تهیه كننده سریال مفاخر:

صداوسیما متولی ساخت سریال سعدی، خواجو و حافظ نیست

صداوسیما متولی ساخت سریال سعدی، خواجو و حافظ نیست كاركادو: تهیه كننده سریال مفاخر ایران تصریح كرد كه این سریال با هدف معرفی بیشتر سعدی، خواجو و حافظ و بطور قطع توسط بخش خصوصی تولید و آماده پخش خواهد شد.


تهیه ی كننده ی سریال مفاخر ایران تصریح كرد كه این سریال با هدف معرفی بیشتر سعدی، خواجو و حافظ و بطور قطع توسط بخش خصوصی تولید و آماده پخش خواهد شد.
مهدی حسینی در گفت وگو با ایسنا اضافه كرد: ساخت سریال سعدی، خواجو و حافظ، اقدامی است كه توسط بنیاد صدر و به همت فعالان عرصه ی فیلم سازی كشور در بخش خصوصی، تولید و آماده پخش می گردد و صداوسیمای جمهوری اسلامی متولی ساخت این سریال نیست.
حسینی خاطرنشان كرد: همكاری و انعقاد تفاهم نامه با صدا و سیما، برای سپردن ساخت سریال به این رسانه نیست بلكه برای ساختن سریالی قابل نمایش در صدا و سیما است، سریالی كه به لحاظ استانداردهای پخش در تصویر، صدا، لوكیشن، دیالوگ و... این قابلیت را دارا باشد.
او با اشاره به اینكه برای نخستین بار یك سریال توسط بخش خصوصی تولید و از صدا و سیما پخش خواهد شد، اظهار داشت: مبحث تفاهم با صدا و سیما برای پخش سریال از رسانه ملی است و این همكاری به هیچ عنوان ضربه ای به استقلال كار نخواهد زد.
حسینی خاطرنشان كرد: سریال مفاخر ایران، بطور قطع كاری مستقل و برآمده از هویت فرهنگی و ملی مردم ایران و هدیه ای فرهنگی به تمام دوست داران مفاخر این سرزمین است.
تهیه كننده سریال سعدی، خواجو و حافظ با یادآوری اینكه كار ساخت فیلم رسما از ۱۰ اسفند ماه كلید خورده است، تصریح كرد: این هفته با هماهنگی دانشگاه شیراز، قرارداد تحقیق و پژوهش فیلم نامه را امضاء خواهیم كرد.
وی اظهار داشت: تحقیق و پژوهش در مورد این فیلم نامه بر عهده ی دكتر كاووس حسنلی خواهد بود و مقرر شده كه در این مسیر از اساتید برجسته ی دانشگاه های شیراز، تهران، كرمان، سنندج، خوزستان و كرمانشاه و در صورت نیاز دیگر دانشگاه ها، استفاده ی مطلوب شود.
حسینی با تصریح اینكه یك كمیته علمی مسؤولیت انجام تحقیقات را عهده دار خواهد بود، اظهار داشت: در این كمیته ۱۸ تن از بزرگان ادب و فرهنگ ایران زمین، افراد شهیری عضویت خواهند داشت كه همگی از مفاخر ادبی كشور به شمار می روند؛ این نخستین باری است كه تحقیق و پژوهش یك سناریو توسط كمیته ای دانشگاهی متشكل از افراد با آراء و عقاید متفاوت صورت خواهد گرفت.
او با اشاره به اینكه سینماگران بطور قطع در كنار این پروژه از ابتدای تحقیقات حضور خواهند داشت، اظهار داشت: دانشگاه بطور قطع با فراغ بال كار علمی را انجام می دهد و سینماگران هم تنها در بعد كارشناسی و فنی اظهار نظر می كنند و بحث من و نظرات فردی مطرح نیست.
حسینی خاطرنشان كرد: به همه اطمینان می دهم كه در مورد پروژه ی سعدی، خواجو، حافظ، كلمه ای تحت عنوان "من دلم می خواهد" و " من اینطور می گویم" و " من این را می پسندم" و... دیده نخواهد شد؛ مردم باید حقیقت مبحث را ببینند و بطور قطع تحقیق و پژوهش مهمترین پایه ی این كار تلویزیونی است.
تهیه كننده سریال سعدی، خواجو، حافظ، مدت زمان پیش بینی شده برای انجام پروسه ی تحقیق و پژوهش را ۶ ماه تا یكسال اعلام و افزود: البته ما منتظر نتایج این پروژه نخواهیم نشست و مبحث انتخاب كارگردان، تشكیل كمیته های مختلف، انتخاب بازیگر، لوكیشن ها و... را دنبال می نماییم تا بلافاصله پس از اتمام تحقیقات و آماده شد سناریو، تصویربرداری شروع شود.
حسینی با تصریح اینكه تمام هزینه های پژوهش و تحقیقات همزمان با شروع كار پرداخت می شود، اظهار داشت: بطور قطع شیراز مركز و ستاد ساخت سریال خواهد بود و بر این مورد هم تاكید داشته و داریم؛ از تمام هنرمندان و صاحب نظران شیرازی و فارسی و ایرانی كه احساس می كنند می توانند در این سریال نقشی داشته باشند، دعوت می نماییم و بطور قطع امكان بروز و ظهور استعدادها را فراهم خواهیم كرد.
تهیه كننده سریال سعدی، خواجو، حافظ با انتقاد از برخی رسانه های مكتوب استان فارس و شیراز، برای پرداختی كمرنگ به این اتفاق فرهنگی و هنری، اظهار داشت: ابتدای اردیبهشت سال ۹۷ سایت اطلاع رسانی سریال بارگذاری می شود؛ این اقدام بستری است برای اعلام آمادگی تمام فعالان و افراد صاحب نظر و مستعد كه ثبت نام كنند.
او اظهار داشت: ما با اولویت استعداد و توانمندی افراد و نه بومی و غیر بومی بودن آنان، وضعیت متقاضیان ثبت نام شده را بررسی خواهیم كرد و قول می دهیم در شرایط برابر، فضا برای هنرمندان شیرازی و فارسی برای عرضه ی توانمندی هایشان مهیا خواهد بود.
حسینی با تصریح اینكه به هیچ عنوان از كیفیت كار چشم نمی پوشد، اظهار داشت: برای كارگردانی این سریال پنج گزینه ی مطرح را مد نظر داریم و رایزنی ها را شروع كرده ایم و بزودی این مهم را انجام می دهیم. چون كارگردان یكی از اعضای كمیته ی تحقیق و پژوهش به حساب می آید و باید در جریان روند كار از ابتدا باشد.
او همینطور از آغاز بررسی افراد و گروه ها برای انتخاب طراح لباس، طراح صحنه و دیگر عوامل فنی ساخت سریال اطلاع داد و اظهار داشت: ما یك لحظه را هم از دست نخواهیم داد زیرا این یك كار بسیار بزرگ، هزینه بر و زمان بر به حساب می آید كه باید با دقت، وسواس، حوصله و البته بدون اتلاف وقت دنبال شود.
حسینی با یادآوری اینكه تا اتمام مرحله ی پژوهش و تدوین سناریو، نمی توان به شكل دقیق تعداد قسمت های سریال را مشخص كرد، اظهار داشت: این سریال ممكن است بین ۶۰ تا ۱۲۰ قسمت داشته باشد؛ اما در بیان عدد حد وسط را اعلام و بیان كردیم ۹۰ قسمتی! یكی از فاكتورهای مهم، كیفیت كار خواهد بود، اگر كار با ۶۰ قسمت به نتیجه برسد، به دنبال طولانی كردن كار نیستیم.
او سرمایه گذار اصلی این پروژه را بنیاد صدر اعلام و خاطرنشان كرد: گروه هلدینگ استراتوس بعنوان سازمان بالادستی بنیاد صدر، در این مسیر ما را همراهی و حمایت خواهد نمود.
حسینی با تاكید بر اینكه به عدد سرمایه مورد نیاز فكر نمی گردد، اظهار داشت: به دنبال ساخت یك سریال ماندگار هستیم؛ كاری در خور جایگاه سعدی، خواجو و حافظ، بنابراین كیفیت كار بسیار اهمیت دارد؛ ازاین رو برای ارتقاء كیفی این طرح، هر اقدامی را انجام می دهیم.
او با اشاره به اینكه پیش بینی می گردد حداقل ۴۸۰ بازیگر در این سریال ایفای نقش داشته باشند، اظهار داشت: در سطح كلان این پروژه، با عنایت به برش های تاریخی و پرداختن به شخصیت های مختلف دوره ی زمانی زندگی سعدی تا حافظ، بیش از ۱۲۰۰ بازیگر و شخصیت را در پلان های كوتاه خواهیم داشت.
تهیه كننده سریال مفاخر ایران (سعدی، خواجو و حافظ) اظهار داشت: به حتم قرون پنجم تا هفتم هجری، از دوران طلایی تاریخ ایران خصوصا در عرصه ادبی محسوب می شود؛ سال های ورود ایلخانان تا خروج آنان از ایران یعنی دورانی كه از سعدی شروع شده و به مولانا ختم می گردد.
حسینی اظهار داشت: این سریال به گونه ای روایت تاریخی دوران ایلخانان خواهد بود و به نقش سعدی، خواجو و حافظ در آن دوران در ابعاد هنری، فرهنگی، اجتماعی و حتی سیاسی پرداخته می شود؛ صاحب نظران بر این باور تاكید دارند كه دوره ایلخانان از مهمترین دوره های تاریخی ایران پس از اسلام به حساب می آید.1396/12/19
22:08:19
5.0 / 5
4472
تگهای خبر: تاریخی , تصویر , رمان , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی