شهداد زیر لنز دوربین ها

شهداد زیر لنز دوربین ها كاركادو: مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان كرمان از نصب دوربین های پایش تصویری در منطقه ثبت جهانی بیابان لوت (شهداد) در آینده نزدیك آگاهی داد.


به گزارش خبرگزاری ایسنا، "غلامرضا فرخی" با اشاره به اینكه بتازگی نشستی با مدیركل پایگاه های میراث جهانی سازمان میراث فرهنگی كشور درباب توسعه گردشگری و همین طور فرصت ها و تهدیدهای موجود در عرصه و محوطه منطقه ثبت جهانی بیابان لوت (شهداد) برگزار شد، اظهار نمود: خوشبختانه در این نشست برای تجهیز و توسعه پایگاه جهانی لوت در استان كرمان اعتبار مناسبی اختصاص یافت.
وی با اشاره به اینكه تمامی پایگاه های ثبت جهانی دارای ضوابط و دستورالعمل های خاصی هستند كه باید طبق این ضوابط عمل شود، اظهار نمود: هم اكنون ارتقاء زیرساخت های ارتباطی شامل ارتباطات رادیویی و اینترنتی در منطقه شفیع آباد بخش شهداد از مهم ترین دستورالعمل های ابلاغی است كه باید به فوریت اجرایی شود.
فرخی با اشاره به اینكه فراهم ساختن تجهیزات لازم جهت پایش تصویری از دیگر مسائل مهم و اساسی پایگاه جهانی بیابان لوت (شهداد) است، اشاره كرد: خوشبختانه با تهیه این گونه تجهیزات می توان نظارت مستقیم بر محدوده بیابان لوت در استان كرمان داشت و مسایل حفاظتی و امنیتی توریستهای داخلی و خارجی این منطقه را فراهم ساخت.
مدیر كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان كرمان با اشاره به اینكه بیابان لوت نقش بسیار مهمی در جذب گردشگران و توسعه گردشگری این استان دارد، اضافه كرد: دستیابی به این هدف نیازمند همكاری همه جانبه دستگاه های اجرایی، نهادهای امنیتی و انتظامی و همین طور بخش خصوصی است.
وی به افزایش نیروی انسانی جهت فعالیت در یگان حفاظت و امور اداری پایگاه جهانی بیابان لوت (شهداد) اشاره و اشاره كرد: با تدوین پلان مدیریتی می توان به اهداف مورد نظر این پایگاه در جهت معرفی بیابان لوت و جاذبه های منحصربه فرد آن در امتداد جذب گردشگران و افزایش میزان ماندگاری انها در محل اقامتگاه های بوم گردی و غیره رسید.
فرخی با اشاره به اینكه میراث جهانی بیابان لوت از جاذبه هایی چون كلوت ها، ریگ یلان، نبكاها و همین طور رودخانه شور، منطقه گندم بریان و غیره تشكیل شده است، اشاره كرد: تنوع چشم اندازها و ناشناخته بودن این منطقه، شرایط را برای تحقیقات علمی و همین طور گسترش ژئوتوریسم فراهم می آورد.1397/09/11
15:29:29
5.0 / 5
5275
تگهای خبر: اهدا , تصویر , دستگاه , دوربین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی