تئاتر شكسپیر لندن در خطر تعطیلی

تئاتر شكسپیر لندن در خطر تعطیلی تئاتر شكسپیر گلوب در لندن كه قدمت بنای اولیه آن به 420 سال می رسد به جهت زیان های مالی ناشی از شیوع ویروس كرونا با خطر تعطیلی دائمی مواجه می باشد.


به گزارش کارکادو به نقل از سی ان ان، این تماشاخانه معروف شهر لندن که ابتدا در سال ۱۵۹۹ میلادی و برای اجرای نمایشنامه های «ویلیام شکسپیر» ساخته شده، حالا با خطر ورشکستگی و تعطیلی همیشگی در نتیجه تاثیرات مالی منفی شیوع ویروس کرونا بر این مجموعه هنری رو به رو است.
ساختمان اصلی تماشاخانه شکسپیر گلوب در سال ۱۵۹۹ و توسط کمپانی شکسپیر بنا نهاده شد اما در سال ۱۶۱۳ به جهت وقوع آتش سوزی تخریب شد. نمونه ای مشابه از این سالن نمایش تئاتر در سال ۱۹۷۷ و برمبنای مستندات تاریخی ساختمان اصلی در کنار رود تیمز ساخته شد. این ساختمان جدید حدودا با ساختمان قدیمی و اصلی یکسان است اما از مصالح و خاصیت های مدرن در آن استفاده شده است.
ساختمان جدید تئاتر شکسپیر گلوب خیلی از خاصیت سازه اصلی دوره الیزابت را باردیگر بازسازی کرده است و این بنا نخستین و تنها بنایی در لندن از زمان آتش سوزی بزرگ سال ۱۶۶۶ است که دارای سقف کاهگلی است.


«ویلیام شکسپیر» خیلی از نمایشنامه های خودرا شامل «هر طور که شما دوست دارید»، «هملت»، «شب دوزادهم»، «شاه لیر»، «مکبث» و «اوتلو» را برای اجرا در سازه اصلی تئاتر شکسپیر لندن طراحی نموده بود اما حالا این تماشاخانه اعلام نموده به جهت تعطیلی با بزرگترین بحران و تهدید از زمان شروع فعالیت از آغاز تا به امروز رو به رو است.
«میشل تری» مدیر هنری تئاتر شکسپیر گلوب لندن می گوید این تئاتر واجد شرایط صندوق شورای هنر نیست و ما هم اکنون باید میان بقاء و ارائه خدمات به جامعه تعادل برقرار نماییم. ما کاملا به درآمدهای حاصل از بلیت فروشی و همین طور برنامه های آموزشی و ورکشاپ ها وابسته ایم و زمانی که این درآمدها قطع شوند تنها باید به اندک منابع مالی مان در بانک بسنده نماییم و معین نمی باشد چقدر می توانیم دوام بیاوریم. تئاتر شکسپیر گلوب موسسه ای با شهرت جهانی و نه فقط قسمتی از هویت ملی ماست بلکه نمونه ای برجسته از سهم هنر در اقتصاد است. اگر این گنجینه ملی تسلیم ویروس کرونا شود یک تراژدی رقم خواهد خورد.


 


منبع:

1399/02/31
15:59:52
5.0 / 5
3051
تگهای خبر: تئاتر , تاریخی , خدمات , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی