزه کتابخانه با هوش مصنوعی فراخوانده شدند به گزارش کارکادو رویداد فناورانه به منظور رفع چالش های فناورانه کتابخانه ملی ایران برگزار می گردد و فناوران و تیم های ایده پرداز می توانند تا ۲۷ شهریور ایده های خویش را ارسال نمایند.


به گزارش ایسنا، رویداد "لیبتک" عنوان رویدادی است که از جانب مرکز نوآوری و توسعه کسب و کارهای داده محور سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار می گردد و امسال سومین دوره این رویداد با نام "لیبتک ۳" برگزار می گردد.
سومین دوره این رویداد با مبحث "چالش استخراج و مدل سازی مبحث (Topic Modeling Challenge)" برگزار می شود.
مظفر پاسدار شیرازی، سرپرست معاونت دیجیتال سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در گفتگو با ایسنا، استفاده از ظرفیت دانشجویان، کسب و کارهای نوپا و شرکتهای حوزه هوش مصنوعی به منظور رفع چالش های کتابخانه ملی را از اهداف برگزاری رویداد "لیبتک" ذکر کرد.
وی افزود: همچون طبق رویدادهای پیشین از تمامی افراد، تیم ها و شرکتهای حوزه فناوری اطلاعات و هوش مصنوعی دعوت می شود تا به این چالش پیوسته و تحت نظارت افراد متخصص و برجسته به رقابت بپردازند و امیدواریم مرکز نوآوری و توسعه کسب و کارهای داده محور سازمان اسناد و کتابخانه ملی با هموار کردن مسیر نوآوری بتواند فرصتی برای نخبگان و خبرگان حوزه هوش مصنوعی ایجاد نماید و با رفع چالش های ملی، گامی در پیاده سازی فرهنگ نوآوری بردارد.
پاسدار ضمن اشاره به جزئیات برگزاری این رویداد فناورانه، تصریح کرد: رویداد لیبتک ۳ تحت عنوان استخراج و مدل سازی مبحث با هدف استخراج داده محور برچسب موضوعی، به منظور جست و جوی معنایی و سفارش موضوعی کتاب ها برگزار می گردد و استخراج این موضوعات با استفاده از روش های یادگیری ماشین مانند Probabilistic topic modeling یا هر روش دیگر باید بگونه ای باشد که نمایشی برداری از منابع موجود داشته باشد و امکان جست و جوی معنایی در بین مجموعه مورد نظر، به وسیله آن میسر باشد.
سرپرست معاونت دیجیتال سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران افزود: علاوه بر آن منابع برچسب های موضوعی مشخصی داشته باشند، بگونه ای که برای کاربران و متخصصین ملموس بوده و کاربران به وسیله این برچسب های موضوعی بتوانند در مجموعه منابع مشابه تفرج کنند. این برچسب ها بگونه ای هستند که هر منبع می تواند یک یا بیشتر از یک برچسب موضوعی داشته باشد و هر یک از این برچسب ها دارای احتمالی هستند و مجموع احتمالات برچسب های هر منبع برابر یک می شود.
پاسدار خاطرنشان کرد: چالش گران این رویداد می توانند در چارچوب فرد حقیقی، تیم، شرکت نوپا یا شرکت توسعه یافته در این رویداد ثبت نام کنند. بعد از آخر مهلت ثبت نام، یک لینک حاوی نام کاربری و رمز عبور به منظور دسترسی به "دیتاست" شامل منابع OCR شده کتابخانه ملی در اختیار شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت.
سرپرست معاونت دیجیتال سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با تکیه بر این که شرکت کنندگان باید با استفاده از این "دیتاست"، طی مدت مقرر مدل خویش را بر مبنای معیارهای ذکر شده ایجاد و خروجی خویش را برای مرکز نوآوری و توسعه کسب و کارهای داده محور ارسال نمایند.
وی با اشاره به اینکه ارزیابی در دو مرحله صورت می گیرد، اظهار داشت: در مرحله اول، خروجی شرکت کنندگان بر مبنای دو معیار فوق توسط تیم ارزیابی کتابخانه ملی ایران مورد ارزیابی قرار می گیرد و در این مرحله ۵ شرکت کننده برتر که خروجی آنها دقت بالاتری را عرضه نماید، شناسایی می شوند.
پاسدار افزود: در مرحله دوم، ۵ تیم منتخب در مراسم اختتامیه رویداد به عرضه حضوری مدل خود می پردازند و بعد از بررسی داوران و داوری نهایی، شرکت کننده برتر تعیین خواهد شد. ۸۰ درصد داوری بر مبنای دقت خروجی و ۲۰ درصد آن بر مبنای نظر داوران خواهد بود. به شرکت کننده برتر این رویداد مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان جایزه نقدی اعطا خواهد شد و امکان عقد قرارداد با سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران هم در نظر گرفته شده است.
به گزارش کارکادو به نقل از ایسنا، آخرین فرصت ثبت نام در این چالش که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می شود، روز شنبه ۲۷ شهریور ماه اعلام شده است.
منبع:

1400/06/23
10:30:19
5.0 / 5
2356
تگهای خبر: ارزیابی , اهدا , ثبت نام , جایزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی