مسیرهای گردشگری دریایی و قیمت شناورها در نوروز

مسیرهای گردشگری دریایی و قیمت شناورها در نوروز به گزارش كاركادو مسیرهای گردشگری دریایی همراه با قیمت های تعیین شده شناورها جهت اطلاع مسافران در بنادر شمالی و جنوبی كشور اعلام گردید.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، از سال قبل گردشگری دریایی جای خویش را بین خانواده های ایرانی باز كرده است. كسانی كه این نوع گردشگری را تجربه كرده اند می دانند كه چه لذتی انتظارشان را می كشد.
درست است كه گردشگری دریایی ایران، جوان است و راه طولانی برای رسیدن به سایر كشورهایی دارد كه از سال های گذشته به این نوع گردشگری پرداخته اند، اما با برنامه ریزی، فرهنگ سازی و ایجاد تنوع می توان از خیلی از كشورها پیشی گرفت چون كه ایران در این حوزه پتانسیل های دارد كه كشورهای همسایه از آن برخوردار نیستند.
مسافران بوشهر
مسافران استان بوشهر می توانند از مسیرهای دریایی بوشهر - خارگ و خارگ - گناوه بعنوان مسیر گردشگری استفاده كنند. مسیر گردشگری دریایی بوشهر - خارگ با ظرفیت كلی ۳۰۸ نفر كه هزینه بلیت آن برای بومی های خارك ۱۵ هزار تومان و برای غیر بومیان ۲۶ هزار تومان تعیین شده در روزهای نوروز فعال خواهد بود و مسیر گردشگری دریایی خارك - گناوه هم با ظرفیت كلی ۲۷۳ نفر و هزینه بلیت ۱۸ هزار تومانی برای بومیان خارگ و غیربومی ها بعنوان یكی دیگر از مسیرهای گردشگری دریایی در نوروز ۱۳۹۸ برای مسافران در دسترس خواهد بود.
مسافران هرمزگان
مسافران هرمزگان می توانند در ابوموسی، آفتاب، تیاب، جاسك، چارك، خمیر، سیری، شارجه، باهنر، حقانی، قشم (پهل، زاكری لافت)، كیش، لارك، لنگه، و هرمز از مسیرهای دریایی به منظور گردشگری استفاده كنند. در مجموع ظرفیت كلی برای گردشگران دریایی در این استان بیشتر از ۱۰۹ شناور است و هزینه بلیت آن از ۱۸ هزار تومان به بالا نرخ گذاری شده است.
بر مبنای مصوبه ستاد تنظیم بازار استان هرمزگان با محوریت استانداری هرمزگان، نرخ مصوب برای سفرهای دریایی مركز استان از تاریخ دوم فروردین ماه ۹۸ به مسیر بندرعباس به قشم و بالعكس برای مسافران قشم وند ۱۷، ۵۰۰ تومان و برای گردشگران ۲۰ هزار تومان تعیین شده است.
علاوه بر این مسیر بندرعباس به هرمز و بالعكس برای مسافران هرمزوند ۷۰۰۰ تومان، برای دانشجویان ۱۰ هزار تومان و برای گردشگران ۱۵ هزار تومان است و مسیر هرمز به قشم و بالعكس برای قشم وند و هرمزوند ۹، ۰۰۰ تومان و برای گردشگران ۱۷، ۵۰۰ تومان است.
همینطور مسیر بندرعباس به جزیره لارك برای ساكنین جزیره لارك مجانی و برای گردشگران ۳۰ هزار تومان است و تمام مسیرهای دریایی مركز استان برای توریستهای خارجی، به ازای هر سفر دریایی مبلغ ۳۰ هزار تومان مصوب شده است.
مسافران گلستان
مسافران استان گلستان می توانند در بنادر گز و تركمن از مسیرهای گردشگری دریایی استفاده كنند. ظرفیت كلی برای گردشگران دریایی در این بنادر معادل ۵۳ نفر است و هزینه بلیت ۶۰ هزار تومان تعیین شده است.
مسافران مازندران
آن هایی كه در روزهای نوروز به استان مازندران سفر می كنند باید بدانند بنادر امیرآباد، نوشهر و رامسر از مسیرهای گردشگری دریایی بهره مند هستند و این در شرایطی است كه ظرفیت كلی در این مسیرها معادل ۱۲۰۰ قایق تفریحی بوده و هزینه بلیت هم به صورت توافقی دریافت می شود.
مسافران گیلان
مسافرانی كه به استان گیلان سفر كرده اند می توانند در بنادر آستارا و انزلی با ظرفیت كلی حدود ۱۰۰۰ هزار قایق و هزینه بلیت توافقی، از مسیرهای گردشگری مربوطه بهره مند شوند.
مسافران خوزستان
در مسیرهای تعریف شده آبادان، بندر امام خمینی (ره)، خرمشهر، كویت و جزیره مینو كه دارای شناورهای لندینگ كرافت و كشتی مسافری هستند، مسافران نوروزی می توانند با هزینه ۴۰ هزار تومان به بالا به گردشگری دریایی بپردازند.
سیستان و بلوچستان
در استان سیستان بلوچستان هم مسافران می توانند در بندر چابهار با ظرفیت كلی ۱۰۰۰ قایق تفریحی و هزینه بلیت توافقی در روزهای نوروز گردشگری دریایی باشند.1398/01/03
15:05:25
5.0 / 5
4771
تگهای خبر: جوان , سفر , فرهنگ , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی