اختصاص چند مدخل از دانش نامه دفاع مقدس لرستان به شهدای بهداشت و درمان

اختصاص چند مدخل از دانش نامه دفاع مقدس لرستان به شهدای بهداشت و درمان كاركادو: مدیركل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان با اشاره به دانش نامه دفاع مقدس لرستان، اظهار داشت: با عنایت به نقش مؤثر پزشكان، پرستاران و امدادگران در دوران دفاع مقدس چندین مدخل از دانش نامه دفاع مقدس لرستان به شهدای بهداشت و درمان اختصاص داده شده است.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، حجت الله ناصرپور با بیان این كه هر نظام سیاسی چهار ركن اساسی دارد كه نخستین و مهم ترین آن مشروعیت حاكمیت است، اظهار داشت: این مسئله به بحث گفتمانی و اعتقادی مرتبط می باشد.
وی مقبولیت را بعنوان دومین ركن اساسی نظام های سیاسی دانست و اضافه كرد: مردم، سرزمین و حكومت عناصر اصلی هر كشور هستند كه نظام حاكم باید مورد پذیرش مردم باشد، همان گونه كه امام راحل (ره) در بحث ولایت فقیه می فرمایند: ولی فقیه ولی خداست به نیابت از امام معصوم، اما مردم باید آنرا بپذیرند و تأیید كنند.

مدیركل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان كارآمدی را سومین ركن اساسی نظام های سیاسی برشمرد و بیان كرد: كار آمدی عبارت از توانایی و نوع قدرت نظام در خدمت به مردم و جلب رضایت مردم است.

ناصرپور با بیان این كه امروز هجمه دشمن برای تضعیف ركن كارآمدی نظام جمهوری اسلامی ایران است، خاطرنشان كرد: ركن كارآمدی معطوف به اقتصاد است و این كه چقدر دولت بر سر سفره های مردم نان ببرد.

وی چهارمین ركن اساسی هر نظام سیاسی را اقتدار خواند و تصریح كرد: اقتدار عبارت از قدرت مقابله نظام با تهدیدات دشمنان است.

مدیركل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان با تاكید بر این مطلب كه نیروهای مسلح بعنوان ركن اقتدار كشور هم اطاعت پذیری و ولایت پذیری بالایی دارند و هم عاشق خاندان و ولایت هستند، اظهار نمود: با وجود نیروهای مسلحِ با اراده قوی، آموزش های قوی و تجهیزات مدرنی كه در اختیار دارند، امروز كسی در خاورمیانه جرأت تعدی به نظام جمهوری اسلامی را ندارد.

ناصرپور با ذكر این مطلب كه نیروهای ارتشی، سپاهی، بسیجی، انتظامی، جهاد كشاورزی و آحاد مردم ارزش های هشت سال دفاع مقدس را خلق كردند، اظهار داشت: همین كه در دوران دفاع مقدس نیروهای مسلح و نیروهای مردمی در كنار هم تابع رهبر بودند، بالاترین ارزش را دارد.

وی ادامه داد: با هشت سال دفاع جانانه نیروهای مسلح در كنار نیروهای مردمی با تبعیت از ولی فقیه، انقلاب اسلامی تثبیت شد و سند مالكیت گرفت و این بالاترین افتخار برای ما است.

مدیركل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان افزود: بعضی از افراد تلاش می كنند چهره نیروهای مسلح، رزمندگان دوران دفاع مقدس و شهدا را تخریب كنند كه وظیفه ما پیشگیری از تخریب این عزیزان است.

ناصرپور با بیان این كه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با كار فرهنگی مانع از تخریب چهره های رزمندگان اسلام می شود، جایگاه وزارت دفاع را بسیار پرارزش دانست و افزود: وزارت دفاع می تواند پشتیبانی های همه جانبه ای از نیروهای مسلح داشته باشد و با جوانانی كه امروز وزارت دفاع كشور ما دارد، می تواند میزان رضایت مندی و خشنودی و شادابی همه رزمنده ها را به صد درصد برسانید.

مدیر كل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان با اشاره به دانش نامه دفاع مقدس لرستان، اظهار داشت: در این دایرةالمعارف دفاع مقدس استان تلاش شده است به نقش اقشار مختلف در دفاع مقدس پرداخته شود كه با عنایت به نقش مؤثر پزشكان، پرستاران و امدادگران در دوران دفاع مقدس چندین مدخل از دانش نامه دفاع مقدس لرستان به شهدای بهداشت و درمان اختصاص داده شده است.
1398/02/19
11:55:14
5.0 / 5
4650
تگهای خبر: جوان , رمان , سفر , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی