قربانی از رادیو نمایش رفت، معاون صدا: حوصله مخاطب امروز زیاد نیست

قربانی از رادیو نمایش رفت، معاون صدا: حوصله مخاطب امروز زیاد نیست به گزارش كاركادو محمدرضا قربانی، مدیركل اداره هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش بازنشسته شد و حمیدرضا افتخاری، مدیر گروه تفریحات رادیو ایران بعنوان جایگزین وی ارائه شد.


به گزارش كاركادو به نقل از روابط عمومی معاونت صدا، آیین تكریم و معارفه مدیركل جدید هنرهای نمایشی رادیو و مدیر رادیو نمایش برگزار گردید.
شاه آبادی، معاون صدا با تاكید بر جایگاه رادیو نمایش اظهار داشت: در شرایط فعلی رادیو نمایش نسبت به گذشته ارتقاء محسوسی پیدا كرده است. تعامل خوب با هنرمندان، حضور جدی در مناسبت های مختلف؛ بخصوص تولید آثار فاخر در حوزه دفاع مقدس همگی نشان از رویكرد خوب و اقدامات شایسته این شبكه دارد.
وی با قدردانی از تلاش محمدرضا قربانی كه در آستانه بازنشستگی قرار دارد، اظهار داشت: مدیران شبكه رادیویی نمایش مرزبندی های متداول اداری را ندارند و عمده كارها، اقدامات و فعالیت های محوله در فضای گروهی و با استفاده از یك واحد انجام می شود. در حقیقت می توان گفت همه اتفاقات خوب گذشته در چنین فضایی، سرمایه فعلی ماست تا بر مبنای آن اقدامات لازم و جدید را مد نظر قرار دهیم.
شاه آبادی با اشاره به نقش راهبردی اداره كل هنرهای نمایشی رادیو اظهار داشت: تاكید بنده این است كه فعالیت های اداره كل هنرهای نمایشی رادیو مقدم بر رادیو نمایش باشد. چونكه این بخش مأموریت بسیار دقیق و پر مسئولیت تری دارد. در همین راستا باید بدانیم كه یك مدیر در اداره كل هنرهای نمایشی باید نگاه چند وجهی داشته باشد و پا به پای شبكه های دیگر وزن نمایشی بگیرد. بنابراین باید بر مبنای سلایق مخاطبان شبكه های مختلف رادیویی، نمایش های مختلف تولید و در اختیار آنان قرار داده شود.
معاون صدا با اشاره به سطح اقتضائات جدید مخاطبان و توجه ویژه به این بخش مهم اظهار داشت: ما باید بدانیم حوصله مخاطب امروزی زیاد نیست و برای حفظ و افزایش آن به صورت مداوم از قالب های مختلف و متنوع استفاده نماییم تا رضایتمندی ها محقق شود. بر طبق این اصل كه مدیریت افكار عمومی كشور با ما است، هنر لازم در این زمینه را به كار بگیریم تا مفاهیم به صورت غیرمستقیم بر مخاطب اثر بگذارد. بنابراین نویسندگان به نحو شایسته ای به آن توجه نمایند تا برنامه ریزی های لازم صورت گیرد. رادیو نمایش اساساً مخاطبان حرفه ای دارد.آنها افرادی هستند كه با این شبكه مانوس شده اند. از سویی مخاطبان در سایر شبكه های رادیویی در حال دریافت مطلب مورد نظر خود از راه نمایش هستند، اما علاقه مندان رادیو نمایش به ژانر نمایش علاقه دارند. به همین خاطر باید جامعه آماری رادیو نمایش را وسیع تر ببینیم و انتظار جدی برای افزایش این تعداد وجود دارد.
معاون صدا درباره استفاده از ظرفیت های جدید نمایشی اظهار داشت: حلقه مدیریت های مختلف رادیو باید باز باشد، تا استفاده از نیروهای خلاق و جوان فعال عرصه تئاتر كشور راحتر امكان پذیر شده و این ارتباط باید خیلی عمق تر از دوره ی قبل صورت گیرد. از همه و بخصوص پیشكسوتان می خواهیم كه این فضا را باز بگذارند تا از ظرفیت های این حوزه بیشترین استفاده صورت گیرد.
شاه آبادی افزایش سطح تعامل میان رادیو نمایش و سایر شبكه ها را خواهان شد و اضافه كرد: امروز این انتظار وجود دارد كه رادیو بر مبنای ژانر نمایش شناخته شود. برای این منظور در دوره مدیریتی جدید می توان با استفاده از تكنیك ورود هر چه بیشتر نمایش به داخل شبكه ها و همینطور افزایش تولید با كیفیت نمایش های رادیویی اقدامات لازم را انجام داد.
او در آخر برای افتخاری مدیر جدید اداره كل هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش آرزوی موفقیت كرد و برای قربانی مدیر پیشین این بخش هم به توفیقات روزافزون را خواهان شد.
قربانی مدیركل پیشین اداره هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش هم با بیان خاطرات مختلف و سوابق گذشته خود در رادیو اظهار داشت: امروز روز بسیار خاصی برای بنده است. چونكه علاوه بر اینكه از اداره كل هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش جدا می شوم، با نائل شدن به درجه بازنشستگی، از معاونت صدا هم خداحافظی می كنم. در خلال مدت زمانی كه در رادیو نمایش فعال بودم، فرصت مغتنم و با ارزشی به دست آمد تا با هنرمندان و همكاران بسیار خوبی توفیق همكاری پیدا كنم و تجربه بسیار ارزشمندی در این مقطع به دست آوردم.
وی ضمن تشكر از مدیران پیشین و فعلی رادیو اظهار داشت: خصوصیت ممتاز دوره معاونت دكتر شاه آبادی اینگونه بود كه رادیو همیشه در قله افتخار و در فراز قرار بگیرد و در جهت ارتقای آن تلاش های مجدانه ای انجام می شود.
در ادامه افتخاری مدیر جدید اداره كل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش اظهار داشت: خدا را شاكرم كه توفیق خدمت در سمتی جدید را نصیب اینجانب كرده است و همینطور از اعتماد دكتر شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی هم بسیار سپاسگزارم. با پشتوانه و حمایت معاون صدا و نیروی انسانی متبحر رادیو نمایش، اساسا این مسولیت خطیر را می توان به نحو شایسته ای به سرانجام رساند.1398/04/10
20:10:49
5.0 / 5
4613
تگهای خبر: تئاتر , جوان , كیفیت , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی