روایتی از برف و آفتاب

روایتی از برف و آفتاب کارکادو: هنگامی که ارتش بعث هم میهنان عزیز مرزنشین ما را آواره و به مرزهای ایرانی اسلامی تجاوز کرد، عده ای به خاطر کسب قدرت، نامردانه دست به ترور و خون ریزی و گرفتن جان پاک ترین انسان ها زدند و بر طبل باطل خود کوبیدند.به گزارش کارکادو به نقل از ایسنا، کتاب «برف و آفتاب» روایتی به قلم محمدرضا یوسفی است. راوی و نویسنده این اثر در مقدمه کتاب می گوید: «بیش از ۳۰ سال که از روزهای آخر یکی از طولانی ترین جنگ های معاصر گذشته است، من بعنوان فردی نظامی که از ساعات اول جنگ از ابتدا تا اختتام در گوشه وکنار برخی از عملیات ها افتخار حضور داشتم، بر آن شدم به شرط توفیق الهی، مشاهدات، اطلاعات و خاطرات خودرا به علاقه مندان تاریخ کشور عزیزم تقدیم کنم.

همان گونه که امروز تاریخ گذشته های دور و نزدیک مردمان وطن قضاوت می شود، آیندگان درمورد عملکرد روز گذشته و امروز ما به قضاوت می پردازند که در زمان بحران و جنگی ناخواسته چه کرده ایم و چه باید می کردیم. اگر میلیونها جوان باغیرت، هنگامی که قسمتی از کشور اشغال شد، جان خودرا خالصانه فدای اسلام و انقلاب و استقلال و تمامیت ارضی میهن اسلامی کردند و تن به شهادت، جانبازی، اسارت، مفقودالاثری و مفقودالجسدی دادند، باید در تاریخ ثبت و ضبط شود.

تاریخ به خود دید چه بسا مردانی که توان کمک و پشتیبانی از سربازان وطن خویش را داشتند؛ اما بی غیرتی و بی مسئولیتی پیشه کردند و به تن پروری و روشن فکرمآبی و غرب وشرق زدگی و بهانه های شیطانی پرداختند و نه تن ها کمکی نکردند، که یار پنجم دشمن شدند و حتی از اعزام فرزندان خود به سربازی ممانعت کردند.

این نوشته بازگو خواهدنمود هنگامی که ارتش بعث هم میهنان عزیز مرزنشین ما را آواره و به ناموس مملکت، که همانا مرزهای ایرانی اسلامی بود، تجاوز کرد، عده ای به خاطر کسب قدرت، نامردانه دست به ترور و خون ریزی و گرفتن جان پاک ترین انسان ها زدند و بر طبل باطل خود کوبیدند.

یوسفی در قسمتی از کتاب «برف و آفتاب» خاطرنشان میکند: «یکی دو مرتبه سرباز عراقی را دیدم و دو باره گم کردم. بالاخره او را دیدم. سپس سلاح خودرا آماده کردم باید چند سانتی متری، خودرا از زمین بلند می کردم که او را در دوربین سلاح ببینم. سرباز اصفهانی هم در پیدا کردن تیرانداز دشمن به من کمک می کرد و بی سیم را نیز جواب می داد. لحظه ای بطور کامل او را در دوربین دیدم....»

این اثر در ۲۴۰ صفحه از طرف انشتارات شهید کاظمی به چاپ رسیده است.

منبع:

1401/02/20
12:40:44
5.0 / 5
218
تگهای خبر: اهدا , جوان , دوربین , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی