چوب حراج به مجسمه سرقتی بنكسی

چوب حراج به مجسمه سرقتی بنكسی كاركادو: مجسمه سرقت رفته، اثر «بنكسی» هنرمند معروف خیابانی به قیمت یك میلیون پوند در حراجی ساتبیز به فروش گذاشته می شود.


به گزارش كاركادو به نقل از گاردین، مجسمه «درینكر» طبق روال دیگر آثار بنكسی برای نخستین بار در سال ۲۰۰۴ میلادی در یكی از میدان های مركز لندن دیده شد و هنرمندی به نام «اندی لینكا» این مجسمه را به خانه برد اما این اثر هنری بعد از سه سال از خانه «لینكا» هم دزدیده شد.
حالا بعد از گذشت ۱۲ سال و در حالیكه هنوز دعواهایی بر سر مالكیت اصلی این اثر هنری وجود دارد، مجسمه «درینكر» این دفعه در حراجی معروف ساتبیز پیدا شده و مقرر است ۱۹ نوامبر چوب حراج بخورد.
«اندی لینكا» با اعتراض به فروش این مجسمه، خویش را مالك حقیقی آن می داند و می گوید: "من بعد از پیدا كردن مجسمه كار درست را انجام دادم و با پلیس تماس گرفتم اما متوجه نمی شوم حراجی ساتبیز چگونه می تواند با وجود چنین شواهدی مبادرت به فروش این اثر كند."
حراجی ساتبیز اعلام نموده كه فروشنده كنونی این اثر حق قانونی وارد كردن آن به حراجی را دارد و ما در این زمینه با پلیس و پایگاه اطاعاتی جهانی آثار هنری گمشده مشورت كرده ایم.
قیمت اولیه برای فروش این مجسمه در حراجی آثار هنری معاصر ساتبیز ۷۵۰ هزار تا یك میلیون پوند اعلام شده است.
«بنكسی» هنرمند گرافیتی كار اهل بریستول است كه با نقاشی های دیواری و هنر گرافیتی اعتراضی خود، شهرت جهانی دارد، با این وجود هنوز هویت اصلی او فاش نشده است. نقاشی های این هنرمند بیشتر به مسائل سیاسی و مبحث هایی مانند گرمای جهانی، جنگ، شنود غیرقانونی و شرایط سخت كاری پرداخته است. تابحال بارها نقاشی های این هنرمند از روی دیوار جدا و به قیمت صدها هزار پوند فروخته شده است.1398/08/28
08:12:12
5.0 / 5
4520
تگهای خبر: اثر هنری , مجسمه , نقاشی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی