در گفت وگو با مهر عنوان شد

هفت چنار جزو آثار طبیعی ثبت شده تهران نیست

هفت چنار جزو آثار طبیعی ثبت شده تهران نیست به گزارش كاركادو مدیركل محیط زیست شهرداری تهران، هفت چنار را جزو آثار طبیعی ثبت شده تهران ندانست و اظهار داشت: برپایه مصوبه شورای شهر ثبت دو اثر بی بی شهربانو و توچال در حال طی مراحل است.


شینا انصاری مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره آثار طبیعی ثبت شده شهر تهران بعنوان اثر میراث طبیعی اظهار داشت: تابحال چهار اثر طبیعی در تهران بعنوان میراث طبیعی ثبت شده است. وی هرباریوم وزارت جهاد کشاورزی، باغ گیاه شناسی تهران، درخت کهنسال امامزاده قاسم سنگان و آبشار سنگان را همچون آثار ثبت شده در فهرست آثار میراث طبیعی سازمان میراث فرهنگی برشمرد. وی با اشاره به اینکه طبق مصوبه اخیر شورای شهر اثر طبیعی توچال بعنوان میراث طبیعی معرفی شده است و بی بی شهربانو هم پیشنهاد شده است اضافه کرد: توچال مصوبه شورای اسلامی شهر تهران را دریافت کرده است، اما درباره کوه بی بی شهربانو مبحث در حال بررسی کارشناسی است. انصاری اظهار داشت: اطلاعات مربوط به شاخصه های طبیعی توچال به میراث فرهنگی استان تهران ارسال شده و پس از طی فرآیند می توان برای ثبت این میراث طبیعی اقدام نمود.
مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران در مورد وضعیت میراثی هفت چنار و صدماتی که به این اثر وارد شده است توضیح داد: هفت چنار جزو میراث طبیعی ثبتی شهر تهران نیست. وی با اشاره به اینکه بر مبنای ماده ۶۰ برنامه سوم توسعه شهر تهران شهرداری موظف شده است که میراث طبیعی شهر را شناسایی و بعنوان ذخایر طبیعی به ثبت برساند اظهار داشت: بدین منظور کارگاه های آموزشی توسط اداره کل محیط زیست شهرداری برای مناطق ۲۲ گانه برگزار گردید که به تشریح پتانسیل های موجود در شهر تهران برای کارشناسان محیط زیست شهرداری بپردازند و این کارشناسان بر طبق این شاخص ها و مولفه ها پتانسیل های موجود را برای ثبت معرفی کنند. انصاری در مورد اینکه آیا ۷ رود دره تهران هم همچون پتانسیل های ثبت میراثی هستند، یا خیر هم تصریح کرد: برای ثبت بعنوان میراث طبیعی یک سری الزامات مورد نیاز است ازاین رو هر میراث و دارایی طبیعی شهر فارغ از اهمیت و حساسیت آن قابلیت ثبت ندارد. برای روددره ها برنامه حفاظت و صیانت از این هفت رود دره که کریدورهای طبیعی شهر هستند در دستور کار است، چونکه عمده زیستگاه جانوری و گیاهی شهر تهران هستند.


منبع:

1399/08/01
21:19:47
5.0 / 5
1501
تگهای خبر: فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی