جمهور افلاطون در بازار كتاب

جمهور افلاطون در بازار كتاب به گزارش كاركادو چاپ تازه كتاب «جمهور» نوشته افلاطون با ترجمه فواد روحانی منتشر گردید.


به گزارش کارکادو به نقل از ایسنا، چاپ هجدهم این کتاب در ۶۴۸ صفحه با قیمت ۵۰هزار تومان توسط انتشارات علمی و فرهنگی انتشار یافته است.
ناشر در معرفی این کتاب و مترجمش نوشته است: در کتاب «جمهور» که از مهمترین آثار فلسفی و ادبی جهان و افلاطون به شمار می آید و جلوه گاه نظر نقاد و افکار عمیق افلاطون است میان سقراط و چند تن دیگر از جویندگان حقیق گفت وگویی درمی گیرد. صحبت آنها در آغاز درباره مفهوم واقعی عدالت است اما سقراط با برهان های روشن خود پرده های ابهام از روی حقیقت عدالت را کنار می زند و سپس در خیال به تعریف جامعه عادل و کامل می پردازد. از سازمان و شکل حکومت و فضایل رهبران و تربیت افراد در آن جامعه سخن گفته و در نهایت بحث خویش را به مسائلی می کشاند که منجر به تباهی و زوال حکومت ها می شود.
از مهم ترین خصوصیت های این ترجمه مقابله متن ترجمه از جانب مترجم با سه ترجمه انگلیسی و دو ترجمه فرانسوی از کتاب جمهور است که منجر به روانی و خوانا بودن و قابل درک بودن متن کتاب شده است.
فواد روحانی، مترجم این کتاب، کارشناس ارشد مسائل نفت و از شخصیت های مؤثر در تأسیس سازمان اوپک بود و طی سال های ۱۹۶۱ تا ۱۹۶۴ دبیرکلی اوپک را هم از جانب ایران بر عهده داشت. روحانی تنها دبیرکل ایرانی اوپک از تاریخ تشکیل آن است و بعد از آن ایران دیگر این سمت را کسب نکرده است.
روحانی فارغ التحصیل دانشگاه آکسفورد، دانشگاه لندن و دانشگاه پاریس بود و به پنج زبان زنده دنیا تسلط داست. از او به جز این اثر، دو کتاب روان شناسی و دین اثر کارل گوستاو یونگ و کلیات زیباشناسی نوشته بندتوکروچه هم در انتشارات علمی و فرهنگی انتشار یافته است.1399/05/25
13:39:45
5.0 / 5
1937
تگهای خبر: ترجمه , دانش , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی