اقدامی برای همه گیر شدن المان های گوهر سنگ های مشهد

اقدامی برای همه گیر شدن المان های گوهر سنگ های مشهد كاركادو: دبیر «شهر جهانی مشهد، گوهر سنگ ها» از دعوت هنرمندان برای ارسال آثار محیطی در رابطه با صنایع دستی «گوهر سنگ ها» به دبیرخانه «مشهد؛ خانه بهار» آگاهی داد.


ملیحه سلطانی در گفت وگو با ایسنا، بیان كرد: این فراخوان در كنار فراخوان «مشهد؛ خانه بهار» انتشار یافته است تا شركت كنندگان به بحث گوهرسنگ ها باز توجه نمایند.
او افزود: پارسال ما باز در فراخوان اصلی حضور داشتیم و آثار در رابطه با شهر جهانی گوهرسنگ ها در چهار میدان اصلی شهر مشهد به نصب و به نمایش گذاشته شد اما امسال در كنار فراخوان اصلی و با هماهنگی دبیرخانه «خانه بهار» كه زیر نظر معاونت فرهنگی و هنری شهرداری مشهد است، فراخوانی هم برای آثار در رابطه با گوهرسنگ های مشهد انتشار یافته است.
دبیر شهر جهانی مشهد، گوهر سنگ ها با اشاره به اینكه همه هنرمندان در سراسر ایران می توانند در این رویداد مشاركت كنند، اضافه كرد: چون استفاده از اِلمان های صنایع دستی هر شهرهای جهانی یكی از قوانین شورای جهانی صنایع دستی شمرده می شود، این دبیرخانه باز در امتداد تامین چنین هدفی، این تصمیم را گرفت.
سلطانی افزود: در تمام بخش های جشنواره شامل دیوار نگاره، احجام، سازه های دایم و موقت شهری، هنرهای چند رسانه ای، هنرهای محیطی و طراحی منظر، هنرهای نمایشی و... از هنرمندان درخواست مشاركت شده است.
او اظهار نمود: به عقیده من با نصب اِلمان های در رابطه با صنایع دستی یا هنرهای سنتی برای خیلی از گردشگران یا زائران درباره دلیل این اِلمان ها سوال احداث میگردد. بدین سبب حضور بیشتر این اِلمان ها در ورودی ها و قسمت های دیگر شهر می تواند به فرهنگ سازی در این زمینه كمك نماید و مردم متوجه شوند چرا یك شهر به این نام ثبت جهانی شده است. همین طور گردشگران و زائران متوجه می شوند كه برای سوغات می توانند از گوهرسنگ ها یا سنگ فیروزه استفاده كنند.
دبیر شهر جهانی مشهد، گوهرسنگ ها اعلام نمود: بعضی از آثار به صورت دائمی در شهر نصب می شود، برخی دیگر آثار به صورت گردشی به نمایش گذاشته میگردد و برخی دیگر هم پس از مدتی نمایش، از سطح شهر جمع میگردد.
مهلت شركت در این فراخوان تا ۱۰ دی ماه بوده كه تا روز یكشنبه (۱۶ دی ماه) تمدید شده است. علاقمندان جهت شركت در این رویداد می توانند عكسی از طرح اولیه خود به دبیرخانه این جشنواره ارسال یا برای اطلاعات بیشتر به آدرس www.bahar۹۸mashhad.ir یا كانال تلگرامی bahar۹۸mashhad@ بازگشت كنند.
به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، شهر مشهد در ۱۶ تیر ماه سال ۱۳۹۵ با تصویب شورای جهانی صنایع دستی (wcc) بعنوان شهر جهانی صنایع دستی گوهر سنگ ها برگزیده شد و به ثبت رسید.1397/10/12
15:38:51
5.0 / 5
5063
تگهای خبر: جشن , جشنواره , طراحی , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی