نظر تام هنكس درباره فساد اخلاقی تهیه كننده هالیود

نظر تام هنكس درباره فساد اخلاقی تهیه كننده هالیود به گزارش كاركادو تام هنكس تهیه كننده و بازیگر معروف فیلم فارست گامپ درباره ماجرای فساد اخلاقی هاروی واینستاین، تهیه كننده مطرح هالیودی اظهارنظر كرد و اظهار داشت: او دیگر هیچ راه بازگشتی ندارد.«هنكس» در این باره اظهار داشت: نام خانوادگی «واینستاین» تبدیل به یك اسم و فعل می گردد. نام او تبدیل به لقبی می گردد برای مرحله ای كه پیش و پس آن با هم فرق دارند. هر كسی داستانی درباره جنبه های مختلف "كاناپه بازیگردانی" او دارد.

در گفت وگوی «بی. بی. سی» با «تام هنكس» از او پرسیده شد: آیا از اینكه بخشی از صنعت هالیوود كه اجازه داده چنین رفتارهایی ادامه پیدا كند، به حساب می آید احساس همدست بودن در این جریان را دارد؟ این بازیگر اسكاری در پاسخ اظهار داشت: نه. اگر هالیوود و صنعت سرگرمی تنها مكانی بود كه آزار جنسی در آن اتفاق می افتاد، می گفتم بله. این جریان بر پایه قوانین اجتماع تولید شده است. خیلی ساده انگارانه است كه بگوییم این اتفاق فقط در هالیوود می افتد. من سریال «مردان خشمگین» را دیده ام كه ممكن است شما برپایه آن چنین حرف هایی را درباره آژانس های تبلیغاتی بزنید. به مجامع دولتی نگاه كنید؛ چه میزان رسوایی های جنسی در آن ها وجود دارد؟

این بازیگر مطرح سینما در ادامه اظهار داشت: هر جا كه مردها در قدرت هستند، چنین آدم هایی كه از لحاظ جنسی منحرف هستند، با زنان زیردستشان اینطور برخورد می كنند.

«هنكس» با اشاره به اینكه آزار جنسی مسئله ای گسترده و همه گیر است، ادامه داد: من در یك اتاق این مورد را با ۴۰ زن مورد بحث قرار دادم و درصد زن هایی كه تجربه آزار جنسی از جانب آدم های منحرف بالادستشان داشتند، ۱۰۰ درصد بود. درستش این است كه یك فاصله در گفت وگو با چنین زن هایی و موقع گوش دادن به آن ها به وجود بیاید. شاید تمام مردها از جمله خودم، باید ساكت بنشینیم و تلاش نكنیم این مسئله را توضیح دهیم یا درباره اش نظر بدهیم. مسلما نباید از آن دفاع كنیم یا حتی آن را دنبال كنیم. چون تمام این زن ها، تمام آن ۴۰ زنی كه در آن اتاق با آن ها بودم، نیاز به شنیده شدن دارند. ما باید بفهمیم این مسئله چقدر گسترده و همه جانبه است. این جریان باید تغییر پیدا كند. این مسئله قابل توجیه نیست.

«هنكس» همینطور اظهار داشت: خیلی از افرادی كه در هالیوود موفق می شوند، به خاطر عشق شان به كار بازیگری و فیلمسازی است. هستند افراد زیادی كه به خاطر قدرت وارد این عرصه می شوند. آن ها كه در محل كارشان خشونت و انحراف جنسی دارند، مجرم هستند. ما باید به همه كسانی كه قربانی شده اند، گوش دهیم. به آن ها فرصت كامل برای حرف زدن با تمام جزئیات تا رسیدن به آرامش بدهیم و افرادی كه سر قدرت هستند، باید از قوانین جدید یادداشت برداری كنند و آن ها را دنبال كنند.

هنرپیشه «ترمینال » همینطور اظهار داشت: من دارم به كلمه ای بدتر از منحرف فكر می كنم و به نظرم هیچ واژه ای بدتر از این وجود ندارد. به نظر من باید یك كد رفتاری در اتاق ناهارخوری تمام شركت های كره زمین نصب شود و روی آن بنویسند این رفتارهایی است كه از شما به عنوان كارمند این كمپانی انتظار می رود.

این بازیگر سرشناس همینطور در پاسخ به سوالی درباره اخراج «واینستاین» از آكادمی علوم و هنرهای اسكار، گفت كه نمی تواند درباره این تصمیم آكادمی نظر دهد: من این آزادی را ندارم كه در این باره بحث كنم. هیات تصمیم گیرنده و افرادی چون «جان بیلی» باید شخصا در این باره صحبت كنند.

«تام هنكس» یكی از چندین چهره سرشناس هالیوودی است كه درباره رسوایی اخیر سینمای هالیوود اظهارنظر كرده است. اعترافات «كوئنتین تارانتینو» كه در بسیاری پروژه ها با «واینستاین» همكاری داشته را می توانید اینجا بخوانید.

«مریل استرسیپ»، «آنجلینا جولی»، «كیت بلانچت»، «جنیفر لارنس»، «جورج كلونی»، «جسیكا چستین»، «كیت وینزلت»، «لئوناردو دی كاپریو»، «چارلیز ترون»، «الیزا شلسینگر»، «بندیكت كامبربچ» از جمله چهره هایی هستند كه تابحال به جریان رسوایی اخیر سینمای هالیوود واكنش نشان داده اند.

آخرین زنی كه در نامه ای سرگشاده اعلام كرده چندین سال پیش قربانی نیت شوم این تهیه كننده پرنفوذ سینما بوده «لوپیتا نیونگو» بازیگر برنده اسكار «۱۲ سال بردگی» است كه می توانید یادداشت آن را اینجا بخوانید. 

1396/07/28
23:38:59
5.0 / 5
4892
تگهای خبر: هنر , تصویر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی