تابش خبر داد:

فهرست جدیدی از حمایت های مالی فارابی منتشر می گردد

فهرست جدیدی از حمایت های مالی فارابی منتشر می گردد كاركادو: مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در مراسم معارفه خزانه دار جدید این بنیاد اظهار داشت: به رغم برخی هجمه ها «شفاف سازی» در بنیاد سینمایی فارابی ادامه می یابد و فهرست جدیدی از حمایت های مالی بنیاد را منتشر خواهیم كرد.


به گزارش كاركادو به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، مراسم تكریم دكتر «مجید مغنیان» و معارفه «سید مهدی سجادی» خزانه دار جدید بنیاد سینمایی فارابی ظهر روز شنبه ۳۰ تیر ماه برگزار گردید.
علیرضا تابش در این مراسم اظهار نمود: دهه كرامت و روز بزرگداشت شهدای سی تیر را گرامی می داریم. همینطور یاد می كنم از سال ها خدمات صادقانه همكارمان مرحوم شبستری كه چند روز پیش متاسفانه بر اثر حادثه تصادف به دار باقی شتافتند.
وی افزود: امروز آخر همكاری اداری دكتر مجید مغنیان با ما است اما دوستی، همراهی و مودت بین ایشان، ما و اهالی سینما تداوم دارد. ایشان یك سال در بنیاد بودند اما كارهای مهم و شایسته ای ذیل برنامه تحول اداری در دوران حضور این مدیر در بنیاد سینمایی فارابی شتاب جدی گرفت.
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی تصریح كرد: رفتار و خصایص اخلاقی دكتر مغنیان در نگاه دوستان و همكاران بنیاد مورد توجه بود و برنامه ها در این دوران شتاب گرفت و با عنایت به تجارب آقای سجادی در بخش تحول اداری، اطمینان دارم این روند ادامه می یابد.
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی خاطرنشان كرد: از زحمات دكتر مغنیان تقدیر می كنم و امیدوارم همین مشی و روش در مدیریت جدیدی كه امروز در خزانه داری بنیاد منصوب شده ادامه یابد.
تابش اضافه كرد: سینمای ایران دارای «سند جامع» است و از زمان حضور مهندس حیدریان با همفكری كارشناسان و مدیران سینما و سینماگران این سند كه برنامه ای ۱۰ ساله است تهیه شد و مدیران سینمایی و زیر مجموعه ها باید برپایه این سند، برنامه های خویش را پیش ببرند و برنامه های بنیاد فارابی هم بر این اساس با همراهی همكاران به سرمنزل مقصود می رسد.
وی تصریح كرد: سینمای ایران باید در «تولید محتوا» و «حضور بین المللی» به رغم تهدیدات ظالمانه بر ضد ایران در صحنه بین المللی و داخلی پیشتاز باشد. پشتیبانی از جریان تولید و توجه به نیروهای خلاق در سینما از برنامه های مد نظر ما است و رویكرد جدی بنیاد سینمایی فارابی توجه به فناوری اطلاعات و شیوه های نوین و ظرفیت های خلاقانه است.
تابش اضافه كرد: سال قبل گزارش حسابرسی در هیات امنای بنیاد بررسی گردید و هیات امنا به ما تكالیفی را ابلاغ كرده كه توانستیم با همیاری مدیریت های بخش های مختلف فارابی، آنها به سرانجام برسانیم. به رغم وجود تنگناهای بین المللی، موفق شدیم مشكل حساب بانكی فارابی را در خارج از كشور مرتفع نماییم.
وی در این باره توضیح داد: در ماموریتی كه هفته قبل به اتفاق خزانه دار بنیاد به امارات داشتیم مشكل مسدود شدن حساب فارابی در نشنال بانك دبی رفع و موجودی آن به داخل منتقل شد در صورتی كه مدیران قبلی بنیاد سینمایی فارابی متاسفانه در طول چندین سال قبل برای تعیین تكلیف این حساب اقدام نكرده بودند.
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی همینطور با اشاره به ساخت سالن شماره ۳ سینما فرهنگ، كه اسفند سال ۹۶ به بهره برداری رسید از اتمام امور مربوط به بهسازی و تجهیز سالن زنده یاد عباس كیارستمی در بنیاد سینمایی فارابی در آینده نزدیك اطلاع داد.
تابش در ادامه با اشاره به بخشی از فعالیت های فارابی در بخش مالی و اداری تصریح كرد: وضعیت «مالیات عملكرد» و «ارزش افزوده» تعیین تكلیف شد. همینطور واحد مبارزه با پولشویی یكی از تكالیف هیات امنا بود كه به سرانجام رسید. در بخش فناوری اطلاعات با رویكرد جدید و با حمایت و همكاران فعالیت های خوبی انجام شد و اپلیكیشن تلفن همراه و خدمات دیگری هم در دست بهره برداری است و امیدوارم بخش فناوری اطلاعات فارابی را توسعه دهیم و بخشی از خدمات بنیاد را با همراهی معاونت فرهنگی و معاونت بین الملل بنیاد سینمایی فارابی به فضای مجازی ببریم.
وی اظهار داشت: بنیاد سینمایی فارابی در مبحث شفاف سازی در مقایسه با سایر موسسات فرهنگی پیشتاز بوده و اسفند سال قبل فارابی فهرست اولیه حمایت های خویش را از تهیه كنندگان و تولیدكنندگان سینما اعلام نمود و دور جدید فهرست دیگری منتشر خواهد شد كه این امر نشان از جدیت ما در شفاف سازی است.
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی عنوان كرد: «عدالت فرهنگی» و «توسعه سینما» جز كار در اتاق شیشه ای ممكن نمی گردد.
تابش با اشاره به پررنگ بودن مبحث اقتصاد فرهنگ در مدیریت كنونی فرهنگی كشور خاطرنشان كرد: اصل شفاف سازی به رونق اقتصاد فرهنگ كمك می نماید و امیدوارم سایر نهادهای فرهنگی در این مسیر گام بردارند. در شرایط كنونی كه اقتصاد دارای معضلات ساختاری بوده و با تنگناهای بین المللی روبرو است باید با هم افزایی به تقویت اقتصاد كمك نماییم.
وی افزود: در مقابل شفاف سازی های انجام شده از جانب نهادهای سینمایی، هجمه هایی به سازمان سینمایی و فارابی و سایر موسسات شد، اما مدیران سینما بدون در نظر گرفتن این هجمه ها مسیرشان را ادامه می دهند. گاه در بعضی شبكه های اجتماعی كه خیلی هم پر بیننده نیستند هجمه هایی را وارد می كنند. شفاف سازی انجام شده تصمیم مدیریت فرهنگی است و مدیریت سینما بر این اقدام پافشاری دارد.
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی تصریح كرد: امیدوارم نقایصی كه در روند تولید برخی پروژه های سینمایی همچون عدم شفافیت وجود دارد جبران شود و شاهد تولید شفاف در سینمای ایران باشیم. خوب است اصناف و دفاتر تهیه و تولید فیلم و سرمایه گذاران سینما هم به شفاف سازی پایبند باشند چراكه رشد و توسعه سینما جز با شفاف سازی فراهم نمی گردد.
تابش با اشاره به حضور خزانه دار جدید در بنیاد سینمایی فارابی خاطرنشان كرد: امروز خوشحالیم در خدمت دكتر سجادی هستیم و این مدیر سوابق مالی ارزشمندی دارد. همانگونه كه اشاره كردم تحول اداری یكی از اموری است كه در دستور كار فارابی قرار گرفته و امیدوارم با حضور خزانه دار جدید، این مسیر ادامه یابد.
وی افزود: تنها دوستی ها و مهر و محبتها می تواند جای خالی دكتر مغنیان را در فارابی پر كند و امیدوارم بتوانیم صادقانه در خدمت ایشان باشیم و همكاران توان خویش را در همكاری با سجادی به كار بگیرند.
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با اشاره به اینكه معاونت فرهنگی و بین الملل دو بال بنیاد سینمایی فارابی هستند تصریح كرد: همه تلاش ها و كوشش ها و نیروی انسانی و بودجه و خدمات و دانش و... باید در خدمت این دو معاونت و تسهیل كننده فعالیت آنها باشد.
«رمضانعلی حیدری خلیلی» معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی هم در ادامه این مراسم اظهار نمود: روزی كه از دكتر مغنیان درخواست كردیم كه در بنیاد سینمایی فارابی حضور داشته باشند فكر نمی كردیم حضور ایشان كوتاه باشد.
وی با اشاره به سابقه طولانی مغنیان در حوزه امور مالی خاطرنشان كرد: متاسفانه وزارت راه و شهرسازی نپذیرفت كه ماموریت دكتر مغنیان تمدید شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی با اشاره به تجربیات موفق مغنیان در مركز گسترش سینمای مستند و تجربی افزود: این شانس را پیدا كرده بودیم كه در بنیاد سینمایی فارابی در خدمت این مدیر كاردان باشیم و در اغلب بحث ها در حوزه خزانه داری دكتر مغنیان حضور داشتند.
حیدری خلیلی افزود: از اهتمام و صبوری ایشان تقدیر می كنم و كماكان بعنوان عضوی از خانواده سینما بعنوان برادری كوچك در كنار ایشان خواهیم بود.
وی خاطرنشان كرد: تدبیر و مدیریت منابع مالی كار سختی است و این كار سخت بر دوش خزانه دار محترم است و از زحمات مغنیان بابت این مهم تقدیر می نماییم. همینطور به آقای سجادی خیر مقدم می گویم و در راه سخت و زمان خطیری وارد بنیاد سینمایی فارابی وارد شدند و امیدوارم از وجود ایشان به خوبی بهره بگیریم و بتوانیم با استفاده از تجربه آقای سجادی، سرمایه های جدید را شناسایی كرد
«مجید مغنیان» خزانه دار سابق بنیاد سینمایی فارابی در مراسم تكریم خود با تقدیر از مدیران حاضر در جلسه، سخنان خویش را مثالی از وضعیت شركت نوكیا در سال ۲۰۰۷ آغاز كرد و اظهار داشت: ارزش سهام نوكیا در سال ۲۰۰۷، ۲۵۰ میلیارد دلار بوده اما این رقم در سال ۲۰۱۳ تنزل یافت و در سال ۲۰۱۵ دیگر نشانه ای از نوكیا در بازار نبود.
وی افزود: ۱۲۰ مصاحبه با مدیران ارشد نوكیا در این باره انجام شد و آنان ۳ دلیل را در این باره موثر دانستند. نبود فضای نقد و بی اعتمادی و عدم ارتباط مدیران ارشد، وابستگی به گذشته و فقدان برنامه جامع سه دلیل اصلی بود كه موجبات افول نوكیا را فراهم نمود.
خزانه دار سابق بنیاد سینمایی فارابی افزود: این اتفاق برای هر سازمانی می تواند رخ دهد و سازمان سینمایی و بنیاد فارابی هم از این قاعده مستثنی نیست.
مغنیان تصریح كرد: اگر سازمانی گرفتار این دام شد كه برای رسیدن به منافع كوتاه مدت از دراز مدت صرف نظر كند شكست می خورد. برنامه های دراز مدت مهم می باشد و برنامه های كوتاه مدت بر این اساس تدوین می گردد در غیر اینصورت سازمان هایی كه دچار ناكارآمدی و در كوتاه مدت دچار فساد و به خصوص فساد اشخاص حقوقی می شوند.
وی خاطرنشان كرد: در شكلی دیگر همسویی، تعامل، اعتماد و تعهد و همدلی، مشاركت درستی را بوجود آورده و توسعه پایدار را سبب می گردد. كره جنوبی نشانه ای از این نمونه است. اینكه همه در كره مالیات می دهند و هیچ كسی كم كاری نمی كند نمونه ای از قراردادهای اجتماعی است. این امر باعث خلق اعتماد و اثربخشی و امیدبخشی می گردد.
مغنیان خاطرنشان كرد: خیلی از سازمانها دچار میان مایه گی می شوند. توانمند شدن برای رسیدن به خواسته ها و فراهم كردن زیرساخت ضروری می باشد در غیر اینصورت سازمان ها دچار استرس و كشمكش های درونی می شوند.
وی افزود: خلق ارزش های جدید در چارچوب ارزش های اصیل نكته ای دیگر است و باید علاقه مندی و احساس ارزشمندی را باهم ادغام كرد تا به یك حس خوب رسید.
«سید مهدی سجادی» خزانه دار جدید بنیاد سینمایی فارابی هم در مراسم معارفه خود اظهار نمود: ۱۸ سال فعالیت اخیرم در حوزه های مختلف همواره خاص و نیازمند صبر و حوصله بوده و حضور در بنیاد سینمایی فارابی هم حوزه جدید و تجربه ای نوین است.
وی افزود: با اتكا به برنامهریزی های دراز مدت و به پشتوانه همكارانی كه سرمایه های هر سازمانی هستند و با حمایت ها و هدایت ها امیدوارم بتوانیم اثرگذار باشیم.
«محمد مهدی طباطبایی نژاد» مدیرعامل مركز گسترش سینمای مستند و تجربی هم در این مراسم اظهار نمود: برای هر دو بزرگوار آرزوی موفقیت دارم امیدوارم خداوند همراشان باشد و موفق و پیروز باشد. برای سجادی ارزوی موفقیت دارم و می دانم مسیر دشواری است و امیدوارم خاطرات خوش از دوره مدیریت خود به جای بگذارد.
«علیرضا قاسم خان» مدیرعامل موزه سینما هم با اشاره به سبقه همكاری با مغنیان در مركز گسترش سینمای مستند و تجربی اضافه كرد: یك سال پیش و در بدو حضور مجید مغنیان در فارابی گفتم از حضور این مدیر كاربلد سود می برید و ضرری نخواهید كرد.
وی افزود: سال ۹۲ با دكتر مغنیان همكار شدم و این همكاری بیش از آنكه همكاری باشد بیشتر دوستی بود و ما در خیلی مواقع، درباره مسائل مشورت دوستانه می كردیم. مغنیان اهل شعر است و این خصیصه برای كسی كه در بخش مالی فعال بوده پرارزش است.
مدیرعامل موزه سینما خاطرنشان كرد: مغنیان فردی شایسته است و خیلی زود در حال بازنشستگی است و از هرچه داریم از خنده های مغنیان است و وی روح پاك و زلالی دارد.
«مرتضی رزاق كریمی» هم در این مراسم توضیح داد: بعضی واژه ها به علت استفاده ناصحیح جابجا شده كه یكی از این واژه ها اصول گرایی است. افراد یا شخصیت هایی كه دارای رفتار و منش خاصی هستند می توانند معنای واقعی را به آن واژه برگردانند و یكی از افرادی كه معنای واقعی اصولگرایی را می تواند برگرداند مغنیان است. مسائل معنوی و انسانی پایبند در كنار تسلط ایشان به مسائل حقوقی، اداری و مالی بی نظیر است.
وی افزود: وی درك خوبی از حوزه فرهنگ دارد بنابراین من در همه این سال ها از وی آموختم كه چگونه می توان مدیریت كرد. فیلمسازان بسیاری بعد از رفتن ایشان از مركز سراغ ایشان را می گرفتند چونكه مشورت های این مدیر مالی راهگشا بود و امیدوارم ما هم بتوانیم یك اصولگرای واقعی باشیم.
دكتر «مسعود نقاش زاده» هم در این مراسم با اشاره به كمبود منابع و افزایش تقاضا اظهار نمود: حفظ حرمت و كرامت افراد در تعامل با افراد مهمترین خصوصیت ایشان بود و این امر در حوزه های مربوط به امور مالی كمتر مورد توجه است و دكتر مغنیان با مدیریت خود یادآوری می كردند كه چگونه می توان كار مالی را با نگاه فرهنگی انجام داد.
وی با خیرمقدم به خزانه دار جدید بنیاد سینمایی فارابی افزود: مدیریت اقتصادی فرهنگ كار ساده ای نیست و این امر نیازمند نگرش منعطف و باتدبیر و دور اندیشانه است و حضور مغنیان یادآوری كرد كه می توان كار با حساب و كتاب و اصولی را با نگاه فرهنگی انجام داد.
«سید حسن مهدویان» مدیر اسبق اداری و رفاه بنیاد سینمایی فارابی هم در این دیدار به بخشی از فعالیت های انجام شده در دوره مغنیان اشاره نمود و اظهار داشت: در امور رفاهی، بیمه های تكمیلی، فروش و تعویض خودروهای فرسوده، بازسازی تاسیسات و پیگیری امور روی زمین مانده فعالیت های قابل توجهی انجام شد.
دكتر «مجید قادری» مدیر امور مالی بنیاد سینمایی فارابی هم اظهار نمود: نزدیك به یكسال است كه با دكتر مغنیان آشنا شدم سال پرتنشی را پشت سر گذاشتیم.
اكثر جلسات ما ساعت ها به طول می كشید و به خوبی انجام می شد. چیزهای زیادی از ایشان آموختم. به آقای سجادی هم خیر مقدم می گویم و به ایشان می گویم باید كفش های آهنینی به پا كنید و راه را ادامه دهید.
دكتر «مرتضی محبی» مشاور حقوقی بنیاد سینمایی فارابی هم با خیر مقدم به آقای سجادی خزانه دار جدید فارابی خاطرنشان كرد: از اینكه دكتر مغنیان بنیاد را ترك می كنند تاسف می خورم و بخش خزانه داری بهترین و كامل ترین همكاری و همراهی را با دفتر حقوقی داشتند.
دكتر «رائد فریدزاده» معاون بین الملل فارابی هم اظهار نمود: متانت در رفتار و گفتار دكتر مغنیان را از زمان حضور در مركز به یاد دارم و این امر برای من آموزنده بود. صبر و حوصله مغنیان و گوش شنوای ایشان و ممارست برای یافتن چاره برای مسائل اتفاق خوبی بود.
در ادامه این مراسم هدایایی به نشانه تكریم و یادبود به دكتر مجید مغنیان اهدا شد.
همچنین «علیرضا تابش» علاوه بر حكم سید مهدی سجادی خزانه دار جدید بنیاد سینمایی فارابی، احكام «رضا آژ» را بعنوان مدیر امور اداری و منابع انسانی، «معصومه فدایی» مدیر خدمات آرشیو فیلم و «سید محمد حسن مهدویان» مدیر بخش سیستم ها و روش های فارابی را به نامبردگان اعطا كرد.
وی با اشاره به موارد ذكر شده در احكام این مدیران، ابراز امیدواری كرد موارد اشاره شده به سرانجام برسد.
«رمضانعلی حیدری خلیلی» معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی، «محمد مهدی طباطبایی نژاد» مدیرعامل مركز گسترش سینمای مستند و تجربی، «مرتضی رزاق كریمی» معاون فرهنگی مركز گسترش سینمای مستند و تجربی، «علیرضا قاسم خان» مدیرعامل موزه سینما، دكتر «مسعود نقاش زاده» معاون فرهنگی و پژوهشی بنیاد سینمایی فارابی، دكتر «رائد فریدزاده» معاون بین الملل بنیاد سینمایی فارابی و جمعی از مدیران داخلی بنیاد سینمایی فارابی در این مراسم حضور داشتند.
1397/04/30
20:24:30
5.0 / 5
4811
تگهای خبر: خدمات , رفاه , سینما , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی