حجت الاسلام والمسلمین ایمانی پور در دیدار وزیر فرهنگ سوریه:

تحمیل جنگ، انتقام صهیونیست ها برای سه دهه مقاومت مردم سوریه بود

تحمیل جنگ، انتقام صهیونیست ها برای سه دهه مقاومت مردم سوریه بود به گزارش کارکادو، لبانه مشوح، وزیر فرهنگ سوریه در جریان سفر خود به ایرانضمن حضور در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی ایمانی پور، رئیس این سازمان دیدار و گفتگو کرد.


به گزارش کارکادو به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین ایمانی پور در سخنانی، عمده ترین وظیفه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را اجرای قانون موافقت نامه فرهنگی و برنامه مبادلات فرهنگی برشمرد و اضافه کرد: معرفی جمهوری اسلامی ایران، اسلام و انقلاب اسلامی و همچنین، برگزاری گفت وگوهای دینی و فرهنگی از دیگر وظایف مهم این سازمان در تعامل و روابط با سایر کشورهاست.
وی اظهار داشت: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با شناسایی ظرفیت های مختلف کشورها از راه رصد و پایش فرهنگی و نیازسنجی، به گسترش همکاریهای فرهنگی می پردازد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: دولت و ملت سوریه برای مردم ایران عزیز هستند و از منظر مقام معظم رهبری کشور سوریه ستون خیمه مقاومت است و اساسا احساس می نماییم تحمیل جنگ به سوریه انتقامی بود که صهیونیست ها می خواستند از مردم سوریه به سبب سه دهه مقاومت بگیرند و این مقاومت ارمغانی است که از پیامبر(ص) خود داریم.
حجت الاسلام والمسلمین ایمانی پور مطرح کرد: جریان بیداری اسلامی در منطقه و جهان سبب شد استکبار جهانی به این فکر بیفتد که باید با آن روبرو شود و هزینه ای که مردم ایران امروز می دهند به سبب مبارزه با استکبار جهانی است.
وی در عین حال، تصریح کرد: ما علاقه مندیم شاهد توسعه روابط فرهنگی با کشور دوست و برادر سوریه باشیم.
رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اظهار داشت: با رفت و امد هیات های فرهنگی باید فضای موجود میان ایران و سوریه را تلطیف نماییم. موافقتنامه میان ایران و سوریه ۴۰ سال پیش نوشته شده است و همچنان به قوت خود باقی است و باید بازنویسی شود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اذعان کرد: همکاریهای رسانه ای می تواند یکی از اولویت ها برای همکاری باشد.
وی از برگزاری هفته فرهنگی ایران در سوریه در آینده نزدیک اطلاع داد و اظهار داشت: متقابلا آماده هستیم هفته فرهنگی سوریه را در جمهوری اسلامی ایران برگزار نماییم تا فرهنگ و هنر دو ملت بیشتر از گذشته با یکدیگر معرفی شود.
حجت الاسلام والمسلمین ایمانی پور افزود: ایران در این سال ها به لحاظ هنری، انیمیشن، تئاتر و سینما و حتی موسیقی توسعه بسیاری داشته است و هم اکنون در حوزه تصویرگری کتاب یکی از کشورهای شاخص بشمار می رود.
وی با اعلان اینکه راه توسعه روابط فرهنگی میان دو کشور از تعلیم زبان می گذرد، خاطرنشان کرد: بر اساس گزارش های رایزن فرهنگی ایران در سوریه، اموزش زبان فارسی در سوریه پیشرفت خوبی داشته است و از شما می خواهیم از توسعه این امر بخصوص در مدارس و دانشگاه های این کشور حمایت کنید.
حجت الاسلام والمسلمین ایمانی پور مطرح کرد: دیپلماسی فرهنگی هدف دیپلماسی سیاسی و اقتصادی می باشد، ما تلاش خویش را خواهیم کرد روابط در سطح خوبی توسعه پیدا کند و ملت ها آگاهی کاملی نسبت به هم پیدا کنند علیرغم تلاشهای رسانه ای که برای بر هم زدن روابط این دو کشور به انجام می رسد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در انتها سخنانش، راهپیمایی اربعین حسینی را بزرگترین اجتماع بشری دانست و اضافه کرد: امروز در گوشه ای از جهان در کشوری به نام عراق بزرگترین اجتماع بشری با حضور مسلمانان و حتی مسیحیان و دیگر ادیان و مذاهب شکل می گیرد اما شاهد بزرگترین سانسور رسانه ای دنیا در برابر این اجتماع بزرگ هستیم.

ایران در میدان مقاومت در کنار ملت سوریه است
لبانه مشوح، وزیر فرهنگ سوریه در سخنانی، گفت: قدمت روابط فرهنگی و تاریخی دو کشور بیشتر از آن است که بتوانیم در طول یک سفر توصیف نماییم. روابط ما در خصوص تاریخ، تمدن و فرهنگ هست.
وی ادامه داد: ما ۱۰ سال در مقابل داعش و به نمایندگی از همه جهان مقاومت و ایستادگی کردیم. ما از مقاومت ۱۰ ساله ی ایران در کنار کشور سوریه قدردانی می نماییم و این لطف جمهوری اسلامی ایران را فراموش نمی نماییم و تاریخ آنرا ثبت می کند.
مشوح بیان نمود: چهره ایران در کشور سوریه مورد احترام است و همواره از آن تقدیر می کنند.
وزیر فرهنگ سوریه اشاره کرد: برای ما جای بسی افتخار است که امروز در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی حضور داریم، شاید بیشتر از زمان دیگر مناسب باشد که با همکاری دو کشور، روابط در میان توسعه یابد.
وی ادامه داد: اجرای پروژه های سینمایی همچون کارهای وزارت فرهنگ سوریه است و خواستار استفاده از تجربیات گرانبهای ایران دراین زمینه هستیم.
مشوح با اشاره به علاقه مندی سوری ها به زبان فارسی اظهار داشت: خیلی از مردم سوریه به زبان فارسی تکلم می کنند و در سالهای ۲۰۰۸ یا ۲۰۰۹ میلادی بخشی را برای آموزش این زبان در دانشکده ادبیات دانشگاه دمشق ایجاد کردیم که تعداد زیادی از دانشجویان در این رشته فارغ التحصیل شدند.
وی با تکیه بر ثبت ارزش های فرهنگی ایران و سوریه اظهار داشت: آموزش زبان باعث معرفی فرهنگ دو ملت می شود و به شما به سبب تلاشهای رایزن فرهنگی ایران در سوریه دراین زمینه تبریک می گویم.
وزیر فرهنگ سوریه از رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی جهت شرکت در مراسم افتتاح هفته فرهنگی ایران در سوریه دعوت به عمل آورد و اظهار داشت: لازم است روابط فرهنگی ما همچون روابط سیاسی ارتقا یابد تا دو ملت به بهترین نحو در کنار هم قرار گیرند.
وزیر فرهنگ سوریه در بدو ورود به تهران در فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) مورد استقبال رسمی محمدعلی کیانی، مدیرکل همکاریهای فرهنگی و امور ایرانی ها خارج از کشور و سودابه ملایری، مدیرکل آفریقا عربی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی قرار گرفت. در این مراسم، معاون سفیر سوریه در تهران و رایزن فرهنگی کشورمان در سوریه حضور داشتند.1401/06/19
21:59:16
5.0 / 5
114
تگهای خبر: ادبیات , تئاتر , تاریخی , تبریك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی