داستان های موراكامی و ۲ كتاب دیگر در نمایشگاه

داستان های موراكامی و ۲ كتاب دیگر در نمایشگاه به گزارش كاركادو «پرنده كوكی و زنِ سه شنبه» عنوان مجموعه داستانی از هاروكی موراكامی است كه اخیرا به فارسی ترجمه و در نمایشگاه كتاب تهران عرضه شده است.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، این مجموعه شامل داستان هایی با نام های: آدم های تلویزیونی، امور خانوادگی، پرنده‌ی كوكی و زنِ سه شنبه، هیولای سبز كوچك و آتش در انبار كاه است كه با ترجمه اسدالله حقانی در ۱۳۰ صفحه توسط انتشارات آرادمان عرضه شده است.
هاروكی مواركامی نویسنده ۷۰ ساله ژاپنی است كه داستان های وی در سطح جهان با استقبال مواجه شده؛ به صورتی كه به بیشتر از ۵۰ زبان دنیا ترجمه شده و در مجموع میلیون ها نسخه به فروش رسیده است.


همینطور «ماجرای دندونام»، رمانی از والریا لوییزلی، با ترجمه وحید پورجعفری و رضا عابدین زاده، دیگر اثر داستانی است كه توسط همین نشر اخیرا انتشار یافته و در نمایشگاه كتاب تهران عرضه شده است.
والریا لوییزلی، نویسنده جوان مكزیكی است كه با جایزه هایی كه برای كتابش به دست آورد در آمریكا به شهرت رسید.
بنا بر اعلام ناشر، رمان «ماجرای دندونام» برنده عنوان بهترین كتاب سال از نگاه نیویورك تایمز، گاردین، نیویوركر، ان پی آر، پابلیشرز ویكلی، هلفینگتون پست، سن فرانسیسكو كرانیكل و لس آنجلس تایمز بوده است.
این كتاب در ۱۶۶ صفحه به فارسی برگردانده و انتشار یافته است.


«تو برگشتی» عنوان دیگر اثر داستانی انتشارات آرادمان است كه بعنوان رمان ایرانی در نمایشگاه كتاب عرضه شده است.
این رمان در ۱۶۱ صفحه به قلم راضیه حسینی، با درونمایه اجتماعی به نگارش درآمده و با طرح جلدی از حمیدرضا بیدقی انتشار یافته است.
در بخشی از این اثر آمده است:
تهران شلوغ بود، آلوده بود، ترافیك داشت، دردسر داشت. اما من شب هایش را می پرستیدم. شب هایی پر از خاطره، پر از خنده و گریه، پر از رفیقان و نارفیقان. هرچند پس از اندی شب هایم خالی از رفیقان و نارفیقان شد و رنگ تنهایی گرفت. اما باز هم شب های تهران قابل پرستش بود. اتمسفر شب های تهران مرا دربرمی گرفت. حالم را عوض می كرد. فضای خانه كه زیاد از حد دلتنگ می شد، بیرون می زدم. پیاده تا خیابان اصلی می رفتم. روی پل روگذر ساعت ها می نشستم و به صدای ماشین هایی كه از زیر پایم عبور می كردند، گوش می دادم. تهران، شب های تنهایی اش هم زیبا بود. بنابراین آنجا ماندگار شدم. و دل كندن برایم راحت نبود. از طرفی جای رفتن هم نداشتم. شهری كه از آن آمده بودم، وطنم، كیلومترها دورتر از تهران بود.


سی و دومین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران از ۴ تا ۱۴ اردیبهشت ماه در مصلای تهران برپاست.
1398/02/04
14:28:26
5.0 / 5
5090
تگهای خبر: ترجمه , جایزه , جوان , رمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی