نگارخانه ای به وسعت یك شهر

آیا این غنیمت به تهران بازمی گردد؟

آیا این غنیمت به تهران بازمی گردد؟ كاركادو: آلودگی بصری تهران چیزی از آلودگی های دیگرش كم ندارد، با این حساب باید فرصت تماشای یك اثر هنری در سطح آن را غنیمت بدانیم.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، «نگارخانه ای به وسعت یك شهر» نام طرحی است كه نخستین بار اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ به مدت ۱۰ روز در تهران برگزار می گردد و ۱۶۰۰ سازه تبلیغاتی را درگیر خود می كند. در این طرح آثار هنرمندان ایرانی و خارجی از دوره های مختلف در معابر تهران به نمایش درمی آید.
یك سال بعد از آن و در ایام پایانی اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ این طرح با نمایش آثار موزه ای به خیابان ها و اتوبان های تهران بازمی گردد. این دفعه آثار فاخر ایرانی كه حتی در موزه های خارجی مانند متروپولیتن یا موزه های دانمارك هستند روی بیلبوردهای تبلیغاتی خودنمایی می كنند. اما در سال ۱۳۹۶ این طرح بنابر برخی دلایل همچون انتخابات ریاست جمهوری اجرایی نمی گردد.
ما بر اجرایی شدن این طرح مصر هستیم/ پیشنهادی برای دوسالانه شدن

سیدمجتبی موسوی ـ سرپرست معاونت فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهرداری تهران ـ درباره احتمال اجرایی شدن این طرح در سال آینده به ایسنا می گوید: با عنایت به استقبال اهالی فرهنگ و هنر و مردم از این رویداد و انعكاس خوب آن در رسانه ها، ما پیشنهادهایی را مطرح كردیم كه سال آینده بتوانیم بار دیگر «نگارخانه ای به وسعت یك شهر» را برگزار نماییم. البته مبحث زمانبدی آن مطرح شده است كه ببینم در چه زمانی می تواند بیشتر اثرگذار باشد.

او در ادامه تاكید می كند: البته ما در این زمینه (زمانبندی طرح) هنوز به نتیجه قطعی نرسیده ایم كه امیدوارم برسیم. ما باید زمینه ها و جوانب كار را بسنجیم و در صورتی كه همه جوانب به نتیجه برسد، برای آن برنامه اجرایی تهیه نماییم.

موسوی با اعتقاد بر اینكه این كار كم هزینه و تاثیرگذاری آن فوق العاده است، می گوید: این طرح دو سال پی به دنبال اجرایی شد اما در سال ۹۶ به علت تعدد كارهای فرهنگی همزمان و برگزاری انتخابات اجرا نشد.

او با اشاره به اینكه برای اجرای این طرح از سهمیه فرهنگی سازه های تبلیغاتی تهران استفاده می نمایند و مشكلی برای درآمد شهرداری تولید نمی گردد، اظهار می كند: این رویداد به شكلی تعریف می گردد كه همزمان در تهران تمام سازه های تبلیغاتی درگیر آن شوند. این سازه ها در فعالیت های اقتصادی بزرگ درگیر هستند. ممكن است هرسال این طرح به علت محدودیت هایی اجرایی نشود و شاید آن را به یك دوسالانه تبدیل نماییم.

موسوی بیان می كند: نظر من این است «نگارخانه ای به وسعت یك شهر» بعنوان یك كار فرهنگی-هنری ویژه كشور، كه برد جهانی دارد اجرا شود. اگر هر سال هم این كار اجرایی نشود می توانیم آن را به یك دوسالانه تبدیل نماییم.

سرپرست معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی تاكید می كند: در هر صورت ما مصر هستیم این كار صورت گیرد و بازخوردهای آن مثبت بوده است.1396/12/04
11:49:20
5.0 / 5
4618
تگهای خبر: فرهنگ , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی