اعطا خبر داد

تبدیل تئاتر نصر به پاتوق اهالی تئاتر

تبدیل تئاتر نصر به پاتوق اهالی تئاتر كاركادو: رئیس كمیته معماری شورای شهر تهران اعلام نمود: بزودی فراخوان انتخاب مهندسان مشاور برای انجام مطالعات نحوه مرمت و احیای تئاتر نصر انجام می گردد.


علی اعطا در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به سرانجام سالن تئاتر نصر كه از جانب شهرداری تهران خریداری شد اظهار داشت: در زمان گذشته در حیات گراند هتل، تئاتر برگزار می شد و پس از مدتی به علت استقبال مردمی مكانی مجزا برای اجرای تئاتر ساخته شد و تئاتر نصر اینگونه متولد شد.
وی با اشاره به اینكه بنای تئاتر نصر یكی از نخستین تئاترهای تهران است كه پاتوق خیلی از هنرمندان و بازیگران بود، ادامه داد: این سالن تئاتر در دوران مختلف در تملك ارگان های مختلفی بوده است اما نهایتا شهرداری تهران این بنا را به قیمت 7میلیاردتومان تملك كرد و در دی ماه 96 هم این تئاتر به سازمان زیباسازی برای مرمت و احیا تحویل داده شد.
اعطا با اشاره به اینكه احیا و مرمت بنای تئاتر نصر در جهت برگرداندن تم فرهنگی به راسته لاله زار بسیار حائز اهمیت است، ادامه داد: بزودی فراخوانی از جانب سازمان زیباسازی منتشر می گردد كه بر مبنای آن مهندسان مشاور فرایند مطالعات برای مرمت و احیای بنا را آغاز خواهند كرد تا بنای تئاتر نصر احیا و وارد مدار بهره برداری شود.
وی در مورد تعیین كاربری این سالن تئاتر پس از بازسازی، اظهار داشت: در مطالعات باید در مورد كاربری این تئاتر تعیین تكلیف شود اما در بازیدی كه به تازگی از این تئاتر داشتم، تصورم این است كه ساختار فضایی این مكان هنوز حال و هوای "تئاتر" دارد و كاربری اصلی آن می بایست همان تئاتر بماند و می تواند به پاتوقی برای اهالی تئاتر بدل شود.

1397/03/26
10:52:57
5.0 / 5
4482
تگهای خبر: تئاتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی