نگاهی به روزنامه های امروز دنیا

چند درصد از مردم جهان باید واكسینه شوند؟

چند درصد از مردم جهان باید واكسینه شوند؟ کارکادو: پس از شروع استفاده از واکسن کرونا در بعضی از کشورهای دنیا، حالا رسانه های رسمی جهان این پرسش را مطرح می کنند که با واکسینه شدن چند درصد از مردم، می توان از شر این ویروس در امان ماند؟


به گزارش کارکادو به نقل از ایسنا، آلبرت کوچویی، گوینده پیشکسوت رادیو هر روز با مرور تیترها و سرفصل های رسانه های جهان، با اهمیت ترین اخبار دنیا را روایت می کند.
اخبار امروز (۶ بهمن ماه) به شرح زیر است:
_«فرانکفورتر آلگه ماینه»، نشریه آلمانی نوشته است: ۲۵ ژانویه ۲۰۱۱ شروع سقوط حسنی مبارک در مصر بود و البته زمان حرکت به دست گرفتن حکومت از طرف نظامیان بعد از آن بهار عرب آمد، که حالا ۱۰ سال از آن می گذرد. آنرا بعد از رهایی از شش دهه هراس، انقلاب می خوانند و الان می گویند آن انقلاب گم شده مصر بود.
«گاردین» نوشته است: حالا صورت حساب خروج بوریس جانسون از اتحادیه اروپا دارد می آید. بنظر می رسد انگلیس باید جریمه سنگینی بپردازد. آندرو راون سلی، تحلیلگر سیاسی انگلیس می نویسد که حالا هنگام دندان قروچه است.
_ «واشنگتن پست» خاطرنشان کرده است: حالا زمان برداشت تلخ در کشاورزی هند است. به نظر انقلاب کشاورزی در راه باشد. هند در مقابل گرایش ها و چالش های تک سالاری نارندا مودی، نخست وزیر خیز برمی دارد. تحلیل گران سیاسی می گویند آقای مودی به دیکتاتوری انتخاباتی نزدیک می شود. آنها گمان می کنند یک انقلاب آرام می تواند به این وضعیت اختتام ببخشد. طرح کشاورزی مودی بدون توجه به خواست دو سوم جمعیت میلیاردی هند، خشم کشاورزان را سبب شد.
_ با شروع واکسیناسیون مقابل ویروس کرونا حالا پرسش جهان پزشکی این است که چه تعداد از جمعیت می باید واکسینه شوند تا جهان ایمن از ویروس کرونا شود. دستیابی ایمن بودن جمعیت تا چه حد امکان پذیر است؟ اولین پاسخ این است که انجام امور واکسیناسیون تا چه حد مقبول بوده که مانع گسترش ویروس شود. در مثل در شروع همه گیری، ایمن شدن کشوری چون آمریکا منوط به واکسینه شدن دست کم دو سوم از آمریکایی ها بود. دکتر فائوچی اما حالا می گوید آن رقم امروز باید به ۷۵ تا ۸۵ درصد جمعیت آمریکا برسد.
_ «لوفیگارو» نوشته است: امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه مشاوران خودرا برای تدبیر در مهار ویروس جهشی در فرانسه فرا خواند. فرانسه ممکنست در مقابله با ویروس جهشی تدابیر سختی اتخاذ کند. قرنطینه کامل یا محدودیت های سخت. ویروس انگلیسی، فرانسه را در کمین دارد. ویروسی که می تواند مرگبارتر باشد.
_ «لوموند» گفته است: امانوئل مکرون، اولین گپ و گوی تلفنی را با جو بایدن سر داد. کاخ الیزه می گوید نظرهای دو طرف بسیار نزدیک به هم بود و نوید همراهی بیشتر را می دهد.
_ بررسی بخش دانش خبرگزاری آسوشیتدپرس نیر نشان میدهد که ۴۶ درصد آمریکایی های بزرگسال خودرا آماده واکسینه شدن مقابل ویروس کرونا می کنند. در صورتیکه ۲۶ درصد، علاقه ای به این کار ندارند و ۲۷ درصد هنوز تصمیمی دراین زمینه نگرفته اند. متخصصان می گویند برای متوقف کردن ویروس کرونا، واکسینه شدن دست کم ۶۰ تا ۷۰ درصد مردم یک کشور، نیاز است.
منبع:

1399/11/06
14:26:49
0.0 / 5
655
تگهای خبر: دانش , گل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی