توضیحات بهمن نامورمطلق درباره از سرگیری انتشار یك فصلنامه

توضیحات بهمن نامورمطلق درباره از سرگیری انتشار یك فصلنامه به گزارش كاركادو پژوهشنامه فرهنگستان هنر بار دیگر روی پیشخان مطبوعات قرار می گیرد.


به گزارش كاركادو به نقل از روابط عمومی فرهنگستان هنر، بهمن نامورمطلق، سردبیر فصلنامه پژوهشنامه فرهنگستان هنر، از انتشار مجدد این فصلنامه در بهار ۱۳۹۸ اطلاع داد.
عضو گروه هنرهای سنتی فرهنگستان هنر درباره فصلنامه پژوهشنامه فرهنگستان هنر اظهار داشت: خوشبختانه بعد از سال ها وقفه با تدبیر سرپرست جدید فرهنگستان هنر مجدداً بنا بر نشر این نشریه شده است.
وی درباره اهداف و رویكرد اولین این نشریه بیان كرد: یكی از نقاط ضعف در حوزه هنر بویژه در زمینه اندیشه هنری، نبودِ رویكردهای مطالعاتی است؛ به صورتی كه ما در دانشگاه ها، تألیفات و حتی مراكز خلق اثر، فاقد رویكردهای مطالعاتی بودیم؛ ازاین رو و با عنایت به اینكه برای شكوفایی مجدد هنرمان نیازمند جبران این نقیصه و كمبود هستیم، دست به كار شدیم؛ چونكه بر این باور بودیم كه حوزه نقد، فقط به شناخت آثار هنری و حوزه خلق نمی پردازد بلكه می تواند شرایط را برای خلق بهتر هم فراهم آورد.
نامورمطلق به نگاهی كه برای انتشار مجدد دوره جدید این نشریه در نظر گرفته شده، اشاره و بیان كرد: تقریباً این نشریه یك دهه است كه منتشر نشده و در این دوره خیلی از مطالب در كتاب ها، مقالات و نشریات مختلف به چاپ رسیده است. فضا دگرگون شده و در راهی كه باز شده، نیازی به تكرار مجدد قالب های پژوهشی گذشته نیست. بالطبع رویكرد برای انتشار دوره جدید متفاوت می باشد. ترجیح می دهیم تمام مباحث یك شماره را به یك مطلب خاص اختصاص ندهیم، اما به توسعه دانش هنری و به خصوص نقد هنری در جامعه مان به شكلی كه ممكن باشد، ادامه خواهیم داد. چون یكی از اشكالات عرصه هنر، نقد هنری است و اینكه نقدپذیری ما در جامعه كم است، باید تلاش نماییم تا ظرفیت های نقد را بالا ببریم؛ ضمن آنكه روش های نقد هنوز شناخته شده نیست و یا در كاربرد آن مشكل وجود دارد. امیدوارم گشایشی در زمینه نقدپذیری به وجود آید.
سردبیر پژوهشنامه فرهنگستان هنر اظهار داشت كه این فصلنامه در آینده به سمت مجلات علمی پژوهشی برود و پژوهشگرانی كه تمایل دارند مطالبشان در آن منتشر شود، می توانند خلاصه آثارشان را به دبیرخانه دفتر نشریه در معاونت پژوهشی فرهنگستان هنر آن بفرستند.
نخستین شماره دور جدید فصلنامه پژوهشنامه فرهنگستان هنر بهار ۱۳۹۸ منتشر خواهد شد.1398/03/19
15:11:00
5.0 / 5
4570
تگهای خبر: اهدا , رمان , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی