بهرام شفیع در كلام دوستان و همكارانش

بهرام شفیع در كلام دوستان و همكارانش كاركادو: بهرام شفیع، مجری باسابقه و گزارشگر فوتبال در سن ۶۲ سالگی، پس از ۳۰ سال اجرای برنامه «ورزش و مردم» در اتفاقی غیرمنتظره برای همیشه با قاب تلویزیون خداحافظی كرد.بهرام شفیع كه از نسل مجریان و گزارشگران ورزشی قدیمی تلویزیون بود، با برنامه «ورزش و مردم» در ذهن خیلی از مخاطبان تصویر ماندگاری از خود به جا گذاشت.

دوستان و همكاران وی در حوزه اجرای برنامه های ورزشی چه از نسل های قدیمی همانند جهانگیر كوثری و علیرضا علیفر و چه از نسل های بعدی همانند مازیار ناظمی و محمدرضا احمدی در گفت وگوهایی مجزا با ایسنا از شنیدن خبر درگذشت زنده یاد شفیع اظهار تاسف كردند و از نقش مهم و ماندگار وی در حوزه اجرای برنامه های ورزشی سخن گفتند.رقابت ها و رفاقت ها با بهرام شفیع در گفته های جهانگیر كوثری

جهانگیر كوثری، مجری و گزارشگر قدیمی تلویزیون ضمن ابراز تاسف نسبت به ضایعه درگذشت بهرام شفیع، اظهار نمود كه ما یكی دیگر از یاران خویش را در جامعه ورزشی و از مجریان قدیمی تلویزیون از دست دادیم. قبل از این عطاءالله بهمنش و محمدعلی اینانلو و حالا بهرام شفیع.

او افزود: بهرام شفیع از سال ۶۰ با برنامه ورزش و مردم وارد تلویزیون و جانشین مجید وارث شد و در مقام مجری در این برنامه ماند. اغلب مخاطبان تاریخ ورزش و مردم را با بهرام شفیع می شناختند چون كه او ۴۰ سال در این برنامه بود. آدم بزرگواری بود و حتی در جدی ترین مباحث ورزشی طنازی و بذله گویی اش را داشت و اهل به چالش كشیدن ورزش و همینطور مسئولان نبود.

كوثری با ابراز تاسف از اینكه جای بهرام شفیع خالی است، در عین حال اظهار داشت: با درگذشت بهرام شفیع و همینطور قبل از آن، درگذشت عزیزانی چون بهمنش و اینانلو حالا كمی بیشتر احساس غربت می نماییم.

این مجری و گزارشگر قدیمی تلویزیون درباره همكاری اش با بهرام شفیع كه به سال های دور برمی گردد، اشاره نمود و اظهار داشت: بهرام شفیع با من رقابت زیادی داشت. آن سال ها من برنامه ورزش از نگاه دو را داشتم و او هم ورزش و مردم. اما با وجود اینكه با یكدیگر رقابت داشتیم مسابقات جام جهانی را به اتفاق گزارش كردیم و شب های خوبی را با صداقت گذراندیم. خالصانه و بدون تخریب رفتار دوستانه ای داشتیم و در فینال جام جهانی گزارش دو نفره ما آنقدر خوب بود كه باعث تشویق همگان شد و جوایزی را دریافت كردیم.

جهانگیر كوثری سپس درباره خصوصیت های مرحوم بهرام شفیع اظهار نمود: ایشان اهل زبان تیز و منتقد نبود و همیشه آرامشی جلوی دوربین داشت و از همان زمان ۴۰ سال پیش كه وارد برنامه ورزش و مردم شد با چشمان درشتش و شوخ طبی هایش حتی در برنامه های جدی برای ما شناخته شده بود. اما هفته پیش دیگر آن نگاه براق در چشمانش نبود و افتادگی چشمانش مشخص بود. كلامش مثل گذشته با صلابت و محكم نبود و باور كنید از این نگاه ها احساس ترس كردم و با خود گفتم این بهرام شفیع است كه آنقدر افتاده شده است؟ با آن زبان و صلابت. چقدر كوتاه كوتاه صحبت می كند! حیف شد، جایش خالی است. موجی از مجریان را از دست دادیم.برنامه «ورزش و مردم» به اعتبار بهرام شفیع ادامه یافت
همینطور مازیار ناظمی كه تجربه سال ها همكاری با زنده یاد بهرام شفیع را در تلویزیون و وزارت ورزش را داشته است، اظهار داشت: خبر درگذشت آقای شفیع بسیار ناراحت كننده بود و باید افسوس خورد كه او دیگر در بین ما نیست.
او زنده یاد شفیع را از چهره های ماندگار تلویزیون برشمرد و خاطرنشان كرد: وی در حوزه گویندگی ورزش جزو نخستین ها و بسیار بی بدیل بود. سبك او آن هم در دوره ای كه اینترنت نبود و فضای رسانه ای تا این اندازه پیشرفت نكرده بود، بسیار بی نظیر و ماندگار بود.
این گوینده خبر با اشاره به اینكه برنامه ورزش و مردم به اعتبار آقای شفیع در این سال ها سرپا ماند، اظهار نمود: بارها قرار بود برنامه ورزش و مردم از كنداكتور شبكه خارج شود و برنامه های دیگری جایگزین آن شوند، اما به اعتبار آقای شفیع این برنامه توانست ادامه پیدا كند. برنامه ورزش و مردم با وجود تمام مشكلات و رقبای جوان و برنامه های جدید با تلاش آقای شفیع در این سال ها ادامه پیدا كرد.
ناظمی در ادامه به بیان خاطره ای از زنده یاد بهرام شفیع پرداخت و اظهار داشت: حدود سال ۷۴ بود كه به گروه ورزش شبكه یك سیما رفتم. آن زمان آقای شفیع به همراه آقایان احمد خجسته و عباس بهروان اجرای برنامه ورزش و مردم را برعهده داشتند و به من گفته بودند كه در صورتیكه هیچ كدام از ما سه نفر امكان اجرا نداشته باشیم تو می توانی به جای ما اجرا كنی كه اتفاقا یك بار هم توانستم در این برنامه اجرا داشته باشم. آقای شفیع در آن دوره بسیار به من یاد دادند و كمكم كردند.
او با اشاره به اینكه زنده یاد شفیعی در یاد دادن خسیس نبودند، خاطرنشان كرد: خیلی از مجریان ورزشی تلویزیون بسیار از ایشان آموختند؛ آقای خیابانی، آقای فردوسی پور و بنده همچون این افراد بودیم.
ناظمی همینطور به روحیه بانشاط زنده یاد بهرام شفیع اشاره نمود و اظهار داشت: مدتی پیش آقای شفیع دچار ایست قلبی شدند و به قول خودشان برای لحظه ای آن دنیا را تجربه كردند. بعد از این تجربه ایشان مدام به شوخی به ما می گفتند كه من یك بار آن دنیا را دیده ام.
او خاطرنشان كرد: بهرام شفیع همانگونه كه مقابل دوربین خوش برخورد بود، در دنیای واقعی هم در ارتباط با مردم چهره ای صمیمی داشت. من درگذشت ایشان را به خانواده شان و مردم تسلیت می گویم و برای شنیدن چنین خبرهای ناگواری افسوس می خورم.
ناظمی در انتها سخنانش اظهار داشت: سال ها همكاری با آقای شفیع برایم سبب افتخار است و امیدوارم برنامه ورزش و مردم كه هم اكنون با اجرای پسرشان روی آنتن می رود، به یادگار از آقای شفیع و بعنوان یكی از برنامه های قدیمی تلویزیون همچنان ادامه داشته باشد.صدای گرم بهرام شفیع خاطره ساز بود
محمدرضا احمدی، گزارشگر و مجری تلویزیون هم ضمن عرض تسلیت برای درگذشت بهرام شفیع با اظهار تأسف اظهار داشت: كلی خاطره خوب با صدای گرمشان و گزارشگری بازی های فوتبال از ایشان داشتیم كه از یادمان نمی رود.
او افزود: از بهرام شفیع ممنونم كه خاطراتی در دوره جوانی و نوجوانی ما رقم زد. كلی خاطره خوب با صدای گرم و اجراهایشان در بازی های مختلف فوتبال داشتیم كه از یادمان نمی رود. حدود ۲۴یا ۲۵ روز پیش درگیر بازی های آسیایی بودیم كه در یكی از شب ها كه برنامه داشتم به ایشان در استودیو برنامه ورزش و مردم سر زدم و گپ زدیم. مثل همیشه به من لطف داشتند. او قوی، بامنش و دوست داشتنی بود.
احمدی بیان كرد: جام جهانی ۲۰۱۰ بود كه از رادیو و تلویزیون برای نخستین بار فوتبال گزارش می كردم و او نخستین نفر بین چهره های قدیمی بود كه گفت محمد رضا احمدی آمده و صدایش به دلم نشست. ایشان با این حرف به من انرژی دادند. همینطور در یكی از جلساتی كه قرار بود از گزارشگران جام جهانی تقدیر شود هم بامن برخورد خوب و گرمی داشتند. از ایشان متشكرم.
او در انتها اظهار داشت: همیشه در مصاحبه هایشان از من و عادل فردوسی پور بعنوان گزارشگر خوب یاد می كردند. خوشحالم كه رسانه ملی هم به آقای شفیع عرق داشت. او جزو چهره هایی بود كه ۴۰ سال روی آنتن تلویزیون برنامه داشتند و با مردم در ارتباط بودند. خوشحالم رسانه ملی قدر ایشان و این نوع گزارشگران را دانستند و آنها را حفظ كردند.

رفتن بهرام شفیع را باور نمی كنم!
علیرضا علیفر ـ گزارشگر پیشكسوت صداوسیما كه سال هاست در تلویزیون گزارشگری می كند، ضمن ابراز تأسف نسبت به درگذشت بهرام شفیع، این ضایعه را غیرقابل باور دانست.
او با اشاره به اینكه خبر درگذشت بهرام شفیع را باور ندارد، در عین حال اظهار نمود: بهرام شفیع پیش از همه ما و از پیشكسوتان ما بود. او جزو بنیانگذاران برنامه ورزش و مردم بود و تا چندی قبل هم این برنامه را اجرا می كرد. ایشان بزرگتر ما و الگوی ما بودند. رفتنش را باور نمی كنم و حرفی ندارم چراكه شوكه شدهام.!
علیفر در ادامه درباره همكاری و رابطه این گزارشگر و مجری با صدا و سیما هم اظهار نمود: هم اكنون باید یاد و خاطره ایشان گرامی داشته شود تا كمی فضا آرام تر شود.باید بگویم مرحوم بهرام شفیع بزرگتر همه ما بود.1397/07/18
13:15:47
5.0 / 5
4829
تگهای خبر: تصویر , جوان , دوربین , قلب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی