معرفی بیش از 1300 هنرمند به سازمان تامین اجتماعی

معرفی بیش از 1300 هنرمند به سازمان تامین اجتماعی در سه ماهه اول سال جاری بیش از  هزار و سیصد نفر از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه كشور از طرف صندوق اعتباری هنربه سازمان تامین اجتماعی معرفی گشتند.


به گزارش کارکادو به نقل از ایسنا، سیدحسین سیدزاده، مدیر عامل صندوق اعتباری هنر با بیان این خبر اظهار داشت: توسعه خدمات بیمهای یکی از مهمترین رویکردهای صندوق طی 4 سال اخیر بوده است. خوشبختانه از سال 96 تابحال بیش از 28 هزار نفر از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران از طرف صندوق به سازمان تامین اجتماعی عرضه شدند که نسبت به سال های قبل از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است.
مدیر عامل صندوق اعتباری هنر در ادامه اظهار داشت: با توسعه کمی و کیفی خدمات بیمه تامین اجتماعی طی 4 سال اخیر بیش از 60 درصد به ظرفیت جمعیت تحت پوشش بیمه نسبت به سال های قبل افزوده شده است و بدهی انباشته صندوق به سازمان تامین اجتماعی بطور کامل تسویه شد.
سیدزاده با یادآوری توافق سازمان تامین اجتماعی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد: اعضای صندوق اعتباری هنر ضمن برخورداری از حمایت های مربوط به بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد، شامل فوت و بازنشستگی، از کمک ویژه وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی معادل 10درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار در هر سال، بابت حق بیمه ماهانه برخوردار می شوند و 8 درصد توسط فرد پرداخت می شود.
وی با اشاره به پرداخت حق بیمه سه ماهه اول سال 99 گفت: در شرایط همه گیری ویروس کرونا پرداخت حق بیمه سه ماهه نخست اعضای صندوق اعتباری هنر به عنوان یکی از بسته های حمایتی در نظر گرفته شد و ۳۵ هزار هنرمند از پرداخت حق بیمه و سرانه درمان خود در روزهای کرونا در سه ماهه اول سال معاف شدند.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در آخر اظهار داشت: در سه ماهه اول سال جاری با وجود بررسی فهرست های پرداختی حق بیمه تامین اجتماعی بیش ازهزار و 300 نفر از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه کشور از طرف صندوق اعتباری هنربه سازمان تامین اجتماعی عرضه شدند.1399/05/08
14:33:15
5.0 / 5
2232
تگهای خبر: بیمه , خدمات , رمان , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی