قطار گردشگری زمین گیر شد

قطار گردشگری زمین گیر شد كاركادو: خرابی ریل و بی برنامگی راه آهن، قطار گردشگری را با بیشتر از ۱۰۰ مسافر در ناحیه لرستان زمین گیر كرد.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، این قطار توریستی كه بامداد جمعه (۱۷ اسفندماه) با ۱۳۲ مسافر از اندیمشك راهی بیشه شده بود، بر اثر خرابی و بسته شدن خط در ایستگاه "چمسنگر" برای بیشتر از ۴ ساعت از حركت بازماند. علاوه بر خرابی خط كه راه آهن به شركت حمل و نقل ریلی اعلام نموده بود، برخی ناهماهنگی ها، مدت این تأخیر افزایش پیدا داد.
لكوموتیوران این قطار توریستی باز با طولانیِ شدن تأخیر و اختتام ساعت كار، قطار را ترك كرد.
این قطار توریستی در خط ریلی جنوب حركت می كرد كه برنامه آن با هدف بازدید از خط آهن جنوب اجرا شد. مسافران این قطار از سه روز پیش سفر خودرا از تهران به مقصد خوزستان آغاز كردند و قرار بود در برگشت با این قطار گردشگری كه توقف های خاص در رابطه با جاذبه های راه آهن دارد را تجربه كنند اما سفر آنها به سبب اصلاح خط آهن، بنا بگفته مسؤولان آن و همین طور ناهماهنگی و نوع اولویت بندی نامناسب راه آهن برای قطارهای باری و محلی، در یك ایستگاه محلی كه دسترسی و امكانات محدودی دارد، نیمه كاره ماند.


حركت این قطار كه از شروع مسیر (ناحیه زاگرس) به شكل روانی در حال پیشروی بُود، با رسیدن به ایستگاه چمسنگر متوقف گردید. قطار توریستی سپس ۴ ساعت و سی دقیقه معطلی، این ایستگاه را ترك كرد.
این اتفاق درحالی رخ داد كه تشویق برای سفرهای ریلی در چندماه اخیر از طرف سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و استان های لرستان، همدان و رشت كه اخیرا قطارهایی را با عنوان گردشگری راه انداخته اند، شدت گرفته است اما تجربیات قطارهای گردشگری در بعضی مسیرها نشان داده است هنوز راه آهن به اولویت گردشگری نرسیده است.

1397/12/17
00:57:16
5.0 / 5
5140
تگهای خبر: سفر , فرهنگ , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی