افتتاح یك تماشاخانه در روزگار كرونایی در یك مجتمع تجاری!

افتتاح یك تماشاخانه در روزگار كرونایی در یك مجتمع تجاری! در روزگار كرونایی كه خیلی از تماشاخانه های خصوصی در معرض تعطیلی قرار دارند، یك تماشاخانه در یك مجتمع تجاری راه اندازی شد.


به گزارش کارکادو به نقل از ایسنا، بر اساس گزارش رسیده در مراسمی که 24 شهریور ماه با حضور مدیرانی چون سید مجتبی حسینی -معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، قادر آشنا- مدیرکل هنرهای نمایشی، مهدی افضلی- مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی، و هنرمندان کشور همچون داریوش ارجمند، نادر مشایخی، بهروز رضوی برگزار شد، تماشاخانه ایران مال جهت برگزاری تئاتر در روزهای مختلف سال راه اندازی شد.

در حاشیه این مراسم سید مجتبی حسینی- معاون امور هنری- در مورد ترویج سالن های تئاتری در مجموعه های تجاری در برای کمک به هنرهای نمایشی اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم این است که ابنیه و تجهیزات هنری ما به اندازه منابع انسانی موجود نیست، در تمام رشته های هنری شامل سینما، تئاتر، موسیقی، هنرهای تجسمی و... با کمبود فضاهای عرضه آثار مواجه هستیم.

این مدیر هنری تصریح کرد: پارسال ۶۴۱۵ عنوان تئاتر مجوز اجرا گرفته و بیشتر از ۹۹هزار اجرا بروی صحنه رفته است، در چنین شرایطی حدود ۱۸هزار نفر از هنرمندان تئاتر موفق شدند در یک اثر مشارکت داشته باشند، اما تعداد فعالان، هنرآموختگان و کسانی که در آموزشگاه ها مسلط شده و مهارت تئاتری پیدا کردند حداقل ۵برابر تعدادی است که موفق شدند در آثار هنری مشارکت داشته باشند، این نشان داده است که ما در اجرای تئاتر با کمبود فضا روبرو می باشیم ازاین رو باید تعداد سالن ها و عرصه های اجرا ما متناسب با نیروی انسانی باشد که آموزش دیده است.

وی افزود: این مورد که امروزه مراکز تجاری بخشی از فضای خویش را به عرضه آثار هنری اختصاص می دهند؛ باآنکه در سال های اخیر بعنوان پروژه ای تازه به نظر می آید اما این اتفاق پیشینه ای دارد که اگر تاریخ را مطالعه نماییم می بینیم که تجار و بازرگانان ایران همیشه به فرهنگ علاقه داشته و خودشان را از حامیان فرهنگ و هنر به شمار می رفتند، نمونه موفقی از آنرا می توان در یادگارهای فرهنگی هنری بازمانده از آقای حاج حسین خان ملک در چارچوب کتابخانه، موزه و آثار نهفته در آن دید.

معاون امور هنری خاطرنشان کرد: اینکه در مجموعه هایی همچون اینجا و در کنار سالن های سینما به تئاتر هم پرداخته می شود و یک عرصه ای برای هنرهای نمایشی فراهم می شود اتفاق مبارکی است که امیدواریم نمایش های خوبی در آن هم به معرض نمایش گذاشته شود.

وی اظهار داشت: سیستم به کار رفته در این تماشاخانه متناسب با استاندارهای روز دنیا است و از کیفیت لازم برای عرضه به گروه های نمایشی برخودار است.

منبع:

1399/06/26
11:13:51
5.0 / 5
1564
تگهای خبر: تئاتر , سیستم , سینما , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی