انتشار هیولای كله كوسه ای برای بچه ها

انتشار هیولای كله كوسه ای برای بچه ها به گزارش كاركادو «هیولای كله كوسه ای» نوشته بری هاچیسون با ترجمه سحر حدیقه انتشار یافته است.


مترجم این رمان كه اخیرا در نشر هوپا انتشار یافته است، به ایسنا اظهار داشت: این رمان برای بچه های بالای ۹ سال و نوجوانان مناسب می باشد. «هیولای كله كوسه ای» نخستین كتاب از مجموعه «بنجامین هیولا كُش» است كه انتشار یافته و دو كتر دیگر این مجموعه با عنوان های «هیولای چشم چرخشی» و «هیولای كله ماهتابی» هم در نشر هوپا منتشر خواهند شد.
او اضافه كرد: این رمان ها درباره ماجراجویی پسری به نام بنجامین است و فضای فانتزی دارد. «هیولای كله كوسه ای» زبان طنزآمیزی دارد؛ بچه ها در این سن، كارهای این طوری را دوست دارند.
حدیقه درباره رمان های فانتزی برای بچه ها و استقبال مترجمان برای ترجمه چنین رمان هایی اظهار داشت: به نظرم فضای فانتزی می تواند به خلاقیت بچه ها كمك نماید، در واقع رهایی از چهارچوب هایی كه فضای رئال دارد می تواند به بچه ها كمك نماید تا خلاق باشند ازاین رو فضای فانتزی صدمه ای به كودكان نمی زند.
این مترجم ادبیات كودك و نوجوان سپس بیان نمود: ما در ایران نسبت به خارج از كشور و در مقایسه با كشورهای صنعتی، در این حوزه خیلی ضعیف تر عمل كرده ایم، هرچند ورود فانتزی به ادبیات با صنعت بوده است. فانتزی تلفیقی از اسطوره ها و صنعت است، ما از اسطوه هایمان استفاده نكرده ایم. رمان های فانتزی می تواند به نویسنده ها ایده بدهد كه چگونه از اسطوره های كشور خودمان استفاده كنند و آنها را چگونه به فضای جدید بیاورند و به بچه ها عرضه كنند.
در نوشته پشت جلد كتاب هم آمده است: هیولای خرسیِ كلّه كوسه ای اهالی دهكده ی كناری را به وحشت انداخته و اینجاست كه بنجامین بلانكِ ماجراجو پسر نوجوانی كه با عموتاویش زندگی می كند، دستكش مخصوص جادویی اش را برمی دارد و عزمش را برای شكست هیولا جزم می كند؛ اما توی یك ماجرای واقعی، برخلاف افسانه ها، همه چیز راحتِ راحت پیش نمی رود. بن برای نجات اهالی دهكده، باید تمام توان و مهارتش را به كار گیرد. البته اگر می دانست چطور باید از دستكش جادویی اش استفاده نماید، این قدر به دردسر نمی افتاد.1399/01/06
21:10:57
5.0 / 5
3488
تگهای خبر: ادبیات , ترجمه , جوان , رمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی