پرتاب سنگ های ضدعفونی شده به شیطان بعلاوه تصاویر

پرتاب سنگ های ضدعفونی شده به شیطان بعلاوه تصاویر مراسم رمی جمرات با جمع اندكی از حاجی ها، درحالی كه ماسك به صورت زده و از یكدیگر فاصله گرفته بودند و از سنگ های استریل شده استفاده می كردند، به پایان رسید.به گزارش کارکادو به نقل از ایسنا، رمی جمرات یکی از ارکان حج است. زائرین بعد از احرام بستن و طواف مکه، از شهر خارج می شوند تا اعمال حج را در سرزمینی معروف به «مشاعر» ادامه دهند. زائرین روز را در صحرای عرفات سپری می کنند، شب تا طلوع بامداد را در بیابان «مشعر» و صبحگاه به منا می روند تا به نمادهای شیطان سنگ بزنند و قربانی دهند.

منا در ۷ کیلومتری شمال شرقی شهر مکه قرار دارد و به بزرگ ترین شهر چادر در جهان مشهور است. چادرهای این شهر تا سال قبل جمیعتی بالغ بر دو و نیم میلیون نفر را پوشش داده است. سال جاری به دلیل کووید-۱۹ عربستان تصمیم گرفت حج را با جمعیت محدودی از ساکنان مقیم در این کشور برگزار کند. مقامات سعودی گفته اند حج با حدود یک هزار نفر برگزار شده است اما منابع خبری این کشور اعلام نموده اند تعداد حجاج از ۱۰ هزار نفر فراتر رفته است.

در منا، سه ستون بزرگ سنگی وجود دارد که نماد شیطان است. حاجی ها در روز اول، سنگی که به شیطان بزرگ مشهور است را هفت مرتبه سنگ می زنند و در ایام دوم و سوم، به هر سه ستون، سنگ پرتاب می کنند. به این مراسم رمی جمرات یا پرتاب سنگ به شیطان می گویند که تجدید نمادین از حج حضرت ابراهیم (ع) است. در میان مسلمانان روایت است، منا سرزمینی بود که شیطان بر ابراهیم ظاهر شد و او به فرمان فرشته جبرئیل، برای مقابله با وسوسه نافرمانی از خدا، در این سه نقطه هفت مرتبه به شیطان سنگ زد.

مراسم رمی جمرات سه روز طول می کشد اما گاهی برخی زائرین روز چهارم هم در جمرات حضور دارند و مراسم پرتاب سنگ را تکرار می کنند.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4


منبع:

1399/05/12
23:40:39
5.0 / 5
2243
تگهای خبر: رمان , شعر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی