دبیر جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی مطرح كرد:

اعمال سلیقه در این جشن نقشی ندارد

اعمال سلیقه در این جشن نقشی ندارد كاركادو: دبیر دوازدهمین جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران اظهار داشت: منابع مالی ای كه در این جشن از آنها استفاده شده، مثل رای هایمان پاك و تمیز است و هیچ اعمال سلیقه ای در این جشن نقش ندارد.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا نشست خبری دوازدهمین جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران بامداد یكشنبه ۱۸ آذرماه در سالن سیف الله داد خانه سینما با حضور جعفر گودرزی دبیر این دوره جشن برگزار گردید.

كامران ملكی بعنوان بازرس انجمن منتقدان در سخنانی به مشكلات مالی برای برگزاری این جشن اشاره نمود و اظهار داشت: امروزه استفاده از پول هایی كه اصلا معلوم نیست از كجا آمده اند، در این فضا زیاد است اما تشكلی مثل انجمن منتقدان همیشه تلاش داشته از پول های درست و منابع رسمی برای برگزاری جشن اش كمك بگیرد. امسال تامین منابع مالی جشن به سختی صورت گرفت اما از منابع درستی تامین شد.

در ادامه جعفر گودرزی دبیر این دوره جشن هم بیان كرد: منابع مالی ای كه در این جشن از آنها استفاده شده، مثل رای هایمان پاك و تمیز است.

او همینطور اظهار داشت: پرداختن به شاخصه های كیفی و فرهنگی از وظیفه های اصلی ماست. همینطور آكادمی برگزار كردن آن از خصوصیت های اصلی این جشن است و توانستیم در این دوره تعداد بیشتر رای جمع نماییم. در این جشن سلیقه نقشی ندارد و دیدگاه ها و آرا بدون هیچ اعمال نظری جمع آوری می گردد.

گودرزی افزود: در این دوره آثاری كه در بخش مسابقه جشنواره فیلم فجر و بخش جهانی فیلم فجر به نمایش درآمدند مورد داوری قرار گرفتند. بنابر این امسال برای اولین بار بخش جهانی به جشن افزوده شد.

او افزود: جشن این دوره ۲۷ آذرماه ساعت ۱۸ در ایوان شمس برگزار می شود. سه بزرگداشت هم از اصغر رفیع جم، اسحاق خانزادی و سعید عقیقی خواهیم داشت.

او با اشاره به جدولی كه از آثار ۴۰ سال سینمای كودك و نوجوان پس از انقلاب توسط این انجمن در زمان جشنواره فیلم كودك و نوجوانان اصفهان تهیه شد، اظهار داشت: به بهترین و برگزیده این آثار در جشن منتقدان جایزه خواهیم داد كه این كار می تواند نوستالژی خوبی باشد.

دبیر این دوره جشن منتقدان خاطرنشان كرد: پس از چند سال سایت انجمن منتقدان هم فعالیت خویش را شروع كرده است. ادرس mnciran.com است. و از سوی جشنواره فجر هم به ما گفته شد كه اگر می خواهید برای اعضایتان كارت صادر شود باید اسامی اعضا در سایتتان نوشته شود.

او درباره حاشیه ای كه سال قبل در جشن صورت گرفت هم اظهار داشت: خوشحالم كه هنرمندان جشن ما را مثل خانه خود می دانند و در آن درد و دل می كنند و حس می كنند حرف هایشان شنیده می گردد. ما دوست نداریم جشن مان با حاشیه برگزار گردد و بنابر این چنین اتفاقاتی ناگزیر است.

گودرزی در انتها اظهار داشت: از فردا كاندیداهای جشن به مرور اعلام می شوند و تا روز جشن اسامی تكمیل خواهد شد.

در ابتدای این نشست هم از پوستر دوازدهمین جشن منتقدان رونمایی گردید. این دومین سالی است كه پوستر طراحی می گردد و ارمان داودی طراحی این پوستر را برعهده داشته است.

طراح این پوستر توضیح داد: حدود ۱۵ اتد زده شد تا به این طرح رسیدیم. تلاش كردم ما به ازای تصویری برای نقد پیدا كنم. نخستین تصویر آیینه بود و بعد رسیدیم به عینك. از عینك "وودی آلن" الهام گرفتم و در نهایت این تصویر كشیده شد. ما نمی خواستیم به شخصیت خاصی اشاره داشته باشیم، به شكلی عینك نماد نقد است.
Attachments area


1397/09/18
14:03:19
5.0 / 5
4884
تگهای خبر: پوستر , تصویر , جایزه , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی