پوستر بخش مدافعان سلامت جشنواره فیلم مقاومت رونمایی گردید

پوستر بخش مدافعان سلامت جشنواره فیلم مقاومت رونمایی گردید كاركادو: آیین رونمایی از پوستر بخش «مدافعان سلامت» شانزدهمین جشنواره بین المللی «مقاومت» اجرا شد.به گزارش کارکادو به نقل از ایسنا و به نقل از ستاد اطلاع رسانی شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، آیین رونمایی از پوستر بخش «مدافعان سلامت» شانزدهمین جشنواره بین المللی «مقاومت» با حضور سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سیماسادات لاری پور، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و سخنگوی وزارت بهداشت، مهدی عظیمی میرآبادی، دبیر شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، سردار عبدالرضا آزادی، معاون فرهنگی سازمان بسیج مستضعفین، کیانوش جهانپور، رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، یاشار نادری، مدیرعامل بنیاد فرهنگی روایت فتح و سایر مدیران این رویداد سینمایی در محل وزارت بهداشت در محل این وزارتخانه انجام شد.

در این جلسه، سعید نمکی با اشاره به ضرورت انعکاس فداکاری های کادر درمان و بهداشتی کشور در مبارزه با ویروس کرونا، اظهار داشت: روایت فتح روایت عاشقی، دلدادگی و زیبایی است. آن چه با محوریت دفاع مقدس توسط هنرمندانی مانند شهید آوینی به تصویر کشیده شد، صحنه های عاشورایی جبهه و روایت عاشقی و زیبایی بود. این جاودانگی حاصل نگاه هنرمندانه افرادی است که با دوربین در جاودانه کردن این صحنه های آسمانی سهیم بودند و توانستند این مجموعه را ثبت کنند.

نمکی افزود: روایت آن صحنه های عاشورایی روایت زیبایی و دلدادگی است که آدم های هدایت شده آنها را خلق کرده اند. کسی می تواند به آن صحنه های عاشقانه پا بگذارد و آنها را روایت کند که پیش از آن وابستگی به دنیا و متعلقات آنرا قربانی کرده باشد. عزیزانی که صحنه های زیبای دفاع ‎مقدس را دیده اند، به یاد دارند که چه عاشقانه هایی به تصویر کشیده شد. روایت فتح یکی از بهترین نمونه های آن است که روایت زیباترین صحنه هایی بود که عاشق ترین بندگان خدا در طول تاریخ یک کشور می توانند خلق کنند و کسی که این صحنه ها را به تصویر می کشد نیز باید خود عاشق باشد.

وزیر بهداشت نگاه هنرمندانه و متعهدانه را یکی از ملزومات انعکاس جانفشانی های کادر درمان و بهداشتی دانست و افزود: هر دوربینی لیاقت حضور در این صحنه ها را ندارد. ثبت این لحظه ها چشم پاک می خواهد. همه آن صحنه ها روایت عظمت و رهایی از این کالبد خاکی بود. تصویرگری این صحنه های رهایی و دلدادگی کار هر کسی نیست و هر دلی این لیاقت را ندارد که این صحنه ها را برای نسل های آینده ثبت کند.

وی افزود: موضوع کرونا، اتفاقی است که پس از سال ها از دفاع مقدس رخ داد و ناگهان موجی از گرفتاری را به وجود آورد. چینی ها در دی ماه اعلام نمودند ویروس کرونا را کشف کرده اند اما در اواخر بهمن ماه طوفان کرونا در کشور شیوع پیدا کرد اما کادر درمانی و بهداشتی کشور پیش از شیوع، سنگرهای مقابله با کرونا را ساخت و این در حالی بود که کشور درگیر ظالمانه ترین تحریم قرار داشت.

نمکی اشاره کرد: اتکا به خداوند متعال و استعانت از روش و منش شهداء دوران دفاع مقدس، روحیه مبارزه را در کادر درمانی تقویت کرد تا دینی را که خون شهداء بر ما داشتند و دارند، ادا کنند. این ادای وظیفه جز با روحیه بسیجی و نگرش مقاومتی امکان پذیر نبود.

وی بیان کرد: سی سال پیش با کمک بسیج و به کارگیری روحیه بسیجی، فلج اطفال در ایران و تا حدودی در افغانستان ریشه کن شد. همین تفکر در مقابله با کرونا نیز وجود دارد و کادر درمانی کشور بجای این که منتظر شیوع ویروس کرونا باشد، در فاز تهاجمی کوشش کرد خودرا برای مقابله با آن آماده کند تا جایی که در کمتر از دو ماه، آمار مرگ ناشی از این بیماری به یک چهارم و آمار ابتلای را به یک پنجم کم شد که این خود رکوردی بی نظیر در جهان است که در سایه وفاق ملی بدون توجه به اختلاف نگرش در مواضع سیاسی و جناح بندی ها رخ داد. در این بین البته، نگاه ویژه و تدابیر و فرمایشات رهبر معظم انقلاب بسیار مؤثر بود و ایشان بعنوان پدر و رهبر جامعه، لحظه به لحظه در جریان امور قرار داشتند و در هر آنی که احساس نیاز کردند، ورود جدی داشتند و کادر درمانی و بهداشتی را حمایت کردند.

وزیر بهداشت با ناشناخته خواندن ویروس کرونا، اشاره کرد: در دفاع مقدس هم خط مقدم مشخص بود و هم دشمن اما در جنگ با ویروس کرونا، با دشمنی مواجه هستیم که نه به درستی شناخته شده و نه مرز و خط مقدمی دارد با این وجود اما همان از خودگذشتگی ها کماکان وجود داشت. اگر در جبهه رزمندگان بطری آب خودرا به دیگران می دادند، در ایام اولیه شیوع بیماری نیز پزشکان و پرستاران اهتمام می کردند خود از ماسک کمتری استفاده کنند تا همکاران دیگرشان بتوانند تعداد ماسک بیشتری داشته باشند.

وی ضمن اشاره به ابتلای بعضی از مسئولان این وزارتخانه به بیماری کرونا، تصریح کرد: غیرتمندی کادر درمان، بهداشت و خدماتی و روحیه ایثار و فداکاری و البته عشق به سرزمین، عواملی بود که در سخت ترین روزها و شب های مبارزه با کرونا، موجب ایستادگی می شد.

نمکی پاسداشت روحیه مقاومت را امری درخور تقدیر دانست و اظهار داشت: این که جریانی برای پاسداشت روحیه مقاومت تلاش می کند تا آیندگان بدانند این سرزمین چگونه در بحران سرپا ماند، اقدامی بزرگ و درخور تقدیر است؛ چونکه این افراد ناب ترین اندیشه ها را منعکس می کنند.

وی گفت: حفظ و انعکاس صحنه های واقعی مبارزه با کرونا می تواند بهترین مستند برای آیندگان باشد البته به شرطی که با نگاه هنرمندانه و متعهدانه همراه باشد و این همان کاری است که سید شهیدان اهل قلم، مرتضی آوینی انجام داد. بدین سبب نباید از مستند کردن صحنه های واقعی این رخداد بزرگ غافل شد خاصه این که چنین اپیدمی شاید هر ۱۵۰ سال یکبار اتفاق بی افتد، پس آیندگان باید بدانند که پدران و مادرانشان چگونه با روحیه مقاومت و اتحاد از این هجمه بزرگ سربلند بیرون آمدند.

وزیر بهداشت تاکید کرد: مستند کردن مقاومت در مقابل کرونا و ایثار و فداکاری و بسیج عمومی برای مقابله با آن، در ذهن نسل های آینده غرورآفرین و جرأت آفرین است.

مقاومت در ایثارگری های کادر درمان متجلی شده است

در ادامه این مراسم، یاشار نادری؛ مدیرعامل بنیاد فرهنگی روایت فتح نیز اظهار نمود: مقاومت و مسأله مقاومت را امروز در ایثارگری هایی که در شبکه بهداشت و درمان رخ داده، شاهد می باشیم. از همین رو وظیفه خودمان دانستیم در قسمتی از جشنواره این مساله را جانمایی نماییم.

وی اضافه کرد: باتوجه به گزارش دبیر جشنواره، استقبال خوبی در داخل و خارج از جشنواره خاصه بخش مدافعان سلامت شده و امید است آثار آمده بتواند کمک حال عزیزان ما باشد و ما هم سهم کوچکی در مقابله با بیماری کرونا داشته باشیم.

نادری اشاره کرد: ریشه بنیاد به حضور قابل توجه شهید آوینی برمی گردد. ما میراث دار او هستیم و امروز به برکت حضور او، همان راه و روش در حال پیگیری است و امید است بتوانیم در روایت آوینی گونه مبارزه با کرونا سهم خودرا ادا نماییم.

ضرورت مستندسازی آوینی گونه رشادت های کادر درمان و بهداشتی

در این مراسم کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط‎ عمومی و اطلا‎ع رسانی وزارت بهداشت نیز با اشاره به لزوم مستندسازی آوینی گونه رشادت های کادر درمان و بهداشتی کشور در مقابله با کرونا، اظهار داشت: گرچه وزارت بهداشت از تصدی گری در اجرای جشنواره ها پرهیز دارد اما به علت خاصیت های باارزش و نگاه ویژه جشنواره بین المللی فیلم مقاومت به ارزش های انسانی و اسلامی، در بخش مدافعان سلامت با این جشنواره همکاری می کند.

وی اضافه کرد: پس از انقلاب اسلامی، کشور در برهه های مختلف شامل جنگ تحمیلی و تحریم با چالش های جدی مواجه گردید که روحیه مقاومت و تاب آوری ملت سبب شد همه چالش ها را یکی بعد از دیگری به سلامت پشت سر بگذارد. امروز نیز در موضوع مبارزه با بیماری کرونا، با استفاده از همین روحیه مقاومت به دستاوردهای کم نظیری رسیده است.

جهانپور افزود: پس از امضاء تفاهم نامه همکاری وزارت بهداشت با جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، فراخوان ارسال آثار در سطح ملی و با استفاده از ظرفیت های موجود در سفارتخانه ها، در سطح بین المللی ارسال شد. علاوه بر آن، زمینه همکاری با شهرداری تهران، سازمان هلال احمر و سازمان اورژانس کشور نیز برقرار شد تا از ظرفیت این نهادها نیز در برگزاری باکیفیت تر بخش مدافعان سلامت استفاده گردد.

بخش مدافعان سلامت در لبیک به رهبری متولد شد

سپس مهدی عظیمی میرآبادی، دبیر شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مقاومت نیز ضمن تشکر از مسئولان وزارت بهداشت و بنیاد روایت فتح، اظهار داشت: از خداوند می خواهم بهترین شرایط را برای مردم رقم بزند. امیدوارم این جلسه مایه برکت و کیفت عالی برای جشنواره باشد و کاری در خور شان زحمات دوستان حوزه سلامت انجام بدهیم.

وی اضافه کرد: امیدوارم بتوانیم این مسئولیت را به خوبی انجام بدهیم. این جلسه آغاز رسمی بخش مدافعان سلامت است. جشنواره در ۱۵ دوره گذشته شأنیت و رتبه خوبی در بین جشنواره های کشور و حتی در منطقه پیدا کرده، بعنوان یک برند مطرح شده و در کشورهای همسو و در رابطه با ما، این جشنواره شناخته شده است. تقریباً تمام سفارت خانه ها ما را می شناسند و جایگاه خوبی داریم.

عظیمی میرآبادی با اشاره به بخش مدافعان سلامت این جشنواره، تاکید کرد: این بخش در لبیک به پیام رهبری بوجود آمد. اصراری که ما داریم این است که متناسب با موضوعات جشنواره بهترین آثار را انتخاب نماییم نه این که این آثار حتما ایرانی باشد. بحث رعایت و قوانین ستاد ملی مبارزه با کرونا همیشه به ما گوشزد شده است از همین رو اهتمام می نماییم پروتکل ها را رعایت نماییم.

رایحه خوش دفاع مقدس در میدان سلامت

در ادامه سردار آزادی، معاون فرهنگی بسیج مستضعفین بیان کرد: سازمان ما از شروع شروع کرونا این افتخار را پیدا کرد که در کنار عزیزان مدافعان سلامت و در عرصه های دیگر هم فعال باشد. فعالیتی که در این دوران صورت گرفت یادآور عزیزان ما در دوران دفاع مقدس بود و توانست رایحه خوش آن دوران را احیا کند. بسیج در عرصه هنر هم ورود کرده و می تواند فعال باشد.

وی افزود: ان شاءالله دِین خودرا به این جامعه بزرگ ایثارگر ادا کند، قطره ای از این ایثار را بتواند در چارچوب های مختلف هنری مستند کند و در مقابل منظر ملت بزرگ خودمان و جهان قرار بدهد. از حمایت و عنایت دکتر نمکی هم تشکر می کنم.

در اختتام این مراسم با حضور سعید نمکی، وزیر بهداشت از پوستر بخش مدافعان سلامت شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مقاومت رونمایی گردید. محمدرضا رسولی طراح این پوستر است.

سید احد میکائیل زاده، مدیر ارتباطات و اطلاع رسانی، کامران ملکی، مدیر امور فوق برنامه و تشریفات، جعفر گودرزی، مدیر امور برنامه ها، مجید کریمی، مدیر بخش مدافعان سلامت، مجید راستی، مدیر اداری، مالی و پشتیبانی و ابراهیم اصغری، مدیر امور تولید جشنواره، و سیدضیا هاشمی، تهیه کننده و سینماگر از دیگر حاضران در این مراسم بودند.

شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در دو زمان ۳۱ شهریور تا ۶ مهرماه مقارن با هفته دفاع مقدس در بخش های «مدافعان سلامت»، «جشنواره جشنواره ها» و انتخاب استانیِ بخش «فیلمسازان بسیجی» و یکم تا هفتم آذرماه همزمان با هفته بسیج در بخش های «سینمای ایران و جهان»، «سیدالشهدای مقاومت»، «روایت قلم»، «نقد و پژوهش تحلیل» و انتخاب برگزیدگان ملی «فیلمسازان بسیجی» به دبیری مهدی عظیمی میرآبادی به همت انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس و بنیاد فرهنگی روایت فتح برگزار می گردد.

منبع:

1399/05/22
21:59:33
5.0 / 5
2081
تگهای خبر: پوستر , تصویر , تولد , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی