آرزوی دولت آبادی در رونمایی رمانش

آرزوی دولت آبادی در رونمایی رمانش كاركادو: محمود دولت آبادی در رونمایی رمان جدیدش، «بیرونِ در» اظهار داشت: آرزومندم آثارم موجب خویش بینی مردم شود.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، این نویسنده در مراسم رونمایی و جشن امضای كتاب جدیدش كه در كتاب فروشی شیرازه در شیراز انجام شد بخش هایی از آنرا خواند و به پرسش های حاضران پاسخ داد.
دولت آبادی با بیان این كه ادبیات موجب خویش بینی مردم یك كشور می شود اظهار داشت: آرزومندم آثار من هم موجب خویش بینی مردم شود.
او در قسمتی از صحبت هایش اظهار نمود: من از ندانستن برای نوشتن اثر آغاز می كنم و آگاهی از نوشتن به وجود می آید.
این نویسنده همین طور بیان كرد: شخصیت ها و داستان ها در ذهن من زندگی می كنند، زاده می شوند و رشد می كنند؛ اگر موفق باشند در فرهنگ مردم ماندگار خواهند شد.
در اختتام این مراسم كه با حضور چهره هایی همچون كوروش كمالی سروستانی، امین فقیری، محمد كشاورز و سیروس رومی همراه بود، دولت آبادی كتاب «بیرونِ در» را برای علاقه مندان امضا كرد.
كتاب «بیرونِ در» كه از طرف نشر چشمه انتشار یافته، در سی و دومین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران هم كه تا ۱۴ اردیبهشت ماه در مصلای تهران برپاست، عرضه می شود.
در قسمتی از این رمان می خوانیم: «... اما چه مدتی از زمان لازم است تا متوجه بشوی سرانجام نشانه ای از حیات در خلوت مكان جاری خواهد شد یا نخواهد شد؟ چنین لحظاتی زمان نمی ایستد، كند می شود. شاید به طول سالیان باشد، چه می دانی! شاید به همان میزان زمان می برد تا لنگه ی در ساختمان گشوده شود و آن یكی لنگه اش هم - و سپس انسانی به ریخت تنه ی پیرشده ی یك درخت گلابی، خشكیده و ساكت از ورودی بیرون بیاید با یك تكه آهن - میلگرد زنگ زده به جای عصا - و یك روز تمام طول بكشد تا همان سه-چهار قدم را بردارد و بیاید روی یكی از آن مبل ها به دشواری نشسته شود، تكه میلگرد را تكیه بدهد به دیوار، كف دستش را بكشد روی پیشانی و پایین بیاورد، پس از آن دست را سایبان چشم ها كند مگر بتواند به جایی نگاه بیندازد، انگار به سرابی در دوردست ها.»
منبع:

1398/02/08
22:33:15
5.0 / 5
4895
تگهای خبر: ادبیات , جشن , رمان , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی