توضیح روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی درباره تصویر حاشیه ساز

توضیح روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی درباره تصویر حاشیه ساز كاركادو: رییس مركز روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی اظهار داشت: فلك الافلاك را هم مثل نقش جهان بازتاب دهید، رسانه ها صدها بازدید از آثار تاریخی در شرایط دشوار را نادیده نگیرند، البته اشتباه اداره كل استان اصفهان قابل بخشایش نیست.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، ۲۹ مهر امسال بعد از حضور علی اصغر مونسان - معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری - در میدان نقش جهان اصفهان تصویری منتشر گردید كه او با همراهان خود با ده ها خودرو به میدان نقش جهان وارد شدند، اتفاقی كه چند ماه پیش هم با ورود خودروهای كلاسیك چند توریست به همراه هیئت اتومبیل های كلاسیك اصفهان به میدان نقش جهان حاشیه ساز شد و كدورت دوستداران میراث فرهنگی و سمن های مردمی را به همراه داشت.
البته در همان زمان الهیاری مدیر كل میراث فرهنگی استان اصفهان از آن اتفاق ابراز بی اطلاعی كرده، بر پیگیری آن تاكید كرده بود.
حال در متنی به امضای روح الله مهدی نژاد، رییس مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، درباره حاشیه ی اخیر توضیحاتی ارائه شده است.
در این متن آمده است: «مونسان مدیری است كه به احترام میراث فرهنگی و میراث دوستان در آفتاب تند تابستانی مسیر شیب دار و طولانی مشرف به قلعه فلك الافلاك را پیاده رفت تا با بازدیدكنندگان همراهی و صحبت كند، بنابراین تردد چند متری با خودرو حامل وی در ورودی میدان نقش جهان اشتباهی از جانب عوامل اداره كل استان بوده است».
او با اشاره به خبر انتشار یافته در فضای مجازی در باره ورود خودرو حامل علی اصغر مونسان به میدان نقش جهان اظهار نمود: «تردد چند متری خودرو حامل دكتر مونسان در بدو ورود به میدان نقش جهان اشتباه اداره كل استان اصفهان بودكه البته قابل توجیه و قابل بخشایش نیست، لیكن همه می دانند كه مونسان مدیری جهادی و مردمی است كه تمایلی به پشت میز نشینی ندارد و از ابتدای كار در سازمان میراث فرهنگی، سفرهای بی شمار و دشوار كاری با خودرو داشته و برنامه های فشرده در مسیرهای صعب العبور و پیاده روی های طولانی برای بازدید از وضعیت آثار تاریخی از برنامه های مستمر او بوده است».
وی ادامه داد: «در سفرها معاون رییس جمهوری موردی داشته ایم كه بلافاصله بعد از سفر استان خراسان و به فاصله چند ساعت او برای رفع مشكل افتتاح یك پروژه گردشگری شبانه حركت كرده و صدها كیلومتر سفر زمینی داشته است تا به موقع به خوانسار برسد و در رایزنی حضوری با مسئولان استانی و محلی مشكل را حل كند».
او تصریح كرد: «نمونه هایی از این دست كه وی در یك هفته چند سفر متوالی به چند استان و گاها در یك روز بدون استراحت بیشتر از 1000 كیلوتر تردد زمینی به چندین شهر و روستا داشته، بسیار است و ای كاش همان گونه كه این اقدام اشتباه اداره كل استان از جانب برخی بزرگ نمایی می شود، تصاویر صدها بازدید در شرایط سخت و دشوار طبیعی هم در رسانه ها و فضای مجازی انعكاس می یافت».

مهدی نژاد اضافه كرد: «با این وصف، رعایت قوانین و ضوابط بازدیدها در هر سفر برعهده ادارات كل استانی است و بنابراین به اداره كل استان اصفهان تذكرات لازم داده شد تا جلوی چنین اشتباهاتی در سفرهای بعدی گرفته شود».1397/08/06
14:46:48
5.0 / 5
4874
تگهای خبر: تاریخی , تصویر , سفر , عكاس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی