کاوه میرعباسی اسمش را نبر را ترجمه می کند!

کاوه میرعباسی اسمش را نبر را ترجمه می کند! به گزارش کارکادو، ایسنا نوشت: کاوه میرعباسی درحال ترجمه کتابی از یک نویسنده زن اسپانیایی است اما از آوردن نام کتاب از ترس لو رفتن، خودداری می کند.


یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره ی مکان نمایشگاه کتاب که همیشه محل بحث در برگزاری این رویداد بوده است، اظهار داشت: از قبل مکاتباتی با شورای شهر و شهرداری تهران داشتیم و نیازهای نمایشگاه کتاب را اعلام کردیم؛ اینکه به فلان مقدار مکان نیاز دارد، این مقدار فضای مسقف و خدمات و غیره. در بازدیدی که داشتیم، شهر آفتاب فاقد این شرایط است. احمدوند افزود: تابستان به شهرداری اعلام شده بود و خواهش کرده بودیم اگر می خواهند میزبان نمایشگاه باشند، شرایط شهر آفتاب را به شرایط ما نزدیک کنند و بعد هم بازدیدهایی خواهیم داشت. او اضافه کرد: در بازدیدی که چند روز گذشته از مجموعه شهر آفتاب انجام گرفت، مشخص شد آنجا نسبت به چند سال قبل که حالت راکد داشت، فعال شده و دارد پیشرفت می کند. از مصلی نیز بازدید انجام گرفت. خب شرایط مصلی را دقیق تر می دانیم. نمایشگاه امسال هم آنجا انجام شد و البته نسبت به چند ماه گذشته هم پیشرفت هایی داشته است. معاون فرهنگی وزارت ارشاد افزود: در شورای سیاست گذاری نمایشگاه که با حضور وزیر ارشاد برگزار شد، قرار شد با مشورت هایی در شورا و صنف و بیرون، جمع بندی برای انتخاب مکان نمایشگاه کتاب انجام و بعد تصمیم گیری شود. هنوز تصمیم گیری نهایی صورت نگرفته است. امیدواریم تا اوایل بهمن بتوانیم تصمیم نهایی را اعلام نماییم.
احمدوند همین طور درباره ی زمان برگزاری نمایشگاه نیز اظهار داشت: باتوجه به اتمام ماه مبارک رمضان در اوایل اردیبهشت، ما فرصتی لازم داریم که نمایشگاه آماده شود. به احتمال زیاد نمایشگاه هم بین ۲۰ تا ۳۰ اردیبهشت اجرا شود. معاون فرهنگی وزارت ارشاد درباره ی میهمان ویژه نمایشگاه نیز اظهار داشت: تقریباً نهایی شده اما چون دیدار با سفیران در هفته آتی به انجام می رسد، اجازه بدهید پس از نهایی شدن اعلام نماییم. هند، ترکیه و تاجیکستان از کشورهای مطرح شده هستند، رایزنی انجام خواهد گرفت و پس از نهایی شدن اعلام خواهد شد. یاسر احمدوند در پاسخ به اینکه آیا امسال هم نمایش مجازی کتاب همزمان با نمایشگاه کتاب برگزار می شود، به ایسنا اظهار داشت: این مساله هم در شورای سیاست گذاری درحال بررسی است؛ رضایتمندی مردم و ناشران شرط اصلی است که این نمایشگاه ها همزمان برگزار شوند. حتما سال آینده نمایشگاه مجازی کتاب و نمایشگاه حضوری را خواهیم داشت اما همزمانی برگزاری آنها بررسی می کنیم که بهتر است همزمان باشد یا جدا اجرا شود. ۵۷۲۴۵

1401/10/28
15:19:02
5.0 / 5
214
تگهای خبر: ترجمه , خدمات , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی