كشف مجسمه آخناتون

كشف مجسمه آخناتون به گزارش كاركادو باستان شناسان در طی جستجوهای خود موفق به كشف بخشی از مجسمه «آخناتون» فرعون مصر باستان گردند.


به گزارش كاركادو به نقل از اهرام آنلاین، گروهی از باستان شناسان بریتانیایی-مصری از دانشگاه كمبریج در ماموریت كاوش خود در سایت بزرگ باستان شناسی "عمارنِه" در شرق رودخانه نیل موفق به كشف سَر مجسمه "آخناتونژ"، فرعون مصر باستان شدند كه دوران حكومت آن بر سرزمین مصر به سال ۱۳۰۰ پیش از میلاد بازمی گردد.
«مصطفی وزیری»، دبیركل شورای عالی آثار تاریخی مصر در این باره گفت: این مجسمه كه بخشی از یك مجسمه بزرگتر بوده از سنگ گچ ساخته شده و دارای ارتفاع ۹ سانتی متری، طول، ۱۳.۵ سانتی متر و عرض ۸ سانتی متر است. این اكتشاف از اهمیت بالایی برخوردار است، به دلیل آن كه شواهدی درباره پایتخت مصر باستان در زمان آخناتونژ دهمین فرعون دودمان هجدهم مصر در اختیار محققان قرار میدهد چرا كه دوران حكومت آخناتون یكی از جنجالی ترین دوره ها در تاریخ مصر باستان است.
سایت باستان شناسی عمارنه در ۱۲ كیلومتری جنوب غربی شهر منیا قرار دارد كه شامب بقایای شهری است كه توسط آخناتون و همسرش نفرتیتی است كه شامل معابد، كاخ ها و گورستان های باستانی فوق العاده ای است.


 

1396/07/12
22:29:06
5.0 / 5
5226
تگهای خبر: مجسمه , اثر هنری , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی