هنرمندان قدیمی گردهم جمع شدند

هنرمندان قدیمی گردهم جمع شدند به گزارش کارکادو، یازدهمین سالگرد تاسیس موسسه هنرمندان پیشکسوت با حضور هنرمندان قدیمی برگزار شد و در این مراسم ابراز امیدواری شد که مشکلات بودجه ای موسسه حل و فصل شود.


به گزارش کارکادو به نقل از روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت، نشست صمیمی اعضای موسسه هنرمندان پیشکسوت با حضور محمد چکشیان معاون امور فرهنگی و اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و عضو هیات امنا موسسه، محسن علی اکبری پیشکسوت سینما و عضو هیات امنا موسسه، مهدی افضلی مدیرعامل موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر و عضو هیات مدیره موسسه، سیدعباس عظیمی مدیرعامل و عضو هیات مدیره موسسه و حضور پرشور هنرمندان عضو موسسه هنرمندان پیشکسوت سه شنبه شب، ۲۸ شهریور ماه ۱۴۰۲ در محل موسسه برگزار شد.
موسسه هنرمندان پیشکسوت در سال ۱۳۹۱ با تصویب شورایعالی انقلاب فرهنگی در زیر مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شده است.
اعضای این موسسه هنرمندان رشته های متعدد هنری در حوزه های سینما، تئاتر، موسیقی، تجسمی، شعر، ادبیات داستانی، هنرهای سنتی و معماری هستند که بالای ۶۰ سال سن و دارای گواهینامه درجه یک هنری از شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور هستند.

سیدعباس عظیمی در این مراسم اظهار داشت: ۲۰ شهریور سالروز تولد این موسسه است که سال جاری به سبب تقارن با ماه صفر این مراسم را با یک هفته تاخیر برگزار کردیم.
وی با تقدیر از حضور استادان هنری و خانواده هایشان بیان نمود: سالگرد تولد موسسه بهترین بهانه برای برگزاری دورهمی و نشست های صمیمی اعضای موسسه است و خوشحال هستیم که امشب توفیق میزبانی جمع فرهیختگان فرهنگ و هنر را برعهده داریم.
عظیمی با اظهار شرمندگی برای از رونق افتادن خدمات موسسه طی یکسال و اندی که باردیگر به موسسه برگشته است اظهار داشت: با قول و قرارهایی که وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون محترم توسعه مدیریت و منابع و همینطور معاون محترم امور هنری برای کمک های مالی گذاشته اند، امیدوارم در نیمه دوم سالجاری شاهد خبرهای خوب و امید بخش برای هنرمندان پیشکسوت باشیم.
او افزود: دوست داشتیم همانند سالهای قبل بتوانیم با خدمات شایسته تر در خدمت هنرمندان باشیم اما با عنایت به مشکلات بودجه ای موسسه شرمنده هستیم و به یک دورهمی ساده اکتفا کردیم.

در ادامه استاد تاها بهبهانی به نمایندگی از هنرمندان در سخنانی اظهار داشت: با دیدن فیلم هایی که در اینجا پخش گردید یادم آمد حدود ۱۰ سال پیش زمانیکه به موسسه می آمدیم اطمینانی برای سالهای بعد در ما وجود نداشت. همیشه یک تزلزلی بود که نکند سال دیگر این موسسه وجود نداشته باشد.
او افزود: اما امروز که آمدم حس دیگری به من دست داد؛ چونکه دیدم این موسسه جایگاه واقعی خویش را پیدا کرده است و مسئولین می دانند که این موسسه چه گنجینه گران بهایی برای کشور است.
بهبهانی در ادامه بیان نمود: حقیقت اینست که جامعه امروز ما در دست جوانان است. جوانان با دیدن این مجموعه و ارجی که به پیشکسوتان گذاشته می شود انگیزه و امید بیشتری یه آینده پیدا می کنند.
این مجسمه ساز اظهار داشت: این موسسه در این ۱۱ سال با پایمردی سیدعباس عظیمی کسی که سنگ بنای موسسه را با دست خالی گذاشت به اینجا رسیده بسیار عالی است و مطمئن هستیم که در ادامه هم با مدیریت او و پشتیبانی همیشگی هنرمندان پیشکسوت هیچ خطی به این موسسه نخواهد افتاد و به جایگاه ایده آل خود برای خدمتگزاری هر چه بهتر به پیشکسوتان هنری خواهد رسید.
محسن علی اکبری (تهیه کننده سینما و عضو هیات امنا موسسه ) هم در سخنانی اظهار نمود: سال ۹۱ که این موسسه تاسیس شد هیچ چیزی جز کاغذ وجود نداشت، با هر زحمتی یک واحد در طبقه چهارم ساختمانی اجاره کردیم که اکثرا هم آسانسور آن خراب بود و سبب نارضایتی اعضا می شد.
تهیه کننده فیلم «مریم مقدس» افزود: هم اکنون خدا را شاکریم به جایی رسیدیم که موسسه ساختمان، امکانات و اعتباری دارد و هر سال نسبت به گذشته شرایط بهتری را پیدا می کند.
علی اکبری افزود: وجود یک همچین مجموعه ای را باید به ایران اسلامی تبریک گفت؛ چونکه در هیچ جایی از دنیا شما چنین مجموعه ای را نخواهید یافت که عصاره فرهنگ و هنر کشورش را یک جا جمع کند و آنها را به بهانه های مختلف تکریم نماید.
دکتر چکشیان، معاون امور فرهنگی و اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و عضو هیات امنا موسسه هم طی سخنانی یازدهمین سالگرد تاسیس موسسه هنرمندان پیشکسوت را به مهمانان و اعضای موسسه تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که با همت و حمایت مسؤلان ذیربط مشکلات بودجه ای موسسه حل و فصل و شرایط ایده آل و در شأن هنرمندان پیشکسوت را در این موسسه شاهد باشیم.


آواز خواندن و اجرای قطعات موسیقی توسط داود فیاضی، رشید وطن دوست و جواد انصافی از دیگر بخش های برنامه بود.
در انتها هنرمندان پیشکسوت با شمارش معکوس از ۱۱ تا ۱ کیک تولد یازده سالگی موسسه را بریدند.
خسرو روشن، ناصر ممدوح، محمد علی جدید الإسلام، هادی مرزبان، فرزانه کابلی، محسن کوهستانی ناصر آقایی، رشید وطن دوست، رضا بنفشه خواه، عشرت سیروس، عباس بابویهی، بهمن کریمیان، عشرت سیروس، علیرضا درویش نژاد، رشید وطن دوست، رضا بنفشه خواه، عنایت بخشی، جعفری دارنجانی، خسرو حکیم رابط، محمد فیلی، سیاوش طهمورث، هوشنگ توکلی، فریده سپاه منصور، علی پویان، رضا ناجی، صفا آقاجان، مجید قناد، منوچهر آذری، جواد انصافی، هرمز سیرتی، تاجبخش فناییان، خسرو عمار لویی، مریم نشیبی، محسن شاندیز، حسین پرستار، منوچهر پناهی نژاد، زهرا سعیدی، عیسی هاشم لو، تاها بهبهان، یفریده تطهیری مقدم، تقی شاهرخ، بهروز کریم، یبهناز ذاکری، محمد علی لقا، حجت اله اسدی، محمد جواد جدی، آزیتا لاچینی، سعید صادقی، غلامرضا گمرکی، محمد علی گودینی، پرویز بیگی حبیب آبادی، حسین زندباف، داود فیاضی، عزت اله رمضانی فر، حسین مسافر آستانه، ملیح ناصری، هادی آرزم، عباس مشهدی زاده، مهری شیرازی، مریم معترف، محسن آقا نباتی، همسر مرحوم صادق صندوقی، شهین پزشکی، حمید ساسانی، مرتضی رضایی، سید علی طاهری، هراچ مگردومیان، شاهین مسلمی پسر مرحمومه فخار منفر، دمحمد نگینی، امیر علی جوادیان، آذر هاشمی، همسر استاد شیخ الحکما، غلامعلی لطیفی، علی قلم سیاه، صدیقه پاکبین، زهرا امینی همسر مرحوم خمسه، شریفه سنایی، حسن ضرغامی، محمد ساربان، اسداله تابع منش، نبی اله حاجیان پور، علی حاجیان پور، عباس روحانی، مصطفی غیاث، ناهید تاج نیا، محمد رضا جعفری بهنام، سید محمد میرزمانی، ذبیح اله احمدی، غلامحسین نوری، صفر سامی، مصطفی محدث خراسانی، اصغر همت، افسر اسدی، مهدی طوسی، سید جواد زیتونی، کیومرث قورچیان، جهانگیر رجبی خواه، جواد افشین نژاد، جعفر خواجه شیرانی، احمدعبدالهی نیا، اکرم السادات حسینی، علیرضا عابدی دلاور هاشم لو، حسن فیضی راد، علی اصغر ریسه، جلیل فرجاد، مهوش نیکخو، غلامحسین شادی، منیژه آرمین، سعید جعفری بروجردی، مرتضی صادقی افجه، احمد عربانی، قربانعلی اجلی، رضا بانگیز، محبوب عارفی، کاظم هژیر آزاد و... هنرمندان پیشکسوت حاضر در این مراسم بودند.
منبع:

1402/07/01
08:42:02
5.0 / 5
192
تگهای خبر: ادبیات , تئاتر , تبریك , تولد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی