محمدكاظم كاظمی خبر داد

گزیده رباعیات بیدل در نمایشگاه كتاب

گزیده رباعیات بیدل در نمایشگاه كتاب كاركادو: محمدكاظم كاظمی از آماده شدن «گزیده رباعیات بیدل» برای نمایشگاه كتاب اطلاع داد.


این شاعر و پژوهشگر افغانستانی مقیم ایران با بیان خبر آماده شدن این كتاب به ایسنا اظهار داشت: مراحل تدوین كتاب تمام شده و برای چاپ رفته است. اگر خدا بخواهد و اتفاق ویژه ای نیفتد كتاب برای نمایشگاه كتاب آماده می شود. این كتاب با مقدمه سیدعلی میرافضلی توسط انتشارات سپیده باوران منتشر خواهد شد.
او سپس اظهار داشت: بیدل در چارچوب های مختلف شعری كار كرده اما تابحال غزلیات بیدل مطرح بوده است. وی در كنار غزلیاتش، حدود چهارهزار رباعی دارد. بعضی از رباعیات بیدل بسیار زیبا هستند و می توانم بگویم او یكی از تواناترین شاعران فارسی زبان در حوزه رباعی است. تعداد رباعیات او بسیار زیاد است اما به صورت منظم در ایران چاپ نشده، ازاین رو كمتر دیده شده اند. به این علت انتشارات سپیده باوران تصمیم گرفت گزیده ای از رباعیات بیدل را منتشر كند و كار تدوین كتاب به من سپرده شده است.
كاظمی كه پیش تر كتاب «مرقع صدرنگ: صد رباعی از بیدل» را منتشر نموده است، درباره خصوصیت های «گزیده رباعیات بیدل » اظهار داشت: ۶۱۸ رباعی از میان چهارهزار رباعی بیدل در این كتاب گنجانده شده است. خصوصیت خاص این كتاب نسبت به دیگر گزیده رباعیات بیدل این است كه بخش عمده ای از رباعیات او شرح و توضیح داده شده و شرح رباعیات بیدل در این حجم بی سابقه است.
«گزیده غزلیات بیدل»، «گزیده دیوان بیدل» و «مرقع صدرنگ: صد رباعی از بیدل» كتاب هایی است كه كاظمی پیش تر درباره بیدل دهلوی منتشر نموده است.
وی همینطور درباره كتاب های تجدیدچاپی اش برای نمایشگاه كتاب اظهار داشت: كتاب «شعر پارسی» كه پیش تر هم به چند چاپ رسیده بود، باردیگر تجدید چاپ شده است. همینطور چاپ دوم «روزنه» كه در سال ۹۶ منتتشر شده است در نمایشگاه عرضه خواهد شد.
سی و دومین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران از ۴ تا ۱۴ اردیبهشت در مصلای تهران برگزار می گردد.1398/01/23
13:49:34
5.0 / 5
5317
تگهای خبر: شعر , كتاب , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی