پایان آذر آخرین مهلت واریز وجه برای مسكن ملی

فهرست رزرو مسكن ملی آماده ورود باشد

فهرست رزرو مسكن ملی آماده ورود باشد به گزارش كاركادو طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی، متقاضیان طرح اقدام ملی مسكن تا آخر آذرماه برای واریز وجه فرصت دارند و در صورتیكه اقدام نكنند حذف خواهند شد و از فهرست ۷۰ هزار نفره رزرو جایگزین آنها می شود؛ همینطور مقرر است بزودی ثبت نام دور دوم صورت گیرد


به گزارش کارکادو به نقل از ایسنا، با وجود هشدارهای مختلف هنوز ۶۱ درصد متقاضیان واجد شرایط طرح اقدام ملی مسکن نسبت به افتاح حساب اقدام نکرده اند. در صورتیکه این افراد در سرتاسر کشور تا آخر آذرماه تعیین تکلیف نشوند از این پروژه کنار گذاشته خواهند شد. این خبر را محبت خواه، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران به نقل از اسلامی، وزیر راه و شهرسازی اعلام نموده است.
در صورت عدم واریز آورده متقاضیان اولیه ابتدا از فهرست ۷۰ هزار نفری رزرو جایگزین آنها خواهد شد. همینطور بنا به قول محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی تا آخر آذرماه برای ثبت نام دور دوم تصمیم گرفته می شود.
بر مبنای آخرین آمار تا آخر آبان ماه ۱۵۸ هزار و ۲۹۶ نفر از متقاضیان واجد شرایط طرح اقدام ملی مسکن در سرتاسر کشور در بانک مسکن مبادرت به افتتاح حساب کرده و حدود ۱۰۰ هزار نفر بخش­ هایی یا همه قسمت اول آورده نقدی حدود ۴۰ میلیون تومان را واریز کرده اند. یعنی میزان افتتاح حساب ۳۹ درصد و میزان واریز وجه ۲۵ درصد از کل ظرفیت ۴۰۰ هزار نفری بوده است.
مرحله اول ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن اواخر اسفندماه سال قبل انجام شد که ۱.۶ میلیون نفر نام نویسی کردند و خردادماه ۴۷۰ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند. بعضی افراد هم که قبل از آن ثبت نام کرده بودند از اسفندماه سال قبل از تایید خود آگاه هستند. از آن زمان تا آخر آبان ماه ۱۳۹۹ تعداد ۱۵۸ هزار نفر افتتاح حساب و حدود ۱۰۰ هزار نفر واریز وجه داشته اند که با ۴۰۰ هزار واحد اقدام ملی و بیشتر از ۴۰۰ هزار واحد تعریف شده برپایه تفاهم نامه با دستگاههای دولتی که جمعا بیشتر از ۸۰۰ هزار واحد می شود تناسبی ندارد.
به گزارش کارکادو به نقل از ایسنا، شهریوماه ۱۳۹۸ طرح اقدام ملی مسکن با حضور رئیس جمهور کلنگ زنی شد. نخستین واحدها از این پروژه ۴۰۰ هزار واحدی به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد در روز یکم آبان ماه ۱۳۹۹ به دستور رئیس جمهور افتتاح شد. این پروژه از راه آورده متقاضیان و ۱۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ایجاد می شود. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه های تابستان ۱۳۹۹ به متری ۲.۷ میلیون تومان می رسد. ثبت نام مرحله اول به پایان رسیده و متقاضیان واجد شرایط برای بارگذاری مدارک خود باید به سامانه tem.mrud.ir رجوع کنند. مهلت بارگذاری مدارک و افتتاح حساب، آخر مهر ماه اعلام شده بود که تمدید شده است. در صورت عدم واریز وجه یا انصراف متقاضیان اولیه، افرادی از فهرست رزرو جایگزین آنها می شوند.1399/09/07
14:40:17
5.0 / 5
1198
تگهای خبر: ثبت نام , دستگاه , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی