همیاری اجتماعی به رفع مشكل بیكاری منجر می‎شود

همیاری اجتماعی به رفع مشكل بیكاری منجر می‎شود به گزارش کارکادو رهیار اجتماعی موادغذایی و کشاورزی شبکه توسعه اجتماعی رسالت کشور اظهار داشت: مشکل اصلی در زمینه ایجاد اشتغال این است که در همیاری اجتماعی ضعیف عمل کرده ایم و تقویت این عامل به رفع مشکل بیکاری کمک می نماید.


علی خردمند عصر چهارشنبه، در نشست با شورای اسلامی شهرستان تفت اضافه کرد: شبکه توسعه اجتماعی رسالت یک شبکه مردم نهاد است که با راه اندازی سازوکار همیار اجتماعی به دنبال کارآفرینی و آموزش مورد نیاز آن است.
وی افزود: این شبکه به دنبال کارخانه زدن نیست بلکه هدف آن ترویج مشاغل خرد خانگی است تا روستائیان به جای اینکه برای کسب درآمد به شهر مهاجرت کنند، در محل زندگی خود در روستا به سادگی درآمد کسب کنند.
این رهیار اجتماعی خاطرنشان کرد: بانک قرض الحسنه بعنوان یکی از بخش های شبکه توسعه اجتماعی رسالت کارهای مالی شبکه را انجام می دهد و کارکرد این شبکه فراتر از بانک است.
وی درباره شیوه کار این شبکه توسعه اجتماعی اظهار داشت: یک فعال اجتماعی می تواند با ارتباط گیری از افراد یک کانون تشکیل دهد، سپس استعدادیابی صورت می گیرد و بر مبنای علاقه آموزش های لازم به افراد داده می شود.
خردمند افزود: به متقاضیان وام پرداخت می شود و کارآفرینان نگرانی درباره فروش محصولات خود نخواهد داشت چونکه در سامانه بازار اعضاء می توانند، تولیدات خویش را عرضه نماید.
استان یزد پذیرای فرهنگ قرض الحسنه
دبیر شبکه توسعه اجتماعی رسالت در استان یزد هم در این جلسه اظهار داشت: هزار و 600 کانون قرض الحسنه یا همیاری در استان یزد با بیشتر از 200 هزار عضو وجود دارد که نشان داده است فرهنگ استان یزد پذیرای قرض الحسنه است.
محسن دره زرشکی اضافه کرد: مهم ترین دغدغه و نگرانی مردم امکان دارد این باشد که جهت استفاده از تسهیلات باید به کجا رجوع کنند ولی با عنایت به توسعه زیرساخت های دیجیتال این نگرانی نباید وجود داشته باشد، چونکه تا آخر سال 1400 اکثرهای شعبه فیزیکی حذف و همیاران در نقاط مختلف فعالیت می نمایند.
این مقام مسئول مهم ترین بحث توسعه شبکه اجتماعی در مناطق مختلف را فعالان اجتماعی عنوان نمود و اظهار داشت: بعنوان نمونه در روستای چاهوک بخش نیر شهرستان تفت یک فعال اجتماعی توانسته 10 هسته کار و زندگی تشکیل دهد و شبکه توزیع و فروش را برای افراد فراهم آورد.
وی به نقش شبکه توسعه اجتماعی رسالت در صیانت از خانواده در شهرستان میبد اشاره نمود و اظهار داشت: با همکاری شورای شهر، شهرداری و کارخانه های میبد اعتباری بوجود آمد که با اعطای وام برای خانم های خانه دار اشتغال ایجاد کرد و همین سبب کاهش آمار طلاق در این شهرستان شد.
اشتغال پایدار سبب مهاجرت معکوس به روستاها می شود
رئیس شورای شهرستان تفت هم در این جلسه اظهار داشت: تلاش ما در جهت تحقق مهاجرت معکوس روستاییان از شهرها به زادگاه خود است، با عنایت به فراهم شدن زیرساخت های لازم در روستاهای شهرستان که با انتقال آب شرب فراهم می شود، اشتغال پایدار می تواند سبب مهاجرت معکوس به روستاها شود.
محمدحسین بهارستان اضافه کرد: سالهاست شاهد مهاجرت زیاد روستائیان به مرکز استان بودیم و اشتغال زایی می تواند سبب بازگشت آنان به زادگاهشان شود، که در این راستا امیدواریم از جانب انجمن و شبکه توسعه اجتماعی رسالت همکاری لازم در مورد پشتیبانی از اشتغال زایی و مشاغل خانگی در شهرستان صورت گیرد.
شهرستان تفت بیشترین تعداد روستاهای استان یزد را دارد و این شهرستان ییلاقی که در دامنه و کوهپایه های شیرکوه قرار دارد و در ایام تعطیل غیرکرونایی شاهد حضور جمعیت زیادی از مرکز استان و شهرستان های مجاور آن است، مرکز این شهرستان ۵۰ هزار نفری در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.منبع:

1399/10/28
17:25:35
0.0 / 5
983
تگهای خبر: دیجیتال , فرهنگ , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی