گردهمایی دبیران و رابطین اقامه نماز دستگاه های اجرایی برگزار گردید

گردهمایی دبیران و رابطین اقامه نماز دستگاه های اجرایی برگزار گردید به گزارش كاركادو اولین گردهمایی دبیران و رابطین اقامه نماز دستگاه های اجرایی كشور در سال ۹۸ به میزبانی سازمان بهزیستی كشور برگزار گردید.


به گزارش كاركادو به نقل از ستاد اقامه نماز كشور، اولین گردهمایی دبیران و رابطین اقامه نماز دستگاه های اجرایی كشور در سال ۹۸ با حضور محمود مظفر قائم مقام ستاد اقامه نماز كشور، محمد حسین رضایی نماینده رئیس جمهور در امر نماز و رئیس هیات ارزیابی و تعدادی از معاونین، مدیران، دبیران و رابطین اقامه نماز دستگاه های اجرایی كشور برگزار گردید.
سید علی مهدیان - معاون برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد - در ابتدای این گردهمایی با عرضه گزارشی از فرایند استفاده از سامانه سجاده نسبت به عملكرد استان ها پرداخته و میزان استقبال كاربران را از سامانه چشم گیر توصیف كرد.
مهدیان با اشاره به بارگذاری بیشتر از ۱۰ هزار فرم توسط كاربران دستگاه های استانی و شهرستانی اعلام نمود: این طرح برای نخستین بار در سطح كشور با این وسعت در حوزه نماز صورت گرفته است.
معاون برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد افزود: این سامانه در حوزه های مختلف برنامه ریزی نظارت و ارزیابی قابلیت بهره برداری داشته و پس از آخر پذیرفتن فرایند ارزیابی سال ۱۳۹۷ نسبت به بارگذاری برنامه های دستگاه های اجرایی در زمینه ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز اقدام خواهد شد. همینطور این سامانه خصوصیت نظارت بر عملكرد توابع را هم داشته و می تواند در طول سال بعنوان یكی از ابزارهای موثر نظارتی در دستگاه ها از توابع خود در حوزه نماز محسوب گردد.
او همینطور مرحله اول كه بارگزاری اطلاعات و مستندات عملكرد در سامانه بود را با عنایت به گستردگی كار بعنوان یك فرآیند مناسب ارزیابی كرده و از تلاش همه دستگاه ها در این زمینه قدردانی نمود.
محمود مظفر - قائم مقام ستاد اقامه نماز - ضمن تشكر از زحمات فراوان دبیران و رابطین نماز دستگاه های اجرایی كشور اظهار داشت: گزارشات بارگذاری شده در سامانه الكترونیكی سجاده باید واقعی باشد تا بتوانیم برای توسعه و ترویج فرهنگ نورانی اقامه نماز مشكلات و ایرادات احتمالی را پیگیری نماییم.
مظفر در ادامه بیان كرد: در بخش ارزیابی، دستگاه های اجرایی، واحدهای تابعه و زیر مجموعه خویش را ارزیابی و بهترین و فعال ترین ها را شناسایی، معرفی و تقدیر كنند.
قائم مقام ستاد اقامه نماز كشور در این مراسم از سازمان بهزیستی كشور برای اجرای جشنواره سرود در مهدهای كودك قدردانی نمود و اضافه كرد: این جشنواره با محوریت بیان اثرات نماز در چارچوب شعر و سرود با استقبال فراوانی روبرو شد این در شرایطی است كه بالغ بر ۷ هزار اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.
وی افزود: دانشگاه فرهنگیان برای شیوه های دعوت نماز، دانشگاه علوم پزشكی با برگزاری دوره های سلامت معنوی در ۱۸ استان برای آموزش احكام نماز بیماران به ۱۰ هزار پرستار، وزارت كشور برای بازبینی آیین نامه ۱۲ ماده ای ترویج نماز و ابلاغ به استان ها شایسته نقدیر هستند.
وی با تاكید بر استفاده از ظرفیت ستاد اقامه نماز برای ارتقاء كمی و كیفی نماز در جامعه از برگزاری بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز با عنوان «نماز و مدرسه» به میزبانی استان گلستان در آینده ای نزدیك خبر دادند.
محمود مظفر با اشاره به پیام بیست و هفتم مقام معظم رهبری به اجلاس سراسری نماز تصریح كرد: باید خط ویژه ای برای نماز دانش آموزان و مدارس صورت پذیرد در همین راستا ستاد اقامه نماز، با همكاری وزارت آموزش و پرورش، امسال نشست های نمازی ویژه دانش آموزان، اولیا، معلمین را برنامه ریزی كرده تا در مدارس صورت گیرد.
مظفر خاطرنشان كرد: طبق تفاهم نامه ای كه با صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران منعقد شده است، این سازمان اعلام آمادگی كرده كه هر دستگاه اجرایی كه گزارش، مستند و كلیپ نماز با معیارهای استاندارد تولیدی كند، در شبكه های ملی و استانی پخش شود.
در ادامه محمدحسین - رضائی نماینده رئیس جمهور در امر نماز - به لزوم توجه جدی به سامانه سجاده اشاره كرده و خواهان مشاركت حداكثری دستگاه ها در زمینه بهره گیری از ظرفیت این سامانه شد.
وی به مزیت های سامانه همچون مدیریت بهینه منابع، صرفه جویی هزینه ها خصوصا در مصرف كاغذ، امكان دریافت گزارش به هنگام و رصد آخرین وضعیت برنامه های نماز در سطح كشور پرداخته و این اقدام را به نوبه خود گام موثری در عملی كردن فرایند برنامه ریزی نظارت و ارزیابی قلمداد كرد.
محمدحسین رضائی با بیان این نكته كه ابزار روز و كارآمد مورد استفاده همه شده و امروز همه اقشار به نحوی به تكنولوژی وابسته شده اند دبیران دستگاه ها را به تلاش در استفاده لازم از ظرفیت های موجود خصوصا سامانه سجاده فرا خواند.
در آخر این گردهمایی، از سامانه الكترونیكی سجاده (سامانه ارزیابی عملكرد نمازی دستگاه های اجرایی) در جمع دبیران و رابطین اقامه نماز رونمایی گردید و نسبت به توضیح و آموزش اجمالی سامانه اقدام صورت پذیرفت و مقرر شد جلسات آموزشی برای كاربران به صورت مجزا در هفته آتی به میزبانی وزارت ارتباطات، فناوری اطلاعات برگزار گردد.1398/04/05
01:27:58
5.0 / 5
4655
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی