فرصت یك هفته ای برای تماشای فاصله كانونی

فرصت یك هفته ای برای تماشای فاصله كانونی كاركادو: كارگردان نمایش «فاصله كانونی» كه اثری مشترك میان ایران و آلمان است، می گوید: این نمایش با نظر آرش سركوهی (نویسنده) و خوانش آلبر كامو از افسانه سیزیف اجرا می گردد.


رامین بیات كه نمایش «فاصله كانونی» را از یكم تا هفتم مهرماه در تئاتر مسنقل تهران روی صحنه می برد، در گفت وگویی با ایسنا درباره ایده اجرای این نمایش بیان كرد: با ایده اصلی آمین فیض آبادی و آهنگسازی او وقتی قرار شد نمایش را در ایران اجرا نماییم با همكاری نویسنده یعنی آرش سركوهی كانسپت كلی، متن و ایده را تغییر دادیم و سعی كردیم نمایش به گونه ای باشد كه شرایط محیط جدید را در خود هضم كند. این اتفاق و تغییرات بطور قطع برای آینده كه مقرر است «فاصله كانونی» در برلین اجرا شود هم تكرار خواهد شد.
او اضافه كرد: به صورت كلی ایده نمایش ما برپایه افسانه سیزیِف است كه احیانا خیلی ها آن را شنیده اند؛ سیزیفی كه به جنگ با خدایان می رود و ما در فاصله كانونی به خوانش آلبر كامو از این افسانه می پردازیم و اینكه كامو اعتقاد دارد، شورش سیزیف در بودنش است.
بیات درباره مشترك بودن این پروژه میان ایران و آلمان هم اظهار داشت: دو دوست من (آمین فیض آبادی و آرش سركوهی) كه با همكاری آن ها نمایش را اجرا می نماییم در آلمان زندگی می كنند و مسئله تقابل فرهنگ ها یكی از دغدغه های روزمره ماست بخصوص آنكه ما هر جا می رویم ملیت اولیه خویش را همراه می بریم و در این نمایش زبان را بعنوان یك اِلمان صدایی در نظر گرفتیم.
وی همینطور تصریح كرد: در «فاصله كانونی» قرار براین نبوده كه موسیقی به شكلی استفاده گردد كه اثر به تئاتر كنسرت تبدیل گردد و موسیقی فقط برای تولید اتمسفر استفاده نشده است.
به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، در خلاصه داستان این نمایش كه رضا بهبودی به همراه كلادیا فان هسلت بازیگران آن هستند، گفته شده، «فاصله كانونی» روایت شخصیت هایی است كه به واقعیت وجودی خود شك می كنند و سیزیف وار به دنبال حل مشكل هستند.
این نمایش از یكم تا هفتم مهرماه ساعت 21 در تئاتر مستقل تهران به صحنه می رود.1397/06/31
13:48:53
5.0 / 5
4655
تگهای خبر: آهنگساز , تئاتر , سفر , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی