آیت الله صدیقی در تجمع بزرگ عزاداران فاطمی:

شاه بیت زندگی حضرت زهرا (س) عشق به خدا و ترس از معاد بود

شاه بیت زندگی حضرت زهرا (س) عشق به خدا و ترس از معاد بود كاركادو: تجمع بزرگ عزاداران فاطمی با حضور هیأت های مذهبی، عاشقان و دلدادگان دوده (ع) در میدان فاطمی اجرا شد.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، آیت الله كاظم صدیقی در مراسم تجمع بزرگ عزاداران فاطمی (س) كه با حضور هیأت های مذهبی امروز شنبه (ّبیستم بهمن ماه) در میدان فاطمی برگزار گردید با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س) بیان كرد: به حكم آیه ی تطهیر بالاترین خصوصیت حضرت زهرا (س) این است كه جز خدا در وجود ایشان نیست. ما هم باید به تاسی از این بانوی بزرگوار، چشم و زبان و قلبمان و وجودمان رنگ و بوی خدایی داشته باشد. بهتر است گاهی سحرها بیدار شویم و از خدا بخواهیم كه ما را به حال خودمان رها نكند. چون كه شیطان در كمین است و نفس اماره داریم.

وی افزود: اساس زندگی حضرت زهرا (س) بر محبت بوده است. ما هم باید محبت خاندان (ع) را در وجودمان حفظ نموده و این محبت را كانون زندگی خود قرار بدهیم. شبكه های اجتماعی آمده اند كه زندگی را بر هم بزنند این شبكه ها علاوه بر این كه امنیت اجتماعی را آشوب می كنند امنیت زندگی را هم از بین می برند. ما باید تبلیغاتی داشته باشیم كه در دنیا و آخرت با آن زندگی مان را روشن نماییم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران خاطرنشان كرد: اعتقاد به معاد و ترس از قیامت باید در مدارس ما تدریس گردد. رابطه بین حضرت زهرا (س) و خداوند به قدری عاشقانه بود كه قابل وصف نیست. حضرت به قدری برای عبادت و نماز می ایستاد كه پاهایشان ورم می كرد. ایثار یكی دیگر از ابعاد وجودی حضرت زهرا (س) است. ایشان لباس و گردنبند هدیه خویش را به فقرا بخشید. ما هم به خاطر حضرت زهرا (س) و برای رضای خدا چیزی كه برایمان ارزش دارد را هدیه بدهیم. از حضرت، خدادوستی و قیامت محوری را فرا بگیریم و بدانیم كه هر چه كرده ایم به خود كرده ایم.

وی افزود: عشق به خدا و ترس از معاد شاه بیت زندگی حضرت زهرا (س) بود. حضرت اهل كار بود و رفاه زده نبوده است. استقلال مالی بانوان در دنیای امروز باعث نشود كه آنها احترام به همسر را نادیده بگیرند. حضرت زهرا (س) از نظر شخصیتی رده اول شخصیت عالم بود و در بعد سیاسی و اجتماعی همواره سرآمد بود. حضرت در اوج اقتدار سیاسی و اجتماعی كه داشتند هیچگاه اجازه نمی دادند كه همسرشان ذره ای در مقابل حضرت احساس خجالت داشته باشند.

خوی افزود: حضرت زهرا (س) در بعد هدایت یك مهارت قوی داشتند و بانوان آن زمان را با عقل و منطق آشنا می كردند. ما باید بدانیم كه دین ما دین عقل و منطق است باید كودكانمان را با این گونه منطق آموزش بدهیم. و شعرهای توحیدی را به آنها آموزش بدهیم نه این كه آنها را به مهدهایی بفرستیم كه كلاس رقص داشته باشد.

آیت الله صدیقی اظهار داشت: حضرت زهرا (س) در بعد سیاسی بیشترین حساسیت را در مقابل انحراف حكومت و مسئولان داشتند. هیچ گناهی زیر آسمان به اندازه ی این نیست كه فردی سر كار بیاید كه سبب منحرف كردن حكومت از خدمت به مردم شود و بد اخلاقی ها را ترویج بدهد. حضرت زهرا (س) برای برگرداندن حكومت به حق از همه چیز صرف نظر كرده اند و در جوانی پهلو شكسته شدند.
1397/11/20
20:04:55
5.0 / 5
5821
تگهای خبر: جوان , رفاه , شعر , قلب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی