نامه كارگردان ایرانی به رابرت ردفورد و اعلام انصراف از سفر به آمریكا

نامه كارگردان ایرانی به رابرت ردفورد و اعلام انصراف از سفر به آمریكا به گزارش كاركادو ایسنا نوشت: مسعود بخشی كارگردان «یلدا» تنها اثر بلند ایرانی جشنواره ساندنس آمریكا، با ارسال متنی كوتاه انصراف خودرا از حضور در اولین نمایش جهانی فیلمش اعلام نمود.


قبل تر مركز بین المللی هنرمندان آمریكا، شخص رابرت ردفورد و مدیران جشنواره ساندنس، با درخواست و ارسال ویزای هنرمند - كه شامل قانون ممنوعیت ورود ایرانیان به آمریكا نمی شود- از این كارگردان برای حضور در جشنواره و برنامه های مختلف آن دعوت كرده بودند. در متن ارسالی مسعود بخشی آمده است: «در این شرایط به جشنواره شما نمی آیم و كنار مردمی می مانم كه سال هاست تحت تحریم، فشار، تبعیض، محرومیت و ممنوعیت تمام جنگ افروزان بیمار قرار دارند. لطفا سلام و احترام مرا به آقای رابرت ردفورد برسانید. او رئیس جمهورتان را دیكتاتوری خواند كه به ارزش هایی كه آمریكا روزگاری به داشتنشان مغرور بود، می تازد. ایرانیها این نكته را درك می كنند، امیدوارم آمریكایی ها هم آنرا بفهمند. در زمانه تاریكی به سر می بریم و بیشتر از همیشه نیازمند نور فرهنگ هستیم. امید كه جشنواره شما بتواند نوری در آن تاریكی روشن كند.»
جشنواره «ساندنس» مهمترین جشنواره سینمای مستقل در آمریكا، و در كنار كن و برلین از مهمترین جشنواره های سینمایی جهان است كه از سوم تا سیزدهم بهمن ماه در شهرهای ایالت یوتا آمریكا انجام می شود. ۲۵۸۲۵۸


منبع:

1398/10/20
16:02:40
5.0 / 5
4270
تگهای خبر: جشن , جشنواره , سفر , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی