نویسندگان رنگین پوست كتاب كودك بریتانیا در تنگنا

نویسندگان رنگین پوست كتاب كودك بریتانیا در تنگنا كاركادو: در مقایسه با جمعیت ۱۳درصدی رنگین پوستان بریتانیا،  بین سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷ تنها ۱.۹۶ درصد از نویسندگان و تصویرگران كتاب این كشور را نویسندگان رنگین پوست می سازند.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، برای دهه های متوالی در بریتانیا، نویسندگان رنگین پوست بریتانیایی كمتر از ۲ رصد از نویسندگان و تصویرسازان كتاب كودك این كشور را برای دهه های متوالی می سازند. طبق اطلاعات عرضه شده از جانب «بوك تراست»، در سال ۲۰۱۷ تنها ۵.۵ درصد از نویسندگان كتاب های كودك نوشته شده توسط نویسندگان اقلیت رنگین پوست نوشته شده است.
به نظر می آید یك سوم از كتاب های نویسندگان رنگین پوست به صورت ناشر - مولف به چاپ رسیده است، در حالیكه این آمار برای نویسندگان سفیدپوست بریتانیایی ۱۰.۷۴ درصد است.
دیگر تحقیقات صورت گرفته در ماه جولای هم نشان داده است تنها یك درصد از كتاب های كودك چاپ شده در بریتانیا از شخصیت سیاه پوست و یا رنگین پوست بعنوان شخصیت اصلی داستان بهره برده اند.
«جان اگز» تصویرگر بریتانیایی در مصاحبه ای برای گزارش «بوك تراست» بیان كرد: « شما نمی توانید شخصیت های سیاه پوست را در كتاب های كودكان مشاهده كنید، پس مردم سیاه پوست از خواندن كتاب های كودك لذت نمی برند، پس تلاش و تلاشی برای خلق كتاب های كودك نخواهند داشت و این چرخه همچنان ادامه خواهد داشت.»
«بوك تراست» از پروژه ای سه ساله در جهت پشتیبانی از نویسندگان و تصویرگران رنگین پوست بریتانیایی برای ارتقای كیفیت آثار آنها و افزایش فروش این آثار در كتاب فروشی ها، جشنواره ها و مدرسه ها اطلاع داد.
«بوك تراست» نام بزرگ ترین مركز خیریه كتاب خوانی كودكان بریتانیاست كه در لندن واقع است. این بنیاد در سراسر انگلستان، ولز و ایرلند شمالی فعالیت دارد.
بریتانیا از سال قبل تحقیقاتی را در جهت گردآوردی اطلاعات مربوط به اقلیت های نژادی در كتاب و كتاب خوانی شروع كرده است. این درحالی است كه مركز كتاب تعاونی كودكان در ایالات متحده، سال ها تحقیقاتی در جهت گوناگونی نژادی در كتاب و كتاب خوانی انجام داده است. اطلاعات عرضه شده اخیر حاكی از ایجاد تغییرات اساسی در این حوزه می باشد. طبق این آمار، تعداد كتاب هایی كه از شخصیت های اصلی آفریقایی آمریكایی بهره برده اند در ۱۰ سال اخیر دوبرابر شده و این آمار درباره شخصیت های آسیایی به سه برابر رسیده است.1398/01/27
16:59:27
5.0 / 5
5228
تگهای خبر: تصویر , جشن , جشنواره , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی