گزارشی از نقش استان البرز در دفاع مقدس

گزارشی از نقش استان البرز در دفاع مقدس كاركادو: مدیركل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان البرز اظهار داشت: استان البرز در دوران دفاع مقدس فقط در چارچوب شهرستان كرج ۳۵۰ هزار نفری شركت داشت در صورتی كه شهدایش به ۵۲۰۰ نفر م رسد و بیشتر از ۱۵ هزار خانواده شهید در این استان زندگی می كنند.به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، سردار سرتیپ دوم پاسدار ابوالفضل اسلامی بیان كرد: اداره كل حفظ آار و نشر ارزش های دفاع مقدس از طرف سازمان مركزی سالانه ابلاغ تدوین ۳۰ عنوان كتاب را در حوزه دفاع مقدس دارد. در همین راستا عملكرد لشكر ۱۰ سید الشهدا (ع) تدوین شده و الان در حال تیپ حبیب ابن مظاهر (ع) و دانشنامه دفاع مقدس هستیم كه تدوین این دانشنامه كار بسیار دشواری است.

وی اضافه كرد: همین طور اولین استانی در كشور هستیم كه تدوین نقش نیروها را به صورت جداگانه در حال انجام هستیم. كار تدوین نقش نیروها در سطح ارتش، سپاه و ناجا (شهربانی، ژاندارمری و كمیته) انجام می شود كه نقش آنها را در دوران دفاع مقدس تشریح می نماییم. البرز با عنایت به اینكه یك استان نوپا در كشور است دارای زیرساخت های ضعیفی می باشد كه در حد شهرستان است.

سردار اسلامی در ادامه به تدریس دو واحد درس آشنایی با دفاع مقدس در دانشگاه های استان البرز اشاره نمود و اظهار داشت: البرز سپس تهران بیشترین تعداد اساتید این درس را با ۱۴۶ نفر جذب كرده است. این اساتید در مقطع كارشناسی ارشد و دكترا تحصیل كرده اند كه فقط ۱۰ تا ۱۵ نفر از این اساتید، از یادگاران دوران دفاع مقدس نیستند كه در حال تربیت هستند.

وی با اشاره به اینكه در حوزه تدوین نقش استان البرز در دوران هشت سال دفاع مقدس كار بزرگی را آغاز نموده ایم، اضافه كرد: البرز در دوران دفاع مقدس لشكر ۱۰ سید الشهدا (ع)، تیپ حبیب بن مظاهر (ع) و فرماندهی تیپی در لشكر المهدی فارس را داشته و دو گردان از این تیپ لشكر متعلق به البرز بود. استان البرز در دوران دفاع مقدس فقط در چارچوب شهرستان كرج ۳۵۰ هزار نفری شركت داشت در صورتی كه شهدایش به ۵۲۰۰ نفر م رسد و بیشتر از ۱۵ هزار خانواده شهید در این استان زندگی می كنند كه ۱۰ هزار نفر از آنها مهاجر هستند.

مدیركل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان البرز با اشاره به اینكه تعداد شهدای البرز با تعدادی شهدای استان های بزرگ رقابت می كند، اظهار داشت: آمار نشان دهنده این است كه البرز و كرج در دوران دفاع مقدس از یك خاصیت خاصی برخوردار بودند. البرزی ها به غیر از حضور در جبهه ها نقش پشتیبانی غیر نیرویی و تداركات بسیار قوی باز به تمام نقاط و بین تمام یگان ها داشتند.
1397/11/02
15:21:25
5.0 / 5
4572
تگهای خبر: رمان , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی